2021’in heyecanla beklenen dizileri

Pandemi etkisiyle çekimler durunca 2020 yılında beklenen bazı yapımların da eklenmesiyle, 2021 yılı diziler için dolu dolu olacak.

2021’in heyecanla beklenen dizileri

The Sandman

Bir büyücü tarafından onlarca yıl esir tutulan Dream, eski ekipmanlarını toplamak için yola çıkar. Ünlü çizgi roman serisinden uyarlanan diziye dair çok bilgi yok ancak Netflix yapımı olacak ve ilk hikayeye odaklanacak. Çizgi romanın hikayelerinden biri olan Lucifer’in bu dizide olmayacağı da açıklandı.

Lisey's Story/Faces

Stephen King’in romanından uyarlanan dizi, sıra dışı bir aşk hikayesini, tabii ki King’e ait korku unsurları ve anlatımla seyirciye sunacak. Başrollerinde Julianne Moore ve Clive Owen yer alıyor ve 2021 yılında yayınlanması bekleniyor.

Halo

Aynı adlı bilgisayar oyunundan uyarlanan Halo, 26. yüzyılda uzaylılar ve insanların savaşını konu alıyor. Dizinin 2021’in ilk aylarında yayınlanması ve heyecan dolu savaş sahnelerine sahip olması bekleniyor.

Foundation

Isaac Asimov’un bilim kurgu serisinden uyarlanan dizi, Galaktik İmparatorluğu yönetimi altında yaşayan farklı gezegenlerdeki insanların hikayesini konu alacak. Kitap serisi olan Foundation, birden fazla sezona yayılabilir. Yayın tarihi henüz açıklanmasa da 2021 olması bekleniyor.

WandaVision

Marvel karakterlerinden Wanda Maximoff ve Vision’a odaklanacak dizi, banliyöde mutlu bir hayat yaşayan ideal bir çiftin, her şeyin aslında göründüğü gibi olmadığını anlamaya başlaşmasını işleyecek. 15 Ocak’ta yayınlanması beklenen dizinin başrollerinde Elizabeth Olsen ve Paul Bettany yer alıyor.

The Nevers

Buffy and the Vampire Slayer’ı ekranlara getiren Joss Whedon, birkaç Avengers filmi çektikten sonra The Nevers için televizyona döndü. Viktorya döneminde geçen The Nevers, sıradışı yeteneklere sahip bir grup kadının yaşadıklarını konu alacak. İzlemek için 2021 baharını bekleyeceğiz.

The Lord of the Rings

J.R.R. Tolkien’in romanından uyarlanan, tarihin en başarılı filmlerinden olan The Lord of the Rings’in dizi uyarlamasını tüm hayranlar heyecanla bekliyor. Yüzük Kardeşliği’nden önceki bir dönemde geçecek olan hikayede tanıdığımız karakterlerin çoğu yer almayacak ama Orta Dünya’nın tarihini öğreneceğiz.

Gossip Girl

2000’lerin en sevilen gençlik dizilerinden biri olan Gossip Girl ekrana yepyeni bir kadroyla dönüş yapacak. Karakterler ve olayların Z kuşağının beklentilerine göre değiştiği yeni Gossip Girl’ün çekimleri geçtiğimiz ay yeniden başladı. Yayınlanması 2021’in sonlarını bulabilir.

Clarice

Kuzuların Sessizliği filminde Jodie Foster’ın canlandırdığı Dedektif Clarice’in, filmde yaşanan olaylardan altı ay sonrasını anlatacak dizinin yayın tarihi henüz belli değil ancak 2021’in bahar aylarına denk gelmesi planlanıyor.