Efnan İsminin Anlamı, Özellikleri ve Detaylı İsim Analizi

'Efnan' ismi Türkiye'de az duyulan isimler arasında yer alıyor. Peki, Efnan isminin anlamı ne? Efnan ne demek? Bu yazımızda Efnan isminin anlamını, kökenini, isim analizini ve daha fazlasını detaylıca görebilirsiniz. Hazırsanız başlayalım...

Efnan İsminin Anlamı, Özellikleri ve Detaylı İsim Analizi

EFNAN İSMİ NE DEMEK, NE ANLAMA GELİYOR?

  • İsim: Efnan
  • Cinsiyet: Erkek/Kadın
  • Köken: Arapça

 

EFNAN İSMİNİN ANLAMI

Efnan adı Türk Dil Kurumu'nun Kişi Adları Sözlüğü'nde geçiyor. TDK sözlüğüne göre Arapça kökenli olan Efnan bir erkek ismi ve anlamı şöyle: Türler, çeşitler.

Bununla beraber Efnan ismi bir dönem ekranlara gelen Aziz dizisiyle popülerlik kazandı. Dizide oyuncu Simay Barlas Efnan karakterini canlandırıyordu. Dizinin sayfasında ise karakterle ilgili tanıtım şu ifadelerle başlıyordu: "Efnan benim adım… Efnan cennetteki güzel gözlü kız demek… Anam cehennem gibi bi evde dünyaya getirmiş..."  Bu nedenle Efnan isminin bir anlamının da 'cennetteki güzel gözlü kız' olduğu iddia ediliyor ancak bu konuyu doğrulayan bir kaynak yok.

EFNAN İSMİNİN KARAKTERİSTİK ÖZELLİKLERİ

Efnan ismine sahip kişiler, kurduğu hayalleri ya da projeleri hayata geçirme konusunda yeteneğe sahiptir. Efnan'ın ileri görüşlü fikirleri ve büyük hedefleri vardır. Efnan'ın dikkati sevdiklerine yardım etmeye ve onlarla ilgilenmeye yöneliktir. Son derece evcildirler. Evlerini ve ailelerini severler, hem rahat hem de güvende olmaları için çok çalışırlar.  (Daha fazla isim önerisi için Elele'nin bebek isimleri sözlüğü ve erkek bebek isimleri sözlüğüne ve de bakabilirsiniz)

Efnan ismine benzeyen diğer erkek ve kız isimleri:

Eyşan, Benan, Sultan, Gökhan, Ferhan, Furkan, Arslan, Tarkan, Tuğkan, Atakan, Burhan, Batuhan, Kenan, Suzan, Seyhan, Seyran, Ceylan, Candan, Çolpan, Müjgan, Mercan, Reyhan, Beyhan, Asuman. (Daha fazla benzer isim için tıklayın: E harfi ile başlayan erkek bebek isimleri

HARF OLARAK İSİM ANALİZİ

E: Baş harfi 'E' olanların, dünyanın harikalarını keşfetme arzusu vardır. Keşfetmeyi ve arkadaşlıklar kurmayı çok severler.

F: İkili ilişkilerde oldukça samimidirler. Yalandan nefret ederler.

N: Nazik, sempatik kişilerdir.

A: A harfi, güven, cesaret ve yönetim niteliklerinin sembolü olan 1 rakamıyla eşleşir.

N: Maddiyata asla önem vermez ve onun sadece bir araç olduğunu bilir.

İSİM NUMEROLOJİSİ

Efnan İsminin Numerolojisi: 4

ŞANS ORANLARI

Kader ★★★★

Aşk ★★★

Sağlık ★★★★★

Para ★★★★

Aile ★★★★★

Arkadaşlık ★★★

EFNAN İSMİNİN NUMARALOJİYE GÖRE AŞK HAYATLARI

4 numaralı bu kişiler aşk hayatında biraz soğuk görünebilirler. Dışarıdan bakıldığında onu duygudan yoksun sanabilirsiniz. Aslında bir ilişkiye başlarken sağlam olması için çok çabalar ve uğraşır ama çoğu zaman ilişkideki yalanlardan korktuğu için ilk başta biraz soğuk davranabilir. Kıskanç değillerdir.

EFNAN İSMİNİN SEMBOLLERİ

İsmin Rengi: Yeşil
Şanslı Numaraları: 4, 5, 15, 24 ve 31.
Şanslı Günü: Cuma
Şanslı Ayı: Temmuz
Şanslı Taşı: Topaz