Sonbahar-kış sezonu saç trendleri: Nostaljiye övgü!

20’li yıllardan nostaljik rüzgarlar, özgür 70’lerden doğal dalgalar, yeni yorumlar ve modern dokunuşlar... Saç trendlerinde klasiklerin yeniden gündeme geldiği bir sonbahar-kış sezonuyla karşı karşıyayız. Bu kış saç trendlerini takip etmek istiyorsanız sizi şöyle alalım.

Sonbahar-kış sezonu saç trendleri: Nostaljiye övgü!

AT KUYRUĞU: YİNE, YENİ, YENİDENDünyaca ünlü modacıların ve saç tasarımcılarının düşük at kuyruğundan vazgeçememesinin haklı sebepleri var. Çünkü duruma göre hem iddialı hem iddiasız olabilir. Kolay uygulanabilir. Her duruma uyar ve her zaman yalın bir şıklığı beraberinde getirir.

AKSESUARIM OLMADAN ASLA!Saç bantları, kurdeleler, taçlar ve fiyonklar şıklığımızın zamana meydan okuyan aksesuarları olarak yeniden karşımızda. At kuyruklarının en yakın oyun arkadaşı olan saç aksesuarlarına hemen yer açıyoruz.

YANDAN AYIR GİTSİNBu sezon ilkokul günlerine geri dönüyoruz, nasıl mı? Çocuksu bir masumluğun izlerini taşıyan bir saç modeli arıyorsanız saçlarınızı basitçe yandan ayırıp kulaklarınızın arkasında tutmanız yeterli.

RETRO ROMANTİZMİ20’li yılların romantik dalgaları geri döndü ve modernize oldu. Parmakla şekil verilmiş gibi duran ve başın bir tarafını süsleyen bu dalgalarla retro romantizmini sonuna kadar yaşayacağınıza emin olabilirsiniz.

ROMANTİK HAREKETLERBiraz Victoria dönemi biraz gotik esintiler… Yarısı yukarıya toplanmış ve yüzü adeta bir çerçeve gibi saran saçlar podyumlarda romantik rüzgarlar estirirken sonbahar-kış trendlerinde de yerini aldı. Hem şık hem de pratik değil mi sizce de?

BOB KESİMOmuzlara dökülen, net bir kesimi mi tercih edersiniz, uçlarına açı verilerek çeneye doğru uzayan bir modeli mi? Tercihiniz hangisi olursa olsun bob kesim saçlara bu sezon sıkça rastlayacağız.

DOĞALLIĞIN YÜKSELİŞİGüneşte kurutulmuş hissi veren modeller ya da kat verilerek kesilip, ortadan ayrıldıktan sonra omuzlara dökülen saçlar bu sezon doğallığa göz kırpıyor. Düz kaküllerle hareket kazanan saçlar ve shag kesim ise 70’li yılları yeniden hatırlatıyor.

KISALDIKHollywood yıldızlarında da sıkça önümüze çıkan, kulak hizasında biten dalgalı ya da düz pixi kesimler, kısa saçları tercih edenlerin yüzlerini güldürecek. yüz güzelliğine güvenenler bu sezon kısalığın keyfini doyasıya çıkarabilir.

Hazırlayan: Gülru İncu

İLGİLİ İÇERİKLER