G noktası ile kadınlar orgazmı öğreniyor!

Son yıllarda kadınların en büyük sorunlarından biri orgazm ve g noktası. Çünkü artık kadınlar da erkekler gibi cinsel bir doyum yaşamak istiyor. Biz de bu durumu masaya yatırdık. Dr. Gülay Boztosun'dan G noktası ile ilgili bilmediğimiz her şeyi öğrendik.

“Orgazm fiziksel bir aktiviteden ibaret değildir; partnerlerin karşılıklı duygusal yoğunluğu ve birbirleriyle bütünleştiği bir oluşumdur”. 
Boztosun’a göre orgazm için partnerinizin nelerden hoşlandığını, zevk aldığını ve nelerden hoşlanmadığını bilmek önemli başlangıç noktası. Partnerler ne kadar birbirlerini tanırsa orgazma ulaşmaları da o kadar kolay oluyor. Birbirlerini tanıma evresindeki çiftlere ise cinsel birleşme olmadan mastürbasyon ya da oral seks yapmaları ve birbirlerini ve orgazmı tanımaları önerilmektedir.
Orgazm yolları
Orgazmdan bahsedilince kadında ilk akla klitoris gelmektedir. Ama son yıllarda buna G noktası da eklenmiştir. Aslında orgazm için klitoris ve G noktası dışında bazı erojen bölgelerden de bahsediliyor. Vajinanın iç kısmında rahim ağızına yakın bir noktadan, ayrıca çoğu kadın ve erkek de de hassas olan anüsden genitale doğru olan hat boyunca mevcut orgazm sağlayacak hassas noktalar mevcuttur. Tabii ki bu hassas noktalar kişiden kişiye farklılık göstermektedir.  
Nedir bu G noktası?
Gülay Boztosun özellikle G noktasının tek bir noktadan ibaret olmadığını, bunun yaklaşık 2.5 santim büyüklüğünde bir bölge olduğunu belirtiyor. Aslında “nokta” tanımlaması ile algıladığımız kadar küçük alan değil yani.  G noktası daha yoğun orgazm yaşanmasını sağlayan vajinanın ön-iç kısmında yer alan yoğun sinir hücresi içeren bir bölge. Bu bölgenin özelliği saatlerce erotik haz sağlayabilecek, cinsel açıdan bir kadının en hassas olduğu yer olması. Ancak bilmemiz gereken şey, vajinal orgazm esnasında G Noktası olarak bilinen bölgenin uyarılabilmesi için, kadının hali hazırda cinsel yönden uyarılmış ve istekli olması gerekliliği. Bu durumda ilk önce zevke eşlik eden ve rahatsızlık verecek düzeyde bir idrar yapma isteği hissedilebilmektedir. Sakın bu baskı duygusu ile kendinizi kötü hissetmeyin. Ya da tuvalete gitmeye çalışmayın. Çünkü uyarılma devam ettikçe bu duygu ortadan kalkacak ve yerini tamamen zevke bırakacak. Sonuç ise çok daha yoğun bir orgazm hissedilmesi.
G noktası bölgesi kalın olan kadınlarda orgazmın daha kolay olduğu bir gerçek.