Bayram tatili ne zaman başlıyor?

Kurban Bayramı tatili ne zaman başlıyor? Tatil kaç gün olacak soruları dün yanıt buldu. Kurban Bayramı tatili 2021 9 gün sürecek. İşte detaylar:

Bayram tatili ne zaman başlıyor?

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi tatil ne zaman başlıyor? Tatil kaç gün olacak soruları merak edilenler arasındaydı. Bayram tatili süresi dün belli oldu. Peki, bayram tatili ne zaman başlayacak? İşte detaylar:

KURBAN BAYRAMI TATİLİ NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Kurban Bayramı tatili 9 gün oldu.  Bayram arifesi olan pazartesi yarım gün, bayramın ilk gününden son gününe kadar olan, yani salıdan cumaya kadar ise tam gün tatil olduğunu açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan bayram tatiliyle ilgili şu açıklamaları yaptı:

"Kabine toplantımızda yaptığımız istişarede, pazartesi günkü yarım günü, idari tatil olarak belirleme kararı aldık. Böylece vatandaşlarımız fiilen 16 Temmuz Cuma akşamından 26 Temmuz Pazartesi sabahına kadar sürecek bir tatile kavuşmuş oluyorlar. 15 Temmuz'u, zaten malum FETÖ terör hareketi sebebiyle o günü tatil olarak ilan etmiştik. O gün itibari ile başlıyoruz ve süreç bu şekilde devam ederken 16'sında herkes mesaisinde olabilecek. Bu kararın, gerek bulundukları yerde kurbanlarını kesecek, gerek memleketlerine ziyarete gidecek, gerekse bu süreyi tatili için kullanacak vatandaşlarımız için hayırlı olmasını diliyorum."

BAYRAM TARİHİ 2021

Peki, bayram ne zaman? 19 Temmuz günü başlayan Kurban Bayramı 23 Temmuz günü son bulacak. 20 Temmuz ise Kurban Bayramı’nın 1. günü.

Kurban Bayramı Arifesi: 19 Temmuz Pazartesi
Kurban Bayramı 1. Gün: 20 Temmuz Salı
Kurban Bayramı 2.Gün: 21 Temmuz Çarşamba
Kurban Bayramı 3.Gün: 22 Temmuz Perşembe
Kurban Bayramı 4. Gün: 23 Temmuz Cuma

BU İÇERİKLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR