2021’in en dikkat çeken wellness trendleri

2020 yılı hayal ettiğimizden çok farklı geçip tüm alışkanlıklarımızı ve beklentilerimizi değiştirdi. Bu yeni hayata alışmak için elimizden geleni yaparken, kendimize iyi bakmanın anlamını da yeniden keşfettik.

2021’in en dikkat çeken wellness trendleri

Evde daha çok vakit geçirdikçe bir yandan eski hayatınızı özlediğinizi biliyoruz ancak yeni normale alışmak için hem fiziksel hem zihinsel olarak daha güçlü olmanın yolu kendinize iyi bakmaktan geçiyor.

Dijital detoksa başlayın

Günlük haberleri takip etmek, sevdiğimiz şeyleri izlemek ya da sosyal medyada vakit geçirmek için sık sık vaktimizi ekran önünde geçiriyoruz. Hem bunu yaparken  iyi hissettiğimizi de söyleyemeyiz. Sosyal medya ya da her gün negatif konulara maruz kalmamak için arada bir dijital detoks yaparak hayatınızı farklılaştırabilirsiniz. Ekrana bakmanıza gerek kalmadan yapacağınız her şey size daha az stresli bir yaşam olarak dönecek.

Kolay cilt bakım rutinleri benimseyin

Cildiniz, sizi dış dünyadan koruyan ilk noktadır. Dünyayla bu kadar iç içe yaşayan cildimize de en az kendimiz kadar iyi bakmalıyız. Ama bu yıl 12 adımlık cilt bakım rutinlerine veda etmenin zamanı geldi. Çünkü hem dışarı çıkıp