Kışın cilt ve vücut sağlığı için 6 kurtarıcı bakım rutini!

Cildimiz aniden soğukla karşılaşınca kurudu ve yıprandı. Doğru bakımı yaparak onu yeniden canlandırmanız mümkün. İşte kış aylarında cilt ve vücut sağlığını korumak için uygulamanız gereken; altı adımda kurtarıcı bakım rutini...


1. ADIM ARINMA

Cildi arındırmanın yolu onu derinlemesine temizlemekten geçiyor. Derinlemesine temizlik, sebum üretimini dengeliyor ve ölü derinin neden olduğu cansız görünümü ortadan kaldırıyor. Maskeler ise cildin alt yüzeylerine nüfuz ederek karşılaşabileceğiniz cilt problemlerine karşı güzelliğinizi kontrol altına alıyor ve kış bakımınızı tamamlıyor.

1 adım arınma

2. ADIM GÜÇLENDİRME

Soğuk havalar cildimizin savunma mekanizmasını güçsüzleştiriyor. Zayıflamış ve cansızlaşmış cilt bariyerini güçlendirmek için cildimizi arındırdıktan sonra güçlü bir serum ile bakım rutinimizi desteklemek gerekiyor.

2 adım guclendirme

3. ADIM NEMLENDİRME

Cildimizi neme doyurmak şart. Nemlendiriciler cildin iç ve dış streslere karşı direncini yükseltiyor. Hem cildin temel ihtiyaçlarını karşılıyor hem de sıkı ve parlak bir görüntü kazandırıyor.

3 adım nemlendirme

4. ADIM LEKE KARŞITI BAKIM

Yaz aylarından bize miras kalan güneş lekeleri bilinçli bir bakımla azalabilir. Sonbahar ve kış gibi güneşe daha az maruz kaldığımız mevsimlerde leke tedavisi uygulamak çok daha doğru olur.

4 adım leke karşıtı bakım

5. ADIM YAŞLANMA BELİRTİLERİNE VEDA

Hyaluronik asit, cildinizin nemini tutmasını sağlayarak, dolgun görünüm vermeye yardımcı oluyor ve kırışıklık görünümünü azaltıyor. Çevresel faktörlerin etkiyle cildimizde eksilen kolajen ise C vitamini ve peptitler gibi içerikler sayesinde yenileniyor.

5 adım yaşlanma

6. ADIM ÖLÜ DERİLERDEN KURTULUN

Kışa girerken vücudunuzu ölü derilerden arındırmak için vücut peeling’lerini haftalık rutininize ekleyin. Uzun süredir maruz kaldığınız dezenfektan ve kolonya kullanımı cildinizde kuruluk, çatlama, soyulma ve hassasiyet sorunlarına neden olmuş olabilir. El peeling’leri cildi ölü hücrelerden arındırıyor. Bakım yağları ise cilde sağlıklı ve pürüzsüz bir görüntü kazandırıyor. Topuk çatlak kremleri ise düzenli kullanımda beş gün içerisinde etkisini gösteriyor.

6 adım olu derilerden kurtulma

İLGİLİ İÇERİKLER