İkinci evliliğinizde mutlu olabilmenin 4 yolu

İlk evliliğini bitirenlerin yeni bir evliliğe yelken açmaları bazı soru işaretlerini beraberinde getirebilir. İkinci evliliğimde mutlu olabilecek miyim? İlk evliliğimdeki problemleri tekrar yaşar mıyım? Bu sorular kafanızı karıştırabilir. İşte ikinci evlilikte mutlu olabilmenin 4 yolu...


Evlilik zaten göründüğü kadar kolay bir şey değilken bir de ikincisini hatta üçüncüsünü yapmak durumundaysanız davranışlarınızda ve yaşam şeklinizde oldukça sağlam değişikliklere gitmek gerekliliğini fark edersiniz. Aynı hataları ve aynı sonuçları görmek istemiyorsanız size bazı önerilerimiz olacak.

İKİNCİ EVLİLİĞİNİZDE MUTLU OLABİLMENİN 4 YOLU

  • Geçmişe takılmayın
  • Güvenin
  • Yeniliklere açık olun
  • Kendinize değer verin

 

GEÇMİŞE TAKILMAYIN

İkinci evliliklerde sık rastlanan bir durum olan önceki eş ile karşılaştırılma, çiftlerin yapmaması gerekenler listesinin başında durur. Kimse özellikle belli bir yaş ve tecrübeden sonra başkasıyla karşılaştırılmak ve onun hatalarından dolayı yargılanmak istemez. Mutlu bir beraberliğin temelinden yatan en önemli şey geçmişi unutabilmek ve geleceğe odaklanabilmektir.

GÜVENİN

Beraberliğinize güvenmekle başlar her şey. Bir önceki kötü tecrübelerin o zamana ait sorunlar olduğunu ve tekrarlanmayacağına inanmalısınız. Yeni hayatınızı yönlendirirken ve kurallarını koyarken asla eşinize şüphe ile yaklaşmayın. Eğer bir şüpheniz varsa cesur olun ve bu ilişkiyi evliliğe doğru götürmeyin.

ikinci evliliğinizde mutlu olabilmenin yolları


YENİLİKLERE AÇIK OLUN

Yeni evlilik, yeni bir hayat, yeni insanlar ve yeni deneyimler demektir. Bu da belki daha önce hiç yaşamadığınız bazı yeni olayları hayatınıza taşıyabilir. Bu durumda yeniliklere açık bir zihin yapısına geçiş yapmakta fayda var. Mutluluk eşlerin karşılıklı anlayış ve açık fikirli oluşuyla çok daha kalıcı ve kolay olacaktır.

KENDİNİZE DEĞER VERİN

Eski tecrübelerin sizi daha fazla hırpalamasına ve zamanınızı çalmasına izin vermeyin. Her yeni gün yeni bir hayat demektir. Bunu yapabilmenin en önemli koşulu ilk önce kendinize önem ve değer göstermenizden geçiyor. Kendinizi şımartın. Yeni giysiler, yeni bir saç stili belki yeni bir araba. Yüzünüzden yılların yarattığı olumsuz çizgileri silin atın ve yeni hayatınızda ne kadar şanslı olduğunuzu düşünün.

İLGİLİ İÇERİKLER