Hande Erçel

Son olarak Sen Çal Kapımı dizisiyle izleyici ile buluşan Hande Erçel, oyunculuğu, paylaşımları, Kerem Bürsin ile beraberliği, yapıp ettikleriyle her an takip edilen oyuncular arasında. Instagram hesabında 24 milyondan fazla takipçisi; her paylaşımına milyonlarca beğeni yağdıran hayranları var. Peki, Hande Erçel kimdir? Boyu, yaşı, burcu, hayat serüveniyle her daim çok merak edilen isimlerden Hande Erçel'in öyküsüne gelin birlikte bakalım... İşte Hande Erçel'in biyografisi ve geçmiş röportajları ışığında bir Hande Erçel serüveni: (Elele kimdir sayfasındaki bu makalenin ardından aşağıda tarafta Hande Erçel ile ilgili diğer tüm haberleri de görebilirsiniz)

KÜNYE

İsim: Hande Erçel
Meslek: Oyuncu
Doğum Tarihi: 24 Kasım 1993
Doğum Yeri: Balıkesir/ Bandırma
Boyu: 1.75 (Wikipedia)
Burcu: Yay

HANDE ERÇEL KİMDİR? YAŞI, BOYU, BURCU...

Peki, Hande Erçel kimdir? İşte Hande Erçel'in detaylı biyografisi: Hande Erçel, 24 Kasım 1993’te Balıkesir Bandırma'da dünyaya geldi. Yay burcu. Erçel bir röportajında burcunun yay olduğunu yükselenin ise terazi olduğunu dile getirmişti. (Kerem Bürsin'in burcu İkizler). Boyu 1.75. Erçel, 2011-2013 yıllarında 3mota oyunculuk atölyesinde eğitimine başladı ve eş zamanlı Tiyatro Kedi’de oyun asistanlığı yaptı. 2012 yılında düzenlenen Miss Cilivaliton of the World yarışmasında ikinci oldu. Oyunculuğa 2014 yılında “Çılgın Dershane Üniversitede” adlı diziyle başladı. Aynı yıl “Hayat Ağacı” adlı dizide (Selin Karahanlı) karakterini canlandırdı.

Hande Erçel bir yıl sonra ise “Güneşin Kızları” adlı dizide “Selin Yılmaz” karakteriyle izleyici karşısına çıkacaktı.

Hande Erçel’in Oynadığı Diziler Şöyleydi:

 • Sen Çal Kapımı / Eda Yıldız / 2020
 • Azize / 2019
 • Halka / Müjde Akay / 2018
 • Siyah İnci / Hazal / 2017
 • Aşk Laftan Anlamaz / Hayat Uzun-Sarsılmaz / 2016-2017
 • Güneşin Kızları / Selin Yılmaz-Mertoğlu / 2015-2016
 • Hayat Ağacı / Selen Karahanlı / 2014
 • Çılgın Dersane Üniversitede / Meryem / 2014
 • Çalıkuşu / 2013 / Zahide
 • Tatar Ramazan / 2013

 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Hande Erçel (@handemiyy)'in paylaştığı bir gönderi

HANDE ERÇEL NASIL OYUNCU OLDU?

Peki, Hande Erçel oyunculuğa nasıl başladı? Hande Erçel, yıllar önce (2016) Elele Dergisi'ne verdiği bir röportajda sahnede olmanın çocukluk hayali olduğunu şu sözlerle anlatmıştı:

Başka bir şey istemedim hiç. Çocukken de tiyatro oyunlarında rol aldım, zaten içimdeki bu heves tiyatroyla başladı. Lisedeyken bir oyun sahneleneceği zaman hep başı çekerdim, hatta Figen Öğretmen, bir gün bu yolda ilerlersem çok iyi yerlere gelebileceğimi söylemişti. Bana çok inandı, ben de bu motivasyonla devam ettim ama kara kalem çizime de çok yetenekliydim ve babam bu yeteneğimi değerlendirmemi istedi. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Geleneksel Türk Sanatları Bölümü’nü de kazanınca oyunculuğu dışarıdan eğitim alarak da yapabileceğime inandım; iyi ki öyle yapmışım.

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Hande Erçel (@handemiyy)'in paylaştığı bir gönderi

GÜNEŞİN KIZLARI ADIMLARIN EN BÜYÜĞÜYDÜ

Hande Erçel, her zaman hayalini kurduğu oyunculuk için en büyük adımın Güneşin Kızları dizisi olduğunu söylemişti: “Ben sahnede olmalıyım.” İçimden bir şey sürekli bunu söylüyordu. Bu yüzden bir yandan da oyunculuk eğitimi almaya başladım. İlk işim ‘Çılgın Dershane Üniversitede’ dizisinde Meryem karakteriydi. Ardından Fikret Kuşkan’ın başrolünde olduğu ‘Hayat Ağacı’ dizisinde oynadım. O set benim için okul gibiydi. ‘Güneşin Kızları’ dizisiyse adımlarımın en büyüğü oldu. Bir tırmanış gibi”.

Bir röportajında kendisini kalıplara sokmayı sevmemesinden bahseden Erçel, "Aslında etiketleri pek sevmem. Her duruma göre değişen özelliklerim var ama genel bir şey söylemek gerekirse; hayvan sever, doğa aşığı ve tutkulu." sözlerini kullandı.

HAYRANLARI İÇİN NELER SÖYLÜYOR?

