Elele Temmuz ayı moda haberleri

Elele, Temmuz ayında moda dünyasından haberleri sizler için derledi...


GUCCİ'DEN BİREYSEL BİR VAROLUŞ


Moda takviminin dışında, yeni başlangıçlara doğru bir yaratıcılığı kutlayan Gucci; yılda yalnızca iki kez mevsimsiz koleksiyonlar sunacağını açıkladı. Markanın kreatif direktörü Alessandro Michele, şov sayısını beşten ikiye indirerek temiz bir nefes ve oksijenle yeniden başlamak istediğini belirtti. Geleneksel moda takvimindeki koleksiyon sayılarının her geçen gün artmasıyla şovlardaki yaratıcılığın kan kaybetmesi uzun zamandır tartışma konusuyken; moda endüstrisinin iklim krizine karşı sorumluluğu ve koronavirüsün etkileriyle birlikte birçok markanın da benzer kararlar alıp almayacağı merak konusu. Moda, sürü psikolojisinin esaretinden kurtulup bireysel yaratıcılığının gücünü kanıtlayabilir mi? Yakın gelecekte hep birlikte göreceğiz.

CHANEL'DEN SICAKKANLI BİR DÖNÜŞ
Geçtiğimiz ay dijital ortamda tanıtılan Chanel 2020/2021 Cruise Koleksiyonu rotasını Akdeniz’e çeviriyor. 60’larda yaz tatillerini İtalyan ve Fransız Rivierası’nda geçiren efsanevi aktrislerin özgür cazibesini yansıtan koleksiyon, Balade en Méditerranée ismini taşıyor. Markanın kreatif direktörü Virginie Viard koleksiyonu çok amaçlı, kolay fakat havalı bir kızın da seyahatine eşlik edebilecek kıyafetler olarak tanımlıyor.

VESPA VE DİOR'DAN YAZIN EN HAVALI İŞ BİRLİĞİ
Her ikisi de 1946 yılında kurulan Vespa ve Dior, yazın en havalı iş birliğine imza atıyor. Dior’un kreatif direktörü Maria Grazia Chiuri, Vespa’nın İtalyan ruhunu ve Fransız Dior evinin DNA’sını harmanlayarak ikonik Vespa modelini yeniden tasarlıyor. Vespa 946 Christian Dior, 2021 baharında sınırlı sayıda satışa sunulacak.

HAVUZ PROBLEMİDünyayı saran pandemiyle birlikte yaşam savaşının bir parçası haline gelen maske hem büyük hem de lokal markalar tarafından farklı tasarımlarla satışa sunuluyor. Sağlık ve modanın yan yana getirilmesinin rahatsız edici olduğunu düşünen birçok insanın yanı sıra; asıl amaç insanların maske takmasını sağlamaksa daha güzel olmalarının bir zararı olmadığını düşünenlerin sayısı da epey fazla. Tıpkı gözlük gibi maskenin fonksiyonel kimliği, zamanla modanın çekim alanına girebilir mi? Zannediyoruz ki yanıtı şimdiden belli.

GİA COUTURE X PERNİLLE TEİSBAEK'DEN KARE BURUNLU AYAKKABI KOLEKSİYONUİskandinav it-girl ve tasarımcı Pernille Teisbaek, bu yazın kare burunlu ayakkabı trendini, İtalyan ayakkabı markası Gia Couture ile güçlerini birleştirerek bir üst seviyeye taşıyor. Gia Couture X Pernille Teisbaek koleksiyonu kahverengi, beyaz, taba ve vizon gibi nötr tonları ile favorilerimizden. Bu minimal koleksiyonu incelemek için Beymen Blender’ı veya beymen.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Hazırlayan: Simay Engür