Cildinizi daha canlı ve enerjik bir görünüme kavuşturabilmenin yolları

Cansız cilt ne kadar genç olursa olsun yaşlı bir görünüme neden oluyor. Uzman Estetisyen Sibel Kırbaş, yeni yılda cildinizi daha canlı ve enerjik bir görünüme kavuşturabilmenin yollarını anlattı.


Pandeminin hayatımızda, psikolojimizde ve elbette cildimizde etkileri gözle görülür seviyede. Özellikle maske kullanımı hem cilt bakımlarını aksatmak için bir bahane oldu hem de maskeye bağlı olarak cildimiz uzun süre oksijensiz kaldı. Cildin uzun süre oksijensiz kalmasının farklı etkileri var. Bunlardan biri de sivilce oluşumu. Sivilce oluşumları bu yıl pek çok insanın sorunu oldu. Küçük sivilcelerden kısa sürede kurtulabilmek mümkün. Doğal bir yöntem olarak sivilceli bölgelere çay ağacı yağı uygulamak sivilceler için etkili bir çözüm. Antiseptik özelliği olan ve cildi dezenfekte eden çay ağacı yağı, sivilceleri kurutabilir. Ancak bu tek başına yeterli bir çözüm değil. Bu yıl bağışıklık sistemimiz ve onu güçlendirmek ile ilgili çok büyük farkındalıklar yaşadık. Bu farkındalıklar sadece vücudumuz için değil cildimiz için de geçerli olmalı. Vücudumuz ve bağışıklık sistemimiz için nasıl gıda takviyelerine ihtiyacımız varsa cildimizin de güçlenmesi ve sağlıklı olabilmesi için deri altı takviyelere ihtiyacı var.

CİLDİNİZ HER MEVSİM IŞILDASIN

Son yıllarda mat, cansız ve solgun görünüme sahip ciltlerle ilgili şikayetler arttı. Ton eşitsizliği de sık karşılaşılan sorunlardan biri. Ergenlik döneminden kalan sivilce izleri, skarlı veya gözenekli cilt yapısı zamanla sorunlu bir görünüme neden oluyor. Cilt zamanla elastikiyetini kaybediyor ve bu da mevcut sorunların daha belirgin hale gelmesine neden oluyor. Çevresel etmenlerin, güneş ışığı gibi cilde zarar verecek ışıkların etkisiyle bölgesel lekelenmelerde ve ton farklılıklarında artış oluyor. Ton farklılıklarını ortadan kaldırmak ve cildi eşitlemek için fondöten efektine sahip olan, özel kök bitki ekstratlarından elde edilen BB Glow uygulaması en çok tercih edilen uygulamalar arasında. BB Glow uygulaması ciltteki birden fazla soruna cevap verebiliyor, kolay uygulanıyor ve yan etkisi bulunmuyor. BB Glow uygulaması cilt üzerinde özel bir cihazla açılan geçici mikro kanallar aracılığıyla kök bitki ekstratlarından hazırlanan vitamin destekli serumun cilt altına enjekte edilmesiyle yapılıyor. Uygulama yaklaşık 1 saat sürüyor. BB Glow uygulaması ihtiyaca göre 1-4 seans arasında yapılıyor. BB Glow’un etkisi aynı gün ortaya çıkmaya başlıyor. Ciltte canlanmaya ek olarak ton farklılıklarının ortadan kalmasıyla daha genç ve dinç bir görünüm elde ediliyor.

İLGİLİ İÇERİKLER