Sitrin taşı hangi burcun taşıdır? Kimler kullanabilir? Hangi parmağa takılmalı?

Dünya üzerinde birçok değerli taş bulunur. Bunlardan biri de verdiği olumlu enerjiyle bilinen sitrin taşıdır. Peki, sitrin taşının faydaları nelerdir? Hangi burçlara sitrin taşı iyi gelir? Kimler kullanabilir? Evde nereye konulmalıdır? İşte yanıtı...

Sitrin taşı hangi burcun taşıdır? Kimler kullanabilir? Hangi parmağa takılmalı?

Değerli taşların büyüleyici ve esrarengiz dünyası paha biçilemez harikalarla doludur. Uzmanların bile değerli taş dünyasının tüm boyutlarını ve harikalarını tamamen keşfetmesi gerçekten çok uzun zaman almıştır. Değerli taş evreninin en baştan çıkarıcı ve görkemli harikalarından biri de sitrin taşıdır.

Hindistan'da ve birçok Asya ülkesinde sitrin, öne çıkan yarı değerli taşlardan biridir. Bu göz kamaştırıcı değerli taş, kuvars ailesine aittir ve son birkaç yılda inanılmaz bir popülerlik kazanmıştır. Diğer değerli değerli taşlar gibi sitrin de olağanüstü astrolojik ve genel öneme sahiptir.

Sitrin doğru kullanıldığında ölçülemez faydalar sağlar. Buradaki anahtar soru, sitrin taşından maksimum faydayı sağlayacak şekilde nasıl takılacağıdır. O halde yazımızda, sitrin taşını etkili bir şekilde kullanmanın faydalarını ve tarihsel önemini bulabilirsiniz.

ASTROLOJİDE SİTRİN TAŞININ ÖNEMİ

Astrolojik olarak sitrin taşı bilgelik, bilgi ve zenginlik gibi özelliklerin yöneticisi olan Jüpiter gezegenini temsil eder. Sitrin öncelikle Jüpiter Gezegeninin neden olduğu kötü etkileri düzeltmek ve imrenilen bilgelik ve zenginliği aramak için takılır. Sitrin, altın veya Panchdhatu metalinden yapılır ve cildinize mükemmel bir şekilde temas etmesini sağlamak için çoğunlukla halka şeklinde takılır. Şimdi sitrin taşını saflaştırmak için gereken malzemeleri ve taşı aktive edip düzgün bir şekilde takma prosedürünü inceleyelim.

SİTRİN TAŞINDAN MAKSİMUM FAYDALANMAK İÇİN NE YAPMALI?

Seçtiğiniz sitrin taşının maksimum fayda sağlamasını sağlamanın ilk ve en önemli yolu, mükemmel kalitede bir taş seçmektir. Kaliteli bir sitrin taşını nasıl alacağını bilmeyenler için mutlaka herkese yardımcı olacak bazı değerli püf noktalarını belirttik.

En kaliteli sitrin taşları canlı sarıdan turuncu-sarıya kadar bir renk tonu içerir. Kahverengimsi bir renk tonu ve soluk sarı renkte taşlardan kaçının. Yoğun doygun renk sitrin taşlarında en çok arzu edilen renktir.

İyi kesilmiş bir sitrin iyi bir parlaklığa ve yoğun bir ışıltıya sahiptir. Yuvarlak, oval ve zümrüt gibi klasik yönlü kesimler idealdir. Uygun oranlar ve simetri önemlidir.

Daha büyük sitrin taşları daha nadir ve daha değerlidir. Ancak renk ve netlik tek başına boyuttan daha önemlidir. 1-2 karatlık taşlardan güzel takılar yapılabilir.

Sitrin bazen rengi geliştirmek için satıcılar tarafından ısıl işleme tabi tutulur. Doğal ısıtılmamış taşlar koleksiyonerler tarafından tercih edilmekte ve daha yüksek fiyatlara satılmaktadır.

sitrin taşı

SİTRİN TAŞINI KİMLER KULLANABİLİR?

Sitrin yaygın olarak “başarı taşı” veya “tüccarın taşı” olarak anılır. Bu nedenle, büyük başarı, zenginlik ve refah bolluğunu kendine çekmek isteyen kişiler, sitrin taşını tüm kalbiyle kucaklamalıdır. Sitrinin canlı sarı rengi zayıflamış ruhlara enerji verir ve canlandırır. Yaratıcılıklarını, problem çözme becerilerini veya zihinsel netliklerini artırmaya ciddi olarak ilgi duyan kişiler, sitrinin uyarıcı enerjisinden yararlanabilirler. Bilişsel işlevleri desteklediği ve beynin yeteneklerini geliştirdiği düşünülmektedir.

Hayatlarında saf iyimserliği, güveni ve öz saygıyı benimsemek isteyenler, güneşli ve umutlu görünümü ve canlandırıcı hisleri nedeniyle sitrin değerli taşına bir şans vermelidir. Ruh halinin iyileştirilmesiyle bağlantılıdır. Negatif enerjiye karşı korunmak isteyen veya aurasını/enerji alanını temizlemek isteyen herkes temizleyici ve koruyucu özelliğinden dolayı sitrin takabilir. Aynı zamanda “akıl taşı” olarak da bilinir.

SİTRİN TAŞI HANGİ BURCA İYİ GELİR?

Astrolojik olarak sitrin taşı İkizler, Koç, Aslan ve Terazi burçlarıyla ilişkilendirilir. Dolayısıyla bu burçlar onun niteliklerine bir yakınlık hissedebilir. Hedeflerini ve vizyonlarını ortaya koymaya çalışan şifacılar sitrin kullanabilir. Niyetleri güçlendirdiği söylenir. Sitrinin altın sarısı güzelliğini ve parlaklığını takdir eden insanlar da bu taşa takı veya ev dekorasyonu amacıyla ilgi duyuyor. Sıcak tonu canlılığı artırır.

Sitrin taşı hangi burcun taşıdır? Kimler kullanabilir? Hangi parmağa takılmalı? - Resim : 2

SİTRİN HANGİ PARMAĞA TAKILMALI?

Sitrin, güneşin enerjisini taşıdığına, Jüpiter gezegenini temsil ettiğine ve onu takanlara sıcaklık, bilgelik ve bolluk getirdiğine inanılan, sarıdan altın rengine kadar son derece güzel bir değerli taştır. Değerli taş takmak için ideal parmak hakkında farklı kültürlerde çeşitli inanışlar olsa da, Batı geleneklerinde sitrinin genellikle sağ elin işaret parmağına veya yüzük parmağına takılması tavsiye edilir. Bazıları ayrıca onu sol elin yüzük parmağına takmayı da öneriyor.

Ancak parmak seçiminin sonuçta kişisel tercihe, tarza ve kültürel veya geleneksel inançlara bağlı olduğunu unutmamak önemlidir. Ek olarak, bazı insanlar sitrin takmanın başarıyı, bolluğu ve kişisel gücü teşvik etme gibi metafiziksel özelliklerinin, takıldığı parmaktan etkilenmediğine inanmaktadır.

SİTRİN TAŞI EVDE NEREYE KONULUR?

Bolluk ve refahı tezahür ettirmek istiyorsanız Sitrin size çok iyi gelecektir. Bu müthiş taşı evinizin veya ofisinizin zenginlik köşesine, güneydoğu köşesine yerleştirin. Sitrin bazen “tüccarın taşı” olarak da adlandırılır çünkü tarihsel olarak iş hayatında başarı için kullanılmıştır ve katılan herkese enerji yayar.

Sitrin satın alırken dikkatli olun çünkü dürüst olmayan satıcılar ara sıra daha ucuz bir kristal olan Ametist'i Sitrin'e benzetmek için ısıl işlemden geçirirler.