26 Şubat 2017 Güneş Tutulması

26 Şubat'ta Kova burcunda güneş tutuluyor...

Nesrin Özturna

Nesrin Özturna


Bu tutulmanın teması şöyle özetlenebilir:
"TESADÜF DİYE BİR ŞEY YOKTUR. BAZILARI KADERİNDEN KAÇARKEN ASLINDA KADERİNE DOĞRU İLERLER."

Kendinizden kaçmayın. Karşılaştığınız her durum aslında sizler için hayrı ortaya çıkartmak içindir, unutmayın. Sadece izin verin.


Güneş tutulmasının diğer etkileri ise şu şekilde olacak:
- Haberleşme, yazışma konularında bir artış yaşanır.
- Sürekli yeni idealler ve yeni projeler meydana çıkmaya başlar.
- Yüksek zihinsel enerji açığa çıkar.
 Fakat gölge taraflarını da unutmamak gerekir.  Yalan söylemek, bilgi hırsızlığının artması, unutkan ve dalgın ruh halleri açığa çıkacaktır.
- Başkalarının hakkında olumsuz düşünceler oluşabileceği gibi zihinsel dağınıklık da söz konusu olabilir.

YÜKSELEN BURCUNUZUZA GÖRE GÜNEŞ TUTULMASI SİZİ NASIL ETKİLEYECEK?
KOÇ
Mümkünse arkadaşlarınızla ilişkilerinizi iyileştirmeye çalışın. Çabanıza rağmen yol kat edemiyorsanız, onları kendi hallerine bırakın. Bu hayat sizin, kontrol de sizde olmalı, başkaların da değil. Tutulma ve Yeni Ay, gelecek ve arkadaş ilişkileri alanında etkili olacak. Geleceğinize dair hedefler ve planlar değişebilir. Bulunduğunuz arkadaş çevresini Yeni Ay'ın da etkisiyle değiştirme kararı alabilirsiniz. Dahil olduğunuz arkadaş grubunuz içinde bir anda oluşan fikir ayrılıkları ve kopmalar oluşabilir. Kariyerden elde edeceğiniz gelirleriniz artabilir. Yeni tanıştığınız arkadaşlarınızın yardımıyla ümitlerinize bir adım daha yaklaşabilirsiniz.


BOĞA
Kariyerinizde bir değişiklik olabilir. Ya yeni bir iş ya da çalıştığınız kurumda bir terfi söz konusu. Yeni Ay'ın da etkisiyle yeni bir sektör, yeni bir uğraş ve sosyal imaj değişikliklerine hazır olmalısınız. Aileniz ve çocuklarınızla iletişiminizi güçlendirin. Tutulma ile onların sizin için ne kadar önemli olduklarını anlayacaksınız. Tutulmanın etkisiyle kariyer ve eviniz arasında bir karar aşamasına gelebilirsiniz.

İKİZLER

Var olduğunuz ortamda güçlü olmanın ne kadar önemli olduğunu göreceksiniz. Şimdiye kadar imrendiğiniz güç sahibi insanlardan bir eksiğiniz olmadığını da fark edeceksiniz. Sizi diğerlerinden ayıran güç, ötelerden geliyor. Madde ve mana alemindeki yüksek enerjiniz sizin fark edilmenizi sağlayacak en güçlü unsur. İnandığınız konuları sorgulama ve ciddi araştırmalar için uygun bir zaman olacak. Neye ve neden inandığınızı kendinize sorup tatmin olma ihtiyacınız olacak.Yeni ay bu bölgede inanç değişimleri yaşayacağınıza da işaret eder. Felsefi anlamda bir rehbere ihtiyaç duyabilir ve bir bilgeyle karşılaşabilirsiniz. Aynı zamanda yüksek eğitim için bir fırsat yakalayabilirsiniz. Yurtdışı seyahatleri gündeme gelebilir. Kültürel amaçlı geziler veya araştırmalar için güzel bir zaman olacak.

YENGEÇ
Odak noktanız ortaklık ve paylaşım üzerine olacak. Eşinizin geliri ile ilgili olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Miras gibi konularda sorunlar varsa çözüme ulaşabilir. Nafaka ve ya sigorta konularında olumlu bir süreç. Metafizik konular dikkatinizi çekebilir.

