Siz ve eşiniz bu 5 cümleyi kullanıyorsanız ilişkiniz güçlü demektir

Uzmanlara göre başarılı bir birliktelikte çiftlerin sık sık kullandığı 5 cümle var... İşte CNBC'deki makaleye göre o 5 ifade...


1 / 6
Siz ve eşiniz bu 5 cümleyi kullanıyorsanız ilişkiniz güçlü demektir - Resim : 1

CNBC'nin makalesine göre en başarılı çiftler dönem dönem birbirlerine karşı anlayışlarını, bağlılıklarını, pişmanlıklarını ifade etmekten çekinmez... İşte başarılı evliliklerde çiftlerin kullanmaktan kaçınmadığı 5 ifade:

2 / 6
Siz ve eşiniz bu 5 cümleyi kullanıyorsanız ilişkiniz güçlü demektir - Resim : 2

1-Teşekkür ederim

Psikolog çift John ve Julie Gotman, tüm başarılı çiftlerin sıklıkla kullandığı bir cümlenin 'teşekkür ederim' olduğunu söylüyor. Onlara göre takdir kültürü ilişkileri besler. Karşımızdaki kişinin bizim için yaptıkları küçük şeylerin bile farkında olduğunuzu göstermek ilişkiyi besleyecektir.


3 / 6
Siz ve eşiniz bu 5 cümleyi kullanıyorsanız ilişkiniz güçlü demektir - Resim : 3

2. "Anlamama yardım et."

Harvard'lı psikolog Cortney Warren başarılı çiftlerin tartışmalardan kaçınmadıklarını ama çatışmaları daha iyi yönettiklerini söylüyor.

Ona göre çoğu zaman partnerimizin ne söylediğini bildiğimizi düşünürüz oysa gerçekte bambaşka bir mesaj veriyor olabilir. Warren'a göre karşınızdaki kişi sizin anlamadığınız bir şekilde tepki veriyorsa, onu daha iyi anlamak istediğinizi söylemek derin bir bağ kurmanıza yardımcı olacaktır.

4 / 6
Siz ve eşiniz bu 5 cümleyi kullanıyorsanız ilişkiniz güçlü demektir - Resim : 4

3. "Ben seni affedebilirim. Sen beni affedebilir misin?"

Warren'a göre bir tartışma sonrası ve tartışma henüz sıcakken karşınızdaki kişiyi affettiğinizi söylemek zor olabilir. Ancak Warren "Araştırmalar, affetme pratiği yapan çiftlerin daha uzun, daha tatmin edici ilişkilere sahip olduğunu gösteriyor" diyor.