Lady Gaga'nın köpeklerinin kaçırılma davasında 5 kişi tutuklandı!

Ünlü pop yıldızı Lady Gaga'nın Fransız Buldog cinsi iki köpeği, bu yılın başlarında kaçırılmıştı. Son gelişmelere göre 5 kişi tutuklandı, şüpheliler arasında onları iade eden kadın da var.

Lady Gaga'nın köpeklerinin kaçırılma davasında 5 kişi tutuklandı!

Geçtiğimiz aylarda, ünlü sanatçı Lady Gaga'nın köpeklerinin kaçırıldığını hatta köpekleri gezdiren kişinin de vurulduğu haberini almıştık. Olayla ilgili beş kişinin gözaltına alındığı öğrenildi. Hatta gözaltına alınan kişiler arasında, Lady Gaga'nın köpeklerini geri getiren kadın da yer alıyor.

Los Angeles polisi konuya dair beş kişinin gözaltına alındığını duyurdu.

Polisler, hırsızların olay sırasında köpeklerin Lady Gaga'ya ait olduğunu bilmediğini düşündüklerini söyledi.  Ayrıca polis, 24 Şubat'ta gerçekleşen bu olayda hırsızların asıl motivasyonunun Fransız Buldog cinsi köpeklerin değeri olduğunu da düşünüyor. Koji ve Gustav isimli köpekler, 24 Şubat’ta Hollywood Sunset Bulvarı yakınlarında çalınmış, üçüncü bir köpek olan Asya ise zarar görmeden bırakılmıştı. Köpeklerin kaçırıldığı sırada vurulan Ryan Fischer'ın tedavisi ise sürüyor. Fischer göğsünden tabancayla vurulmuş, akciğerinin bir kısmını almak zorunda kalmıştı. Olayı daha sonra, bir sosyal medya paylaşımında "ölümle çok yakın bir çağrı" olarak nitelendirdi.

Lady Gaga olayın ardından köpeklerini getiren kişiye "soru sormadan" 500 bin dolar vereceğini de söylemişti. Şimdi, köpekleri Lady Gaga'ya götüren kadın da gözaltına alınanlar arasında. Üstelik kadının şüphelilerden biriyle akraba olduğu ortaya çıktı.

Guardian'ın haberine  göre, çevrimiçi hapishane kayıtları, beş şüphelinin her birinin 1 milyon dolarlık kefaletle tutulduğunu gösteriyor. Lady Gaga ise tutuklamalara ilişkin, henüz kamuoyuna bir açıklama yapmadı.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

 

 

Etiketler: #Lady Gaga