Yeni bir dizi ekran yolculuğuna başlıyor: Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı

Engin Altan Düzyatan, Pelin Akil, Yetkin Dikinciler gibi oyuncuları bir araya getiren Barbaroslar: Akdeniz'in Kılıcı TRT1 ekranlarında izleyici ile buluşuyor. Peki, Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı dizisinin konusu ne, oyuncuları kimler? Ne zaman yayınlanacak? Dizi nerede çekildi? Yakından bakalım

Yeni bir dizi ekran yolculuğuna başlıyor: Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı

Televizyon dünyasında Eylül ayının gelmesiyle birlikte yeni yapımlar da izleyici ile buluşuyor. Yeni sezonda yepyeni diziler ekran macerasına başlıyor.  Bu kez  TRT 1'in yeni ve iddialı yapımı Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı'nı mercek altına alıyoruz. Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı, ilk bölümüyle bu akşam (16 Eylül 2021) saat 20.00'de TRT 1'de izleyici ile buluşacak. Dizinin başrolünde geçtiğimiz sezonlarda Diriliş Ertuğrul ile tarihi dizi sahnesinde boy gösteren Engin Altan Düzyatan var. Engin Altan Düzyatan'a geniş ve iddialı bir oyuncu kadrosu eşlik ediyor. Peki, Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı dizisinin konusu ne? Oyuncu kadrosunda kimler var? Dizi nerede çekiliyor? Ne zaman yayınlanacak? İşte dizinin künyesi:

Yönetmen: Mustafa Burak Doğu
Kanal: TRT1
Yayın saati: Perşembe 20.00

BARBAROSLAR AKDENİZ DİZİSİNİN KONUSU

Dizinin konusu özetle şöyle: Midilli'den çıkan dört kardeşin, tehlikelere göğüs gererek yükselmelerini ve denizlerin fatihi olmalarını konu alan dizi; Sipahi Yakup Ağa'nın dört oğlu olan İshak, Oruç, Hızır ve İlyas’ın, Barbaros kardeşlere dönüşme serüvenini anlatıyor.

Dizinin Birinci Bölümde Neler Olacak?

Midilli Fatihi Yakup Ağa’nın oğulları İshak, Oruç, Hızır ve İlyas babalarının ölümünden sonra ayrı düşmüşlerdir. Oruç ve İlyas, İshak Ağalarının karşı çıkmasına rağmen denizlere açılmışlardır.

İshak, Hızır’ın baba ocağı Midilli’de olmasından çok memnundur ancak Hızır’ın aklında da kitapçı Süleyman Usta ile birlikte peşine düştüğü büyük ve kutsal “sır” vardır. Ancak bu kutsal sırrın tek arayanı onlar değildir. Bu uğurda her kötülüğü yapabilecek olan Pietro da boş durmamaktadır.

Baba Oruç ve İlyas korumalık görevini üstlendikleri gemide bir saldırıya uğrarlar. Bu saldırıdan sonra Oruç ve İlyas yeni bir düşman edinirler: Antuan!

Daha Baba Oruç ve İlyas İskenderiye’ye dönmeden, kötü haber Venedikli deniz tüccarlarının kurduğu Unita’nın hanına bomba gibi düşer. Antuan; hiçbir ahlaki değeri olmayan, azılı bir düşmandır. Unita’nın İskenderiye sorumlusu Sylvio’nun kızı İsabel, Baba Oruç ve İlyas için endişelense de artık olan olmuştur.

Baba Oruç’un karısı Despina’yı yeni heyecanlar beklerken, düşman Antuan hiç beklenmedik bir yerden saldıracak ve kardeşleri can evlerinden vuracaktır.

Hızır sır yolunda emaneti alarak başarılı olabilecek mi? Oruç kurulan kumpastan kardeşi İlyas ile birlikte kurtulabilecek mi? Yanıtlar ilk bölümde olacak. 

DİZİNİN 1. BÖLÜM FRAGMANI

BARBAROSLAR: AKDENİZ'İN KILICI DİZİSİ OYUNCULARI

Yapımcılığını ES Film'in yaptığı, yönetmenliğini Doğan Ümit Karaca’nın üstlendiği, senaryosunu Mustafa Burak Doğu ve Ethem Arslan’ın yazdığı dizinin başrollerinde ise; Engin Altan Düzyatan, Ulaş Tuna Astepe, Yiğit Özşener,Yetkin Dikinciler,  Pelin Akil Altan, Melis Babadağ, İsmail Filiz, Gülcan Arslan, Devrim Evin, Caner Topçu ve Bahadır Yenişehirlioğlu yer alıyor.

 

BARBAROSLAR AKDENİZ'İN KILICI DİZİSİ NEREDE ÇEKİLİYOR?

Dizinin çekimleri Antalya, Marmaris ve İstanbul’da gerçekleştiriliyor.