Ayrılmaz İkili Kaş-Kalkan

Su altından gökyüzüne kadar büyüleyici bir doğaya sahip Kaş ve Kalkan. Doğanın sunduğu tüm güzellikleri bir arada yaşatan bu özel adreslerde hem bolca dinlenip hem de bolca adrenalin yaşayabilirsiniz.


İster kara yoluyla ister hava yoluyla, gitmesi epey zahmetli olsa da dağ yamacındaki bu mavi cennete ulaşmak için son virajı döndüğünüzde anlıyorsunuz ki buraya tekrar geleceksiniz!Begonviller altındaki evleri, çiçek kokulu sokakları, turkuaz koyları, batık kenti ile ile Kaş ve Kalkan’ın hem yer üstü hem de yer altı güzellikleri saymakla bitmiyor. Kaş ve Kalkan denize girmek için onlarca alternatif sunuyor. Büyük ve Küçük Çakıl Plajları, Hidayet Koyu, Kaputaş, İnceboğaz, Limanağzı ve çok daha fazlası berrak sularıyla sizi bekliyor.

Yapmadan dönmeyin;
• Batık şehir Kekova’yı ve antik kentleri keşfetmeden,
• Kaleköy’ü ziyaret etmeden,
• Limanağzı’nda bir günü geçirmeden,
• Meşhur Kaputaş Plajı’nın turkuaz sularına kendinizi bırakmadan,
• Yamaç paraşütü ve su altı dalışı yapmadan,
• El oyaları, Barak kilimlerini görmeden,
• Yeniköy’e gidip kahvaltı etmeden,
• Demre’de mavi yengeç tatmadan dönmeyin.Nerede kalınır?
Club Barbarossa

Tek başınıza tatil yapıyormuş gibi hissetmek istiyorsanız rotanızı Club Barbarossa’ya çevirebilirsiniz. Sahildeki gazebolar bütün bir gün deniz kenarından kıpırdamamak için en güzel yerlerden biri. Çukurbağ Yarımadası’nda yer alan otelde özel villalar da yer alıyor. Şık dizaynıyla göz okşayan otelin deniz manzaralı restoranı akşamları enfes bir keyif sunuyor.
Andifli Mah. Bülent Kalkavan Sok. No: 2 Çukurbağ Yarımadası Kaş
Tel: 0242 836 40 71Club Barbarossa

Meis Exclusive
Çukurbağ Yarımadası’nda yer alan Meis Exclusive Kaş’ta rahatlığı ve lüksü bir araya getiriyor. Meis Adası’nın tam karşısında yer alan otel nefis bir manzara sunuyor. Kahvaltısı misafirlerinin en çok övgü verdiği uzmanlık alanlarından. Jakuzili deniz manzaralı odaları keyfinizi ikiye katlamak için sizi bekliyor.
Arman Talay Sok. No: 10 Çukurbağ Yarımadası Kaş
Tel: 0242 836 20 94


Meis Exclusive

Likya Residence Hotel&Spa
Kalkan’daki Likya Residence lüks, konforlu ve şık bir butik otel. Sadece yetişkinleri  ağırlayan otelin odalarında büyüleyici panoramik bir manzara var. 27odalı otelde etkileyici mimarisinin en büyük tamamlayıcısı bu manzaralar. Otelin hemen hemen her noktasından denizi ve Kalkan limanını görebiliyorsunuz. Kendinize küçük bir hediye vermek için SPA’sına uğramayı ihmal etmeyin.
Yalıboyu Mah. Akdeniz Cad. Sümbül Sok. No: 1 Kalkan
Tel: 444 67 61


Likya Resindence Hotel&Spa

Hera Hotel
Antik dönemden esinlenerek tasarlanan Hera Hotel, Kaş’ın en eskilerinden. Küçükçakıl Mevkii’nde yer alan otelin önündeki etkileyici plajı, yılların getirdiği deneyimle birleştiğinde ortaya kusursuz bir tatil planı çıkarıyor. Kahvaltı ve akşam yemekleri misafirleri tarafından sık sık övgüye boğuluyor.
Küçükçakıl Mevkii Kaş
Tel: 0242 836 30 62Hera Hotel

Nerede yenir?
Zaika

Farsçada tat alma kuvveti olarak bilinen Zaika, Kaş’ın en popüler adreslerinden. Birbirinden lezzetli kebaplara Akdeniz’in serin lezzetlerinin eşlik ettiği bahçesinde geleneksel bir keyif sunuyor. Bu ocakbaşından çıkan her kebabı tatmak isteyeceksiniz.
İlkokul Sok. No: 13 Kaş
Tel: 0543 836 23 73


Sardelaki Greek Tavern
Manzarası ayrı, işletme ayrı övgülere boğulsa da Sardelaki Greek Tavern de elbette başrol yemeklerin. Enfes mezeler, iddialı ara sıcaklar tatil akşamlarının etkileyici bir keyfe dönüştürüyor.
Andifli Mah. Liman Sok. No: 26 Kaş
Tel: 0242 836 38 38Sardelaki Greek Tavern

Oburus Momus
Oburus Momus vejetaryen ve vegan yemekler sunan, ister hızlı bir öğle yemeği ister uzun ve keyifli bir akşam yemeği için uğrayabileceğiniz adreslerden. Etoburların bile keyifle ayrıldığı dükkanda salı-pazar günleri arasında açık. Mozarella ve parmesanlı patlıcan ile ekmek üstü tabağını mutlaka tadın.
Hastane Cad. No: 22-1 Kaş
Tel: 0507 704 20 32

* İstanbul Life dergisinden alınmıştır.