Kış tatili için Türkiye'de en iyi 7 destinasyon

Havalar soğumaya başladı. Kış mevsimi yaklaşırken kış tatili için de yeni rotalar aranmaya başladı bile... Peki, sizin kış tatili için bu seneki planınız ne? Türkiye'de kara doyabileceğiniz birçok rota bulunuyor. Biz de sizler için kış mevsimini doruklarına kadar yaşayabileceğiniz 7 rota belirledik.

Kış tatili için Türkiye'de en iyi 7 destinasyon

Kış mevsimi hem bedenimizi hem de ruhumuzu zorlayan bir mevsim. Kış mevsiminde kapalı alanlarda hareketsiz bir yaşam sürmek hayat kalitemizi azaltıyor. Hareketsizliğin neden olduğu kötü ruh halinden korunmanın en güzel yollarından biri, ufak kış kaçamakları yapmak. Sizin için Türkiye’de kış mevsimin tadını çıkarabileceğiniz yerlerden oluşan bir liste hazırladık.

KIŞ TATİLİ İÇİN TÜRKİYE'DEKİ EN GÜZEL DESTİNASYONLAR

BOLU- ABANT GÖLÜ

Abant Gölü, Türkiye’nin en güzel göllerinden biri. Özellikle kış aylarında ayrı bir güzelliğe sahip olan gölün kıyısında uzun yürüyüşlere çıkabilir, yorulduğunuzda şöminenin başında kitabınızı okuyabilirsiniz. Abant Gölü Ankara’ya 200 km, İstanbul’a ise 275 km uzaklıkta.

BOLU- YEDİGÖLLER

Bolu’nun kış mevsiminde ayrı güzel olan yerlerinden biri de Yedigöller Milli Parkı. İstanbul’a 300, Ankara’ya 225 kilometre mesafedeki Yedigöller, kışın huzur dolu bir hafta sonu geçirmek isteyenler için ideal.

KAPADOKYA

Türkiye’nin en önemli doğal zenginliklerinden biri olan Kapadokya, kış mevsiminde ayrı güzel. Diğer mevsimlerde nispeten daha kalabalık olan Kapadokya, kış mevsiminde daha sakin.

MARDİN

Mardin, kendine has mimarisi ve zengin kültürüyle son yıllarda giderek popüler hale gelen destinasyonlardan biri. Ancak havanın sıcak olması nedeniyle Mardin’i yaz mevsiminde ziyaret etmek sıcağa alışık olmayan bünyeler için rahatsız edici olabilir. Eğer sıcak havalarla aranız pek iyi değilse ve bu güzel kenti keşfetmek istiyorsanız, Mardin, kış mevsiminde de sizi bekliyor.

ERZURUM- PALANDÖKEN

Palandöken, Türkiye’nin en iyi kar kalitesine sahip kayak merkezlerinden biri. Eğer kış sporlarına ilgi duyuyorsanız ve bu yıl her zaman gittiğiniz yerlerden farklı bir yere gitmek istiyorsanız uzun bir hafta sonu tatili için Palandöken’i tercih edebilirsiniz.

RİZE - AYDER YAYLASI


 
Ayder Yaylası, Karadeniz’in en popüler turistik destinasyonlarından birine dönüştü. Yaylanın bu kadar kalabalıklaşması, doğasever çoğu gezginin canını sıkıyor. Ancak kış mevsiminde Ayder Yaylası diğer mevsimlere oranla daha sakin. Yaylanın kışın ayrı bir güzelliği var.

İSTANBUL - AĞVA

Bir son dakika planıyla İstanbul’dan kaçmak istiyorsanız Ağva aradığınız huzuru bulabileceğiniz yerlerden. İstanbul’dan yaklaşık 2 saat uzaklıkta olan Ağva kış mevsiminde oldukça sakin oluyor.

BU İÇERİKLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR