Esneklik & denge

Esneklik & denge

1 Sırtınızı duvara yaslayın, belinizi duvara itin. Dirseklerinizi 90 derece açıyla bükün ve üst kollarınızı omuz hizasında duvara yaslayın. Avuç içleri karşıya bakarken ellerinizin üst kısmını geriye götürebildiğiniz kadar götürün ve parmak boğumlarıyla duvara dokunmaya çalışın.
2 Yere bacaklarınızı öne uzatarak oturun, ayak parmaklarını kendinize doğru çekin. Bir bacağınızın yanına cetveli koyun. Sırt dik bir şekilde kollarınızı öne uzatın (öne doğru eğilmeyin) ve orta parmağın ulaştığı noktayı cetvelde 0 noktası olarak işaretleyin. Şimdi öne, ayak parmaklarınıza doğru esneyerek orta parmağınızın cetvelde kaçı gösterdiğini görün (cetveli kontrol etmek için birinden yardım da isteyebilirsiniz).
3 Tek ayak üzerinde ellerinizi göğsünüzün üzerinde çapraz yaparak durun. Yavaşça gövdenizi sola doğru çevirmeye çalışın. Ortaya dönün ve sağa doğru çevirin, tekrar ortaya dönün. Sonraki adımda aynı egzersizi kolları öne doğru uzatarak yapın. Bacak değiştirerek aynı egzersizleri tekrarlayın.
4 Klasik quadriceps esnemesi için ayakta durun, sağ bileğinizi sağ elinizle kavrayıp bacağınızı geriye katlayın ve topuğunuzu kalçanıza değdirin. Sonra sol bacağınızla deneyin.

Testi Paylaş