Kasım ayının en popüler Netflix içerikleri

Çarşamba ya da pazar gecesi... Hepimiz stresli ve yorgun bir günün ardından güzel bir şekilde dinlenmeyi hak ederiz. Bu diziler sizi hayal kırıklığına uğratmayacak.


THE QUEEN'S GAMBIT  


Anya Taylor-Joy'un başrollerini oynadığı dizi en popüler diziler arasında. Dizinin konusu ise öksüz bir satranç dahisinin dünyanın en büyük oyuncusu olma yolculuğu konusunda yaşadığı maceralar.

HOLLYWOOD


Ryan Murphy'nin ışıltılı dönem serisi, Darren Criss, Patti LuPone ve Holland Taylor gibi yıldızlardan oluşan bir kadroya sahip. Dizinin konusu, beyaz erkekler tarafından kontrol edilmemiş olsaydı, klasik Hollywood'un nasıl olabileceğini araştırıyor.

IN THE HOUSE OF FLOWERS


Norma Angelica ve Aislinn Derbe'nin başrollerinde oynadığı dizinin dili İspanyolca. Kara komedi, lüks bir çiçek işi yürüten zengin De la Mora ailesini ve sırlarını konu alıyor. Dizinin hayranları ise oldukça fazla.

THE HAUNTING OF HILL HOUSE


Bu tüyler ürpertici dizi, genel olarak Shirley Jackson'ın aynı isimli usta romanından uyarlanmış. Hayaletlerle dolu bir evde yaşayan çocukların ve bakıcılarının yaşadığı olaylar çok gizemli ve korkulu bir şekilde ilerliyor. İlk birkaç bölümde ağır ilerleyen ve sonra heyecanın doruk noktasına çıktığı dizinin ışıklar açıkken izlenmesinde fayda var:)  İkinci sezon, Haunting of Bly Manor ise bağımsız bir hikayeye sahip.

THE GOOD PLACE


Jameela Jil ve Kristen Bell'in başrollerinde oynadığı bu keyifli komedi, Netflix'te izleyebileceğiniz 3 sezona sahip. Bell, farklı bir dünyaya kazayla gönderildiğini fark eden  Eleanor Shellstrop'u canlandırıyor. Shellstrop'a ütopik dünyada, daha iyi bir insan olmaya çalışmasına ise bir ahlak profesörü yardım ediyor. Tuhaf komik olaylar ve etik tartışmalar dizide ilginç hikayelerle pekiştirilmiş.

THE ASSINATION OF GIANNI VERSACE: AMERICAN CRIME STORY


Ryan Murphy'nin tasarımcı Gianni Versace'nin suikastini adli bir vaka olarak kaleme aldığı bu dizide ünlü oyuncular yer alıyor. Penelope Cruz, Donetella Versace'ı çok iyi bir şekilde canlandırırken, Gianni'nin katili Andrew Cunananı canlandıran Darren Criss de, inanılmaz performansı ile göz dolduruyor. Gerçek bir suçu araştıran bu dizi soluksuz bir şekilde izlenebilecek cinsten.  

GRACE AND FRANKIE


Hollywood ikonları Jane Fonda ve Lily Tomlin'in de başrollerinde oynadığın dizide, Fonda ve Tomlin, ayrıldıktan sonra eski kocaları ile beklenmedik bir arkadaşlık kuran iki kadını canlandırıyor. Grace ve Frankie isimli iki kadının kocalarını ise komedyen Martin Sheen ve Sam Waterston oynuyor.

GILMORE GIRLS


Bu anne-kız ikilisinin (Alexis Bledel ve Lauren Graham) birbirleriyle yaptıkları iğneleyici ve komik konuşmalar asla eskimeyeceğe benziyor. Dizinin şimdi dört bölümlük yeni bir sezonu yayınlandı. Eğer izlemediyseniz en baştan başlamanızı öneniriz. İpucu: İzlerken yudumlamak için kendinize bir fincan kahve koyun.

VIRGIN JANE


Gina Rodriguez'in başrollerinde oynadığı bu dizinin konusu şöyle: Bir doktor ziyareti sırasında Rodriguez'in oynadığı bakire Jane Villanueva bir hata sonucu yapay olarak dölleniyor. Bunun sonucunda da çok komik olaylar birbirini kovalıyor.

WHEN THEY SEE US


16 kez Emmy ödülüne aday olan bu dizi izlenmeye gerçekten değer. Joshua Jackson Caleel, Harris Blair Underwood, Ethan Herisse, Marquis Rodriguez ve Christopher Jackson yer alıyor. Dizinin konusu Harlem'de yaşayan beş siyahi gencin haksız yere bir genç kadına tecavüzden yargılanmalarını konu alıyor. Dizi siyahilere karşı olan cepheyi de tüm yönleri ile gösteriyor.  
"Bizi Gördüklerinde" isimli dizi gerçek bir hikayeden konu alınmış.

DESIGNATED SURVIVOR


Bir terörist saldırı sırasında Başkan ABD'yi hedef verir, ve Amerika Birleşik Devletleri hükümetinin çoğunluğu devrilirse ne olacağını bir düşünün! Gösteri de böyle başlıyor. Kiefer Sutherland'ın da başrollerde oynadığı dizi, ABC kanalı tarafından iki sezon sonra yayından kaldırılmıştı. Şimdi üçüncü sezon Netflix'te başladı.