Yeni bir eve taşınmanın en heyecanlı yanı: Dekorasyon!

Yeni bir eve taşınırken sizi saran o heyecanı artıracak en eğlenceli aktivitelerden biri, dekorasyon yapmak için sıfırdan başlama şansıdır. Evinizde dikkat çeken köşeler yaratmak için önerilerimizi keşfedin.


Pandemi dönemiyle birlikte evde geçirdiğimiz vakit fazlasıyla arttı. Evde vakit geçirdikçe aslında neler yapabileceğimizi, evi keyifli hale getirmenin mümkün olduğunu ve günlerce çıkmadan evde kalabileceğimizi de keşfettik. Tabii ki hepimiz artık özgürce dolaşmak istiyoruz ama ev dekorasyonuna dair heyecanımızı da kaybetmeyeceğiz.

Özellikle her yeni eve taşındığınızda veya evinizdeki görüntüden sıkıldığınızda, yeni köşeler yaratarak ya da yeni mobilyalarla evin havasını tamamen değiştirebilirsiniz. Büyük değişimlerden ziyade evinizde küçük dekoratif eklemeler yaparak yepyeni bir köşe de yaratbilirsiniz. Bir kahve köşesi, okuma köşesi ya da bitki köşesi yapmaya ne dersiniz?

Duvarlarınıza Sanatı Dahil Edin

Evinizde hemen fark yaratacak bir detay arıyorsanız, gözlerinizi duvarlara çevirin. Hem uygun fiyatlı hem de etkili bir değişim için süslemeleri, duvar ışıklandırmalarını ya da duvar raflarını seçebilirsiniz. Ancak şık bir değişim için tablolara da göz atın. Bir duvarınızı tablolar ve küçük saksı bitkileriyle süsleyin. Evinize taze hava getirecek bitkiler ve sofistike bir görünüm katacak tabloları satın alabileceğiniz gibi kendiniz de beğendiğiniz sanat eserlerini çerçeveletebilirsiniz.

Eskinin Güzelliğini Ortaya Çıkarın

Modern tasarımlarla dekore ettiğiniz bir eviniz olsa da retro tasarımlarla farklı dokular yaratabilirsiniz. Bunun için antika dükkanlarını gezmek ya da vintage havası veren güncel tasarımları satın almak alternatifiniz olabilir. Size en uygun mobilya ve ev aksesuarlarını keşfetmek için biraz zaman harcamanız gerekse de vintage dünyasında çok beğeneceğiniz yeni ev eşyaları bulabilirsiniz.

Yeşilin Her Tonuna Yer Açın

Yeşilin her tonunun insana nasıl huzur verdiği malum. Gönül ister ki çıkıp doğayla buluşalım, dört bir yanımızdaki yeşil, en doğalı olsun. Evde bu huzurlu ortamı yaratmak gerektiğinde aklımıza ilk gelenler, ev bitkileri oluyor. Evde bitki bakmakta zorlanıyorsanız, yeşil rengin huzur veren tonlarını dekorasyonunuza dahil edin. Yeşil bir koltuk, sehpa ya da duvar rengi seçebilirsiniz. Özellikle yeşille kontrast yaratacak duvar renkleri, odanızın havasını değiştirmeye yeter!

İddialı Renklerden Çekinmeyin

Altın, gümüş, bakır, bordo ve kimi zaman siyah – beyaz ikilisini kullanmak size iddialı gibi görünebilir. Evinde sade bir hava yaratmak isteyenlerin tercihi genelde açık renkler olsa da bazı detaylarda iddialı olmak isteyebilirsiniz. Böylece evde dengeli ve şık bir hava oluşur. Eğer kullandığınız renkler genelde daha koyu veya parlak tonlarsa o zaman zaten uyum yakalamakta zorlanmayacaksınız. Özellikle altın renginin bordoyla, gümüş rengin beyaz muhteşem görüneceğinden eminiz!