Elele sanat rehberi

Elele sanat rehberinde bu ay müze kategorisinde Osman Hamdi Bey, sergi kategorisinde Pandemi günlerinde fotoğraf, mekan kategorisinde Meftun Teras, sahnede ise Ferhan Şensoy var.


OSMAN HAMDİ BEY 

Pera Müzesi

Tanzimat Dönemi’nin yetiştirdiği bir Osmanlı aydını olarak, resim, arkeoloji, müzecilik ve sanat eğitimi gibi birçok alanı bir ömre sığdırmış bir isim. Meşhur ‘Kaplumbağa Terbiyecisi’ eserinin sahibi Osman Hamdi Bey, ölümünden 100 yıl sonra bile ardında bıraktığı mirasla yaşamaya devam ediyor.


Meşrutiyet Cad. No:65, Beyoğlu-İstanbul

PANDEMİ GÜNLERİNDE FOTOĞRAF-ÇEVRİMİÇİİstanbul Modern
Dört duvarın sınırlarına hapsolduğumuz günlerde, fotoğrafa dair bir şeyler yapma kaygısıyla yola çıkan farklı kuşaklardan 43 sanatçının eserleri çevrimiçi platformlarda izleyiciyle buluşuyor. ‘Şimdi’ye tanıklığın ötesinde bir kültürel mirası tek tıkla keşfedin.
istanbulmodern.org

SORU-CEVAP/FERHAN ŞENSOYPodcast
Siz soruyorsunuz, Ferhan Şensoy cevaplıyor! Evet, Türk sahne sanatlarının en önemli isimlerinden biri olan usta, kendi kurduğu tiyatrosu Ortaoyuncular ile birlikte podcast aracılığıyla sorularımızı yanıtlıyor. Söze “Alışık olmadığım bir platformdayım” sözleriyle başlayan Şensoy, tüm soruları içtenlikle cevaplamaktan çekinmiyor. Ustanın gençlere bir de tavsiyesi var: “…İhtiyarların tavsiyelerini dinlemesinler… Tek bir hayatları var, istedikleri gibi yaşasınlar!” Uzun yürüyüşlerin ve park oturmalarının yeni favorisini listenize ekleyin!

MEFTUN TERASYeni normalin favori sosyal alanları teraslara merhaba deyin. Meftun İstanbul, restoranlara dönüşümüzü daha güvenli, daha korunaklı, daha mesafeli ve elbette yeşillikler içinde terasıyla kutluyor. Doğayla bir bütün halinde, sosyal mesafeye uygun aralıkları ve huzurlu atmosferiyle Meftun Teras, lezzetli menüsünü keşfetmenizi bekliyor. Tüm bu huzurlu anları güzel bir müzikle taçlandırmak isteyenler için iyi bir haberimiz var! DJ performansı ile terasta eğlenceye de şimdiden hazır olun. Yaz akşamlarımız için keşif zamanı.