“O kadar da hanımefendi değilim”

Göründüğü kadar naif ve kırılgan olmadığını söyleyen Göksel,

Bu istismara yol açmıyor mu?
Zaman zaman yol açtı tabii ki. Her insanın zaafları ve zayıf yönleri var. Benim de yumuşak karnım o. Bazen istismar edilebiliyorum.

Peki, doğru insanlarla mı bir aradasın?

Hep doğru insanları buluyorum. Ya da onları şekillendirebiliyorum. Bir şeyler yaparken, çok büyük bir yoğunluk ve heyecan yaşadığım için, benimle çalışan herkesi de aynı enerjiye sokuyorum.

Bir sanatçı var çok popüler olmuş, zirveye çıkmış. Deniyor ki, arkasında şu adam vardı, şöyle bir ekiple yükseldi. Bireysel başarıları da var ama daha çok arkada biri oluyor. Sende var mıdır o?

Mesela eski eşimle dört albüm yaptım. Eski eşimin desteği çok büyüktü.

Onsuz hiç albüm yaptın mı?

Yaptım, ilk albümüm. Beraber yaptığımız en güzel albüm, evli olmadığımız albümdü. O çok avantajlı bir şey değildi aslında, dezavantajlı bir hale gelmişti.

Sana şöyle diyen oluyor mu? Eşinden ayrıldı; hadi bakalım yapsın o güzel şarkıları…
Demez olurlar mı? Ama kendime güveniyorum. Sıfırdan başlamayı seviyorum. Hayatımda iki defa zarlarımı attım.

Sıfırdan ne yaptın?

Bir tanesi okulu bırakıp şarkı söylemeye karar verdiğim dönemdi ki, etrafımdaki herkes “Ne yaptın sen?” diye baktı bana. Ama içimden bir ses, benim için doğru olanın ve beni mutlu edecek şeyin bu olduğunu söylüyordu. İkincisi de eşimden ayrıldığım, plak şirketimden ve menajerimden ayrıldığım dönemdi. Ama en önemlisi eşimdi. Çünkü müziği de beraber yaptığımız için, aslında ben bütün hayatımı bıraktım. Hiç kolay bir dönem değildi.

Çevresi kalabalık, her çevreden tanıdığı biri olan mı; yoksa kendi yalnızlığını yaşayan bir insan mısın?
Çevrem çok geniş değil. Az arkadaşım var. Aslında kimse beni görmüyor ama dışarı da çıkıyorum, geceleri de geziyorum. Ama herkesin görüldüğü yerlerde değil. Kendimi çok ifşa etmiyorum.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.