Patatesli yumurta tarifi nasıl yapılır? Patatesli yumurta için malzemeler ve yapılışı

Sabah kahvaltılarının alternatif lezzetleri arasında patatesli yumurta da yer alıyor. Peki patatesli yumurta tarifi nasıl yapılır? Tüm patatesli yumurta tarifi için gerekli malzemeler ve tarifin yapılış aşamaları...

KAÇ KİŞİLİK

2 kişilik

HAZIRLAMA SÜRESİ

5 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

10 dakika

KALORİ

300

Kahvaltıya genellikle 'günün en önemli öğünü' denir ve bunun aslında birçok iyi sebebi var. Kahvaltı enerji seviyenizi ve uyanıklığınızı artırmak için glikoz kaynağınızı yenilerken, aynı zamanda sağlık için gerekli olan diğer temel besinleri de sağlar. Kahvaltı kısa vadede enerji seviyenizi ve konsantre olma yeteneğinizi geliştirir ve uzun vadede daha iyi kilo yönetimine, tip 2 diyabet ve kalp hastalığı riskinin azalmasına yardımcı olabilir. Bu yazımızda patatesli yumurta tarifi veriyoruz. Daha fazla kahvaltı tarifi için kahvaltılık tarifler bölümüne de bakabilirsiniz.

Patatesli yumurta için gerekli malzemeler

  • 2 adet patates
  • 2 adet yumurta
  • 1 tatlı kaşığı tereyağı
  • Tuz
  • Sıvıyağ

KAHVALTI HAKKINDA

Sağlıklı bir kahvaltının sağlığa birçok faydası vardır, bu yüzden kahvaltıyı atlamamaya çalışın. Kahvaltı, vücudunuzdaki enerji ve besin depolarını yeniler. Kahvaltı yapmayan kişiler önerilen günlük lif, vitamin ve mineral alımlarını karşılayamayabilir.

Patatesli yumurta tarifi adım adım yapılışı

1 Patateslerin kabukları soyulur ve küp küp doğranır.
2 Tavaya 1 parmak kalınlığında sıvıyağ eklenerek patatesler içine alınır ve kızartılır. Kızaran patatesler yağdan çıkartılır.
3 Ayrı bir kaba 1 tatlı kaşığı tereyağı eklenir patatesler ilave edilir ve yumurtalar kırılır.
4 Pişen yumurtalar sıcakken servis edilir. Afiyet olsun!