Sarah Jessica Parker'ın koronavirüs testi pozitif çıktı

Sex and City dizisinin Carrie’si ve moda ikonu Sarah Jessica Parker da koronavirüse yakalandı. "And Just Like That..." ile uzun bir aranın ardından izleyenlerin karşısına çıkan ünlü oyuncu iki kez test yaptırdı...

Sarah Jessica Parker'ın koronavirüs testi pozitif çıktı

Son dönemde Sex and City’nin devam dizisi And Just Like That’te rol alan ünlü oyuncu Sarah Jessica Parker, covid olduğunu duyurdu. Eşinden 3 gün sonra covid olduğunu öğrenen oyuncunun Broadway oyunu ertelendi.

KORONA POZİTİF

Sarah Jessica Parker, hayranlarını üzen haber geldi.  Parker'ın kendisi gibi oyuncu olan eşi Matthew Broderick üç gün sonra rahatsızlandı. Sarah Jessica Parker da ardından iki kere koronaviürs tersti yaptı. Test sonucuna göre ünlü oyuncunun koronavirüse yakalandığı ortaya çıktı.

GÖSTERİ ERTELENDİ

Şu sıralar "Broadway"de "Plaza Suite" oyununda rol alan Parker’ın Covid-19 olması sebebiyle gerçekleşmesi planlanan gösteri de ertelendi.

SARAH JESSICA PARKER KİMDİR?

Sarah Jessica Parker (d. 25 Mart 1965), Amerikalı oyuncu, yapımcı ve tasarımcı.[1]

Altın Küre ve Emmy ödülü sahibidir.[1] Televizyon, sinema ve tiyatro oyunculuğu yapmış olan sanatçı oynadığı Sex and the City adlı dizi ile dünya çapında üne kavuşmuştur.[1]

7 kardeşi vardir. Bale ve şan dersleri almıştır. Bu sebeple bir Broadway yapımı olan The Innocents da yer almıştır. Yine bir Broadway oyunu olan Annie de başrolde oynamıştır.

Televizyondaki ilk önemli çıkışını Square Pegs isimli dizide başrolü oynayarak yapmıştır. Bunu 1980'li yıllarda birkaç sinema ve televizyon filmi takip etmiştir. 1984-1991 yılları arasında aktör Robert Downey Jr. ile yaşamıştır. Asıl büyük çıkışını 1991'de çektiği ve başrolunu Steve Martin ile paylaştığı L.A. Story ile yapmıştır. 1992'de çektiği Honeymoon In Vegas Sarah J.Parker'a Nicolas Cage ile 1 yıl süren bir ilişki de beraberinde getirmiştir. Bu ilişkiden bir süre sonra da John F.Kenndy Jr. ile kisa süreli bir ilişki daha yaşadı. 1997 yılında ise şu andaki eşi aktör Matthew Broderick ile evlendi.

1998'de ise hayatının dönüm noktalarından biri olacak olan Sex and The City dizisinde Carrie Bradshaw rolünü oynamaya başladı. Dizi, 2004 yılında sona erdi ve Sarah`a bir Altin Küre ve bir de Emmy ödülü kazandırdı.

2003 yılında bir erkek çocuğu dünyaya getiren Sarah J.Parker, Sex and the City bittikten sonra film ve tiyatro çalışmalarına devam etmektedir.