Bayram tatlıları: Misafirlerinize ikram edebileceğiniz birbirinden lezzetli 10 bayram tatlısı tarifi

Tatlılar, bayram kültürünü sofralarımıza yansıtan en güzel detaylardan biri. Soğuk baklavadan, şambaliye, antep fıstıklı kadayıf tatlısından gül tatlısına birbirinden lezzetli ve özel bayram tatlı tariflerini sizler için derledik. Tarif bizden mutfağın yolunu tutmak sizden...


1 / 10

Antep fıstıklı baklava

Türk mutfağında özel bir yere sahip olan Antep fıstıklı baklava, yapması biraz zahmetli olan ancak şerbetli tatlıların en sevileni. Görüntüsüyle gözünüze, nefis tadıyla midenize bayram ettirecek antep fıstıklı baklava tarifine göz atabilirsiniz.

Antep fıstıklı baklava tarifi 

2 / 10

Soğuk baklava

Son zamanların en popüler tatlısı olan soğuk baklava bayramlarda alternatif arayanlar için güzel bir tarif. Klasik şerbetli baklavaya rakip olarak gösterilen bu lezzeti sizler de mutfaklarınızda deneyebilirsiniz. 

Soğuk baklava tarifi 

3 / 10

Cevizli baklava  

Cevizli baklava bayram sofralarının olmazsa olmaz tatlısı olup,  misafirlere ikram etmek için en güzel seçenektir.  Ağza alındığı zaman içerisindeki bol ceviziyle dağılan çıtır baklavayı sizde evinizde yapabilirsiniz.

Cevizli baklava tarifi 

4 / 10

Burma baklava

Normal baklavaya göre daha kolay hazırlansa da lezzet olarak hiçbir eksiği olmayan burma baklava enfes tadı ve çıtır çıtır sesiyle misafirlerinizden tam not alacak.

Burma baklava tarifi