Hande Erçel 2019 yılında yine Elele Dergisi'ne verdiği bir röportajda kendisini büyük ilgiyle izleyen hayranları için şu yorumu yapmıştı:

Takipçileriniz ve fanlarınız seni çılgınca seviyor. Böyle bir kitlenin sevgisi size kendinizi nasıl hissettiriyor?

İlk günden beri benimleler, birlikte büyüdük diyebilirim. Birçoğu mesleklerini edindi, iş hayatına başladılar ve hala benim her adımımda yanımdalar. Ellerini hiç çekmesinler gerçekten, bana çok iyi geliyorlar.

SORULARLA HANDE ERÇEL (EKİM / 2019)

Erçel, 2019 yılındaki röportajda sorulara şu yanıtları vermişti:

Mutluluk! Nedir sizce? Mutluluk kürleriniz var mı?
Güzel müzik, güzel yemekler, sevdiğiniz birkaç kişi ve anılar. Bence mutluluk bu kadar basit.

İzlediğiniz filmler, diziler içinde özellikle başrol oyuncularının stilini, tarzını beğendiğiniz, aklınıza gelen bir yapım var mı?
Çok klasik olacak belki ama Mr. and Mrs. Smith filminde Angelina Jolie’nin her look’una bayılıyorum.


Bu video da o dönem çekilmişti: Derginin kapağında bu ay Hande Erçel var (2019)

Eğitimini aldığınız, Geleneksel Türk Sanatları içinde en sevdiğiniz hangisi?

Halı kilim ve dokuma sanatı. Büyüleyici bir dal. Her biri farklı dönemi, farklı hikayeleri anlatıyor. İçine girince şaşkınlıktan çıkamıyorum.

Öğretmenler Günü’nde doğmuşsunuz. Hayat size ilk günden bir öğretmen muamelesi yapmış. Peki 26 yıllık yaşamınıza bakınca, hayat size en çok neyi öğretti; hangi branşta uzmanlaşmaya yakın olduğunuzu düşünüyorsunuz?
Evet, doğru söylüyorsunuz. Hiç bu yönden düşünmemiştim. Öğretmek… Belki zaman beni bir şeyi öğretebilecek kadar eğitir. Tabii bu kesinlikle sanatın bir dalı olur.

Ve son olarak; ‘Kendime not’ kalıbının yanına hangi cümleyi yerleştirirsiniz?
Kendime not: Devam et, sakın vazgeçme.

AİLESİNE BÜYÜK ÖNEM VERİYOR

Hande Erçel ailesine çok önem veren bir isim. Özellikle sosyal medyanın yakından tanıdığı isimlerden Gamze Erçel, Hande Erçel'in ablası. Gamze Erçel'in Mavi adında bir kız çocuğu da var. Boş zamanlarında vaktini Mavi ile geçiren Hande Erçel, "Sen ailemize gelen en güzel hediyesin. Teyzen hayat boyu yanında özgür kız." mesajını paylaşmıştı.

"Her zaman nasıl bu kadar pozitif kalıyorsunuz sorusunu yanıtlayan Erçel, kendisinin de iniş çıkışları olduğunu belirterek, "Benim de yataktan çıkmak istemediğim günler oluyor. Öyle günlerde kendime biraz izin verip o duyguyu yaşıyorum..." demişti.

HANDE ERÇEL'İN SEVGİLİSİ 

En son Kerem Bürsin ile Sen Çal Kapımı dizisinde Eda rolüne hayat veren Hande Erçel rol arkadaşı Kerem Bürsin ile beraberlikleriyle gündemde. Şimdilerde çok mutlu olan çift en son birlikte gittikleri tatilden fotoğraflar paylaştılar. 

Hande Erçel ve Kerem Bürsin, bu beraberlik ortaya çıkmadan çok önce Ocak 2021'de HELLO! Dergisi'ne verdikleri röportajda birbirleri hakkında soruları yanıtlamış; pozitif enerjileri ve samimi yanıtlarıyla sevenlerinin büyük beğenisini toplamışlardı.

(27 Ağustos 2021) Bodrum'da tatil yapan Hande Erçel ve Kerem Bürsin, Instagram hesaplarından müzisyen Melisa Sarıusta'nın performansını paylaşmıştı...


Hande Erçel ve Kerem Bürsin'den Melisa Sarıusta paylaşımı

HANDE ERÇEL'İN INSTAGRAM HESABI

Hande Erçel, Instagram'ı yoğun olarak kullanan isimlerden. Hande Erçel'in Instagram hesabındaki takipçi sayısı 24 milyon kişiyi geçmiş durumda.

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Hande Erçel (@handemiyy)'in paylaştığı bir gönderi

SORU VE CEVAPLARLA HANDE ERÇEL

Hande Erçel, 2020 yılında ise Marie Claire'e verdiği röportajda bazı soruları şöyle yanıtlamıştı:

 • Tatlı mı, ekşi mi? Tatlı.
 • En sevdiğin dans şarkısı? Grover Washington/ Just The Two Of Us.
 • En sevdiğin çizgi film karakteri? Casper.
 • Favori fast food’un? Hotdog.
 • Sende olmayan ama olmasını istediğin bir yetenek? Çok iyi sörf yapıyor olmak.
 • Mükemmel bir günün nasıl başlar? Beni uyandırmaya çalışan Niebla'yla.
 • Favori müzik grubun? Coldplay.
 • Sıkı bir topuz mu, dalgalı mı? Sıkı topuz.
 • Telefonla aramak mı, mesaj mı? Aramak.