Çalışan kadın 2021 yazına hazır

Çalışan kadınlar bu bahar ve yaz sezonunda tarzını, gardırobunu, çalışma çantasını nasıl planlayacak? İşte küçük ama önemli tavsiyeler.


2021 yazını hepimiz heyecanla bekliyoruz. Dünyada pandeminin hızını kesmesi, aşı kampanyaları sayesinde normale geri dönüşün hızlanması beklentisiyle bu yaz mevsimi için umutlarımız yüksek. Elbette yazla beraber, ev-ofis devam eden çalışma düzenimizin yeniden eski düzenine geri dönüşü de başlayacak gibi görünüyor. Yine sosyal mesafe kuralları içinde, yine maske ve hijyen kurallarına dikkat ederek ama daha fazla yüz yüze iş ve iletişim kurduğumuz bir yaz mevsimi beklentisi içindeyiz. 

1. Cepli kıyafetler tercih edin

Bu bahar ve yaz aylarında bol bol ceplere ihtiyacımız olacak. Yedek maskelerimiz, dezenfektanlarımız, ıslak mendillerimiz ve koruyucu bariyerlerimiz için ceplerimizi pratik şekilde kullanmamız gerekecek. Dolayısıyla bu yaz çalışan kadınlar için cepli tasarımlar öne çıkacak gibi görünüyor.

2. Çantasız olmaz

Eşyalarımızı ofiste, arabada bırakıp, ellerimiz serbest rahat rahat dolaştığımız zamanlar pandemi öncesinde kaldı. Bu sene mutlaka şık ama kullanışlı bir çantaya ihtiyaç duyacağız. Bulaş riskini azaltmak için maske takıp çıkarırken, ellerimizi dezenfekte ederken, laptop veya cep telefonu gibi dijital cihazlarımızı taşımak, işle ilgili eşyalarımızı virüsle temas riskinden olabildiğince uzak tutabilmek için çantalar ideal aksesuarlar. Konusu geçmişken şu detayı da hatırlatalım, pandemi nedeniyle daha da hızlanan dijital dünyada yavaş kalmamak için eski telefonları da yeni ve daha güçlü modellerle revize etmek önemli bir ihtiyaç. 5G hizmetleri de hızla yaklaşırken telefon fiyatları konusunda da bir araştırma yapmak isteyebilirsiniz.

3. Şapkalar hem güneşten hem virüsten koruyabilir

Havada asılı kalabilen bir virüsün en kolay tutunacağı bölgelerden biri de saçlarımız. Yaz aylarında zaten güneşin yakıcı etkisinden korunmak için şapka tavsiye edilir. Biz şapkalara bu sezon bahardan mı başlasak? Çünkü virüslerden korunmak için de şapkalar yardımcı bir aksesuar olabilir. Size yakışan, başınızda rahat duran, şehir hayatı içinde çevrenizi de rahatsız etmeyecek boyutlarda ve güneşi de kesen şık şapkaları tercih edebilirsiniz.

4. Aksesuar yarışları başladı

Bu yıl pandemi nedeniyle kıyafet konusunda çok geniş seçeneklere sahip olamasak da, tarzımızı ve şıklığımızı vurgulamak için aksesuarları kullanmamızı kimse engelleyemez. Küpeler, kolyeler, kemerler, tokalar, bilezikler… Aksesuarlar her zaman şık görünmenin vazgeçilmez bir öğesi olmuştur ancak bu yıl çok daha önemli olacaklar.

5. Dikkati ayaklarımıza mı çeksek?

Modanın altın kuralını bu yaz çok radikal şekilde kullanmak zorunda kalacağız. Vücudunuzda beğenmediğiniz, saklamak istediğiniz detaylar neredeyse, dikkati ters yöne çekmek bir kuraldır. Bu yaz da, dikkati yüzümüzdeki maskelerden uzağa çekmeye çalıştığımıza göre, ayaklarımıza oynayacağız. Bahar ve yaz aylarında ayakkabılara ayrı bir özen göstererek, ayaklarınızın güzelliğini de ön plana çıkaran modellerle, insanların dikkatini çaresizce maskelerin arkasına saklandığımız o kötü imajdan bir parça uzaklaştırabiliriz. Gerçi, dünyada herkesin maske takmak zorunda olduğu bir dönemdeyiz, ama olsun, biz yine de bu küçük tüyo ile biraz daha beğeni toplama şansına sahibiz.