ASLAN
Enerjinizi tüketen ilişkileri kesip atma ve özgürleşme zamanı. Kendinizden çok başkalarına ayırdığınızın zamanın ve ilginin sonuna geldiniz. Cesaretinizi kaybetmeyin. Duygusal gelişim için en önemli konu uyum ve dengeyi yakalayabilmektir. Sizin bu tutulmadan alacağınız ders bu. Evlilik ve iş ortağınızla ilişkiler konusu 6 ay süreyle odak noktanız. İlişkiler ya biter ya da sorunları çözüp, denge ve uyumu sağlayıp yoluna devam eder. Uzun zamandır çözülmesi beklenen fakat ertelenen sorunlar tekrar açığa çıkabilir. Yeni Ay'ın etkisiyle olumlu sonuçlara varabilirsiniz. Netice ne olursa olsun yeni başlangıçlar  ve hayatınızın sorunlu bölgesini düzeltmek için değişimden korkmayın.


BAŞAK
Diyete başlayın. Sağlıklı yaşam için maddi-manevi bağımlılıklarınızdan kurtulun. Omuzlarınızdaki yükü bırakın biraz da başkası taşısın. Bu kozmik olaydan zümrüdü anka kuşu gibi yeniden doğarak yükselin. Güç sizin elinizde. Kişisel sağlık, çevresel gelişim ve iş ilişkileri 6 ay boyunca ilgileneceğiniz konular arasında. Rutinleriniz değişebilir. İş sorumluluğunuz ve yükünüz artabilir. İhmal ettiğiniz konular gün yüzüne çıkabilir. İş şartlarınız aniden değişebilir. Artan iş sorumluluğunuz yüzünden sağlığınızı ihmal edebilirsiniz. Fakat Yeni Ay size istediğiniz enerjiyi gönderecek ve kurtulmak istediğiniz zararlı alışkanlıklarınızın üstesinden geleceksiniz. Alkol, sigara veya fazla kilolardan kurtulmak için mükemmel bir zaman.


TERAZİ
Sizin için aşk zamanı. İçinizdeki coşkuyu sonuna kadar yaşayın. Sevdiğinizi söylemekten çekinmeyin. İlişkinizde kahraman siz olacaksınız. Hayatınızda biri yoksa  karşılaşmaya hazır olun. Sevgi, bu dünyadaki en güçlü enerji. Şansınız varken iyi değerlendirin.

AKREP
Aileniz, yaşadığınız ev, konfor ve güvenlik ihtiyacınız 6 ay boyunca etki alacak konulardır. Ev değiştirme, taşınma, yaşadığınız evde tamir ve ya yeniden dekore etme istekleri ve ya zorunlulukları ortaya çıkabilir. İşinizden dolayı ülke değiştirme durumunuz olabilir. Aile içi kişilerle daha fazla ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. Anne veya baba ile ilgili değişimler mümkündür. Evinizi temizleyin. Yaşadığınız alanda eskileri kaldırıp atın ki yenilerine yer açılsın. Sembolik olarak bile olsa eskileri hem hayatınızdan hem de evinizden çıkartın. Yeni enerjilere yer açın.YAY
İlişkileri tamir zamanı. Kardeşlerle, komşularla, yakın çevreyle... Ya da tam tersi zorluk çıkarmaya ve sizi yormaya devam ediyorlarsa kesip atın... Fedakarlığın bir sınırı olduğunu herkese gösterin. 
Entelektüel ve iletişimsel ihtiyaçlar 6 ay boyunca gündeminizde olacak. Her şeyi dinleyin. Rüyalarınızı, hislerinizi ve vücudunuzun size söylediklerini duymaya çalışın. Yeni bir eğitim, sözleşmeler ve yolculuk yapmanızı gerektirecek durumlar ortaya çıkabilir. Eğitiminizde yeni bir sayfa açabilirsiniz.Yakın çevrenizde beklenmedik değişimler yaşanabilir. Yeni bir mahalleye taşınabilir ve ya yeni komşular edinebilirsiniz. Sizden küçük kardeşlerinizle alakalı haberler alabilir ve sevinebilirsiniz. Yeni eşyalar veya yeni bir araç satın almak ta mümkün görünüyor. Zihinsel anlamda aktif olacağınız bir döneme gireceksiniz. Beklenmedik haberler, beklenmedik şekilde gelebilir.

OĞLAK
Mali anlamda köklü değişim süreciniz başladı. Fakat ihtiyacınız dışında kalan kısımları bağışlamanız gerekiyor. Gökyüzü, bağışta ve hayır işlerinde görmek istiyor sizi. Elbette para koleksiyonu yapmıyorsanız:)
 Odak noktanız 6 ay boyunca  maddi ve manevi değerlerinizdeki değişimler olacak. Para ile ilgili konulara bakış açınız değişebilir. Kişisel haritanıza göre Yeni Ay'ın da etkisiyle kazançlar veya kayıplar yaşanabilir. Paranızın ya da sahip olduğunuz değerlerin size ne anlam ifade ettiğini sorgulayabilirsiniz.Mal varlığınızı arttırmak isteyebilir ve bunun için yeni arayışlar içine girebilirsiniz. Fakat tutulmanın etkisi haritanızda ortak gelirler ve paylaşım evini de etkileyeceğinden paylaşmayı ve yardımlaşmayı da unutmamanız gerekiyor.


KOVA
Kendinizi baştan yaratın! Başkaları üzerinde derin bir ilk izlenim oluşturacaksınız. Tüm gözler, ruhunuzdaki sırra erişmeye çalışacak. Kendinizi sakın hafife almayın. Bırakın da hak ettiğiniz değeri evren size göndersin. Enerjiyi kucaklayın. 6 ay boyunca hayatınızdaki tek konu, kendiniz ve hayattan beklentileriniz olacak. Kendinizle ilgilenmek, hobilerinize ve sevdiğiniz her şeye vakit ayırmak isteyeceksiniz. Fakat tutulma etkisi ilişkiler evinizi de etkileyeceği için uzun süredir ihmal ettiğiniz kişilerle de ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. Bu tutulmanın size vereceği en büyük etki, kişisel anlamdaki eksiklerinizi görüp düzeltmek olacaktır. Gelişmenizi, olgunlaşmanızı engelleyen noktaları tespit etmeniz için güzel bir fırsat. Uzun zamandır beklediğiniz ya da kendinizle alakalı yapmak istediğiniz değişimler gündeminizde olacak. Boğa burçları değişime en çok direnen sabit kişilerdir. Değişime direnmeyin. Direndiğiniz ölçüde kişisel krizler  kaçınılmaz olacaktır. Yeni başlangıçlar yapmanın en kolay yolu hayatın size sunduklarını görmezden gelmekten değil, kabullenmekten geçer.

BALIK
Hayatınızın ölü noktalarına el atma zamanı. Korkularınızla bir bir yüzleşin. Onlar sizden önce davranmadan. Eksik yönlerinizi görün, vedalaşın. Size kendinizi kötü hissettiren bağımlılıklarınızdan arının. Ruhunuzdaki enerjiyi serbest bırakın. İçsel anlamda özgürleşin. 
6 ay sonunda yepyeni bir kişilik ortaya çıkacak. Şimdiye kadar uğraştığınız her şey size anlamsız gelebilir ve maneviyatınızın güçlenmesi adına geri plana çekilebilirsiniz. Tutulmanın etkisiyle birlikte daha önce fark etmediğiniz yönlerinizi keşfedebilir, bilinç altınıza attığınız sorunları çözüp, ruhunuzu özgür kılmak isteyebilirsiniz. Dış dünya ile iletişiminiz, Merkür'ünde Balık'ta olmasıyla içe dönme ve geri çekilme isteğiniz artabilir. Yeni Ay'ın da vereceği etki ile aktif zaman öncesi kabuğuna çekilme ve yenilenme vakti diyebiliriz. İyileşmeyen, çözülmemiş konulara bilişsel ve sezgisel kapıların açılacağı döneminizi iyi değerlendirin.