Küçükler babasının izinde

Çocuklar, özellikle meslek seçimi söz konusu olduğunda babalarını rol model alır

Deniz Barış
“Yorgun bile olsam birlikte yemek yaparız”

“Çocuk sahibi olmadan önce, buna hazır olup olmadığınızı anlamıyorsunuz, ama bir kere yaşayınca, üzerinizdeki sorumluluğu fark ediyorsunuz. Onlara her şeyi sunmak yeterli değil, sorumluluk duygusu gibi becerileri de karakterlerine katmaya çalışıyorum.

Çocuklarla çok yoğun bir hayatımız var. Sabah 6’da kalkıyoruz her gün. Normalde antrenmanlardayım, antrenmanım olmazsa birlikte bisiklete biniyoruz, futbol oynuyoruz.

Hafta sonları genelde kamplarda oluyorum. Çocuklar daha çok Esra ile birlikte vakit geçiriyor. Çocuklarla beraber yemek yapmayı çok seviyoruz. Onlara görevler veriyorum. Tolga, internetten yapmak istediğimiz şeyin tarifini alıyor örneğin. Yorgun olsam bile, eve geldiğimde Josehpine krep yapmak isterse, birlikte yapıyoruz. Zaten hepimizin önlükleri ve şef şapkalarımız var.

Kamp dönemlerinden birinde, Almanya’da yaşadıkları bir süre olmuştu. Bana mail attılar. Aşama aşama bana aldıkları hediyeyi gösteren sürpriz fotoğraflı bir çalışmaydı. Onun dışında Babalar Günü’nün henüz çok farkında değiller. Genellikle Esra ile birlikte özel bir şeyler hazırlıyorlar.”

Josephine, 5
“Ona ‘You’re my sunshine’ı söylüyorum”

“Babamla en çok futbol oynamayı seviyorum. Birlikte yemek yapıyoruz, ödevlerime yardımcı oluyor. Babalar Günü’nde ne yapacağımızı henüz bilemiyorum.” “Babam güzel bir baba, bana hiç kızmıyor. Ben ona ‘You are my sunshine’ şarkısını söylüyorum... Babamla en çok parkta oynamayı seviyorum. Esra, babam, Tolga ve ben hep eğleniyoruz. Maça gidiyoruz, bazen antrenmanlara gidiyorum. Babama güzel şeyler alıyorum, çiçek mesela... Ona her gün bir resim yapıyorum, asıyoruz onları. ”
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.