Kral Şakir'in yeni kitabı çocuklarla buluştu

Kral Şakir, Fil Necati, Canan, Remzi, Mirket... Çocuğunuz varsa muhtemelen bu karakterleri çok yakından tanıyorsunuzdur... Şimdi Kral Şakir 12. kitabıyla çocuklarla buluştu...


1 / 7
Kral Şakir'in yeni kitabı çocuklarla buluştu - Resim : 1

Karikatürist Varol Yaşaroğlu’nun yazıp resimlediği yeni kitabı “Dikkat Kaygan Zemin”, D&R ev sahipliğinde Hilton İstanbul Bosphorus Otel’de düzenlenen lansmanda çocuklarla buluştu. Kitabın tanıtım davetinde çocuklar dans etti, Varol Yaşaroğlu ile birlikte resimler yaptı, film izledi ve kitaplarını usta çizere imzalattı.

2 / 7
Kral Şakir'in yeni kitabı çocuklarla buluştu - Resim : 2

'DİKKAT KAYGAN ZEMİN'

Etkinlikte Kral Şakir karakterine imza atan arikatürist Varol Yaşaroğlu, Eksik Parça Yayınları’ndan çıkan yeni kitabı ‘Dikkat Kaygan Zemin’i tanıttı. Yaşaroğlu, herkesin severek takip ettiği, Türkiye’nin ilk Türk yapımı çizgi dizisi Kral Şakir’in yeni serüvenlerinin yer aldığı 12. kitabını da etkinliğe katılan tüm çocuklar için imzaladı.


3 / 7
Kral Şakir'in yeni kitabı çocuklarla buluştu - Resim : 3

Etkinlikte çocuklar, Kral Şakir ve Fil Necati karakteriyle fotoğraf çekildi; Varol Yaşaroğlu ile çizim atölyesinde kitabın kahramanlarını resmettiler. Film müzikleri eşliğinde dans eden çocuklar, animasyon filmiyle de neşeli saatler geçirdi.

4 / 7
Kral Şakir'in yeni kitabı çocuklarla buluştu - Resim : 4

“Kral Şakir, çocuklara okumayı sevdirdi”

Çocuklarla bir araya gelmekten mutluluk duyduğunu belirten Varol Yaşaroğlu; “Eksik Parça Yayınları iş birliğinde 12’nci kitaba ulaşan serimiz, bugüne kadar sekiz milyon okurla buluştu ve büyük küçük herkesi peşinden sürüklemeye devam ediyor. Her günü ayrı bir macerayla geçen Kral Şakir, havanın soğumaya başladığı şu günlerde içleri ısıtacak yeni ve eğlenceli bir hikayeyle geldi. Biz de bugün bu hikayeyi D&R aracılığıyla minik okurlarımıza tanıtma fırsatı bulduk. D&R bizim için çok önemli çünkü birçok kitap çıkardık ve tüm bu kitapların insanlara ulaşmasında çok güçlü bir marka. Birlikte yol almaktan çok mutluyum. Umarım birlikte tanıtacağımız daha nice kitaplarımız olur. Çünkü, Türkiye’de çocuklar kitap okumuyor algısını ancak birlikte kırabiliriz. Aileler, çocuklarının Kral Şakir sayesinde kitap okumaya başladığını söylüyor. Bu da bizim için büyük bir mutluluk. Güzel kitaplar yazılırsa -çocukların ilgisini çekebilecek- çocuklar okuyorlar. Ve bu kitaplar doğru bir şekilde onlara ulaştırılırsa gerçekten okuyan bir toplum olma yolunda ilerleriz.” dedi.