Ece Özalp'ten geleceğin yansıması

Ece Özalp'ten geleceğin yansıması

Fütüristik materyaller, yöntemler ve en önemlisi de hayaller… Ece Özalp’in bu üçünü harmanlayarak yarattığı markası, hem yenilikçi hem de pozitif bir algıya sahip tüm kadınlara hitap ediyor.


SON KOLEKSİYON

Adı Reflection. İnsan doğasına ve beynine yolculuk yapmayı seviyorum. Bir önceki koleksiyonum Perception’da, algıladığımız dünya ile içerisinde bulunduğumuz dünya arasındaki farka gönderme yaparak gerçekliği sorgulamıştım. O koleksiyonun sonunda içimizde hissettiğimiz dünya ile yaşadığımız dünyanın birbirinin yansıması olduğunu düşünmeye başladım ve Reflection doğdu. Industrial ve nature fotoğraflarından desenler tasarlayarak doğaya ait olmama rağmen betona sıkışmış halimi betimlemeye çalıştım. Ama içimde doğaya olan tutku sayesinde yeşeren umutlar, pembe kürk detayının sebebi. Belki de o formlar içine sıkışmışlığa rağmen beklenmedik şeylerin olma umudu…

SONBAHAR-KIŞ TRENDLERİ

Teknolojik kumaşlar olarak adlandırılan yeni nesil kumaşlar çok moda. Dijital baskı desenler yine dikkat çekiyor.

FAVORİ PARÇASI

Eskiden asla dediğim ve şu an acayip çekiciliğine kapıldığım yüksek bel mom jean’im favori parçalarım arasında.

VAZGEÇİLMEZ MARKASI

Adidas ve Karl Lagerfeld’in robot serisinden vazgeçemiyorum.

ALIŞVERİŞ ROTASI

Paris Colette favori alışveriş mağazalarımdan biri. Rotterdam’daki Margreeth Olsthoorn adlı butik, Hollanda’da De Bijenkorf ve İstanbul’da Brandroom rotamın vazgeçilmez durakları.

SIRADAKİ!

2017 İlkbahar-Yaz koleksiyonumla eylülde Viyana Moda Haftası’nda defilem var. Gece gündüz onun hazırlığı içerisindeyim.