Mustafa Erdoğan'dan 'Dilber' yorumu

Anadolu Ateşi Genel Sanat Yönetmeni Mustafa Erdoğan, son günlerin en çok konuşulan dizisi İnci Taneleri'ndeki Dilber karakteriyle meşhur olan dans hakkında konuştu.


1 / 4
Mustafa Erdoğan'dan 'Dilber' yorumu - Resim : 1

Önceki akşam “Aslı Şafak’la İşin Aslı” programına konuk olan Anadolu Ateşi Genel Sanat Yönetmeni Mustafa Erdoğan, Yılmaz Erdoğan’ın hem yazdığı hem de oynadığı “İnci Taneleri”ndeki “Dilber” karakterinin dansı hakkında konuştu.

2 / 4
Mustafa Erdoğan'dan 'Dilber' yorumu - Resim : 2

'BU DANSI BÜTÜN MEMLEKET BEĞENDİ'

Erdoğan, “Dilber’in dansını nasıl buldunuz?” sorusuna şu yanıtı verdi:

“Anadolu Ateşi’nden Elif Erol, Hazar Ergüçlü’yü eğitti. Elif, çok eski dansçımızdır. Bu dansı bütün memleket beğendi, sadece ben değil.”


3 / 4
Mustafa Erdoğan'dan 'Dilber' yorumu - Resim : 3

'PAVYON DANSI DENMESİ SAÇMALIKTI'

Kardeşi Yılmaz Erdoğan’a destek veren Mustafa Erdoğan şunları söyledi: “Buna pavyon dansı denmesi, daha dizi başlamadan eleştirilerin başlaması büyük bir saçmalıktı. Ankara karakterli bir dansın, yine Ankara’daki mekânlarda uygulanış biçimidir. Ülkenin dans konuşması da hoşuma gidiyor. Hazar Hanım da gayet başarılı. Fakat dizi izlenmeden garip garip şeyler söylenmesi hiç hoş değil. 

4 / 4
Mustafa Erdoğan'dan 'Dilber' yorumu - Resim : 4

YILMAZ DÖKTÜRMÜŞ

‘İnci Taneleri’, baştan aşağı incelenmesi gereken bir çalışma. Yılmaz, döktürmüş. Gerçekten çok iyi. Pavyon ve eğlence mekanlarında yapılan şeylerin tavrını çok güzel vermiş.”