Aşkın diğer hali

Aşkın diğer hali

Dünya üzerinde bugüne dek aşkın tek bir tanımı yapılabilmiş değil. Herkes için adı, şekli, kokusu, sesi, duygusu başka... En önemlisi de, aşk herkes için bir kadın ya da bir erkek olarak karşılık bulmayabiliyor. İşte, böyle düşünen altı ‘aşık’ isimle bir araya gelip onlar için aşkın somut hallerini keşfettik.

BEGÜM BAŞOĞLU
YAZAR

Ege Erim’le birlikte yazdığı Sade isimli kitabı ile dikkatleri çeken yazar, Vitali Hakko Kreatif Endüstriler Kütüphanesi küratörlüğünün yanı sıra Vakko Esmod’da moda tarihi dersleri veriyor.“Bir kütüphane veya kitapçıya adım attığımda dünyayı unutabilmeyi seviyorum. Saatlerce okuyarak, not alarak, bir şeylerin altını çizerek ve kurduğum bağlantılara heyecan duyarak yaşayabilirim. Kitaplar ve defterlerimle kurduğum bu dünya, beni sakinlik ve dinginlikten uzaklaştırmadan en uç noktalara götürebiliyor. Okumak mı yoksa yazmak mı hayatımda daha büyük bir tutku, bilemiyorum. Ne zaman birine daha fazla yaklaştığımı düşünsem diğeri meydan okuyor bana. Belki de aşkımın güzelliği tam da burada yatıyor.”

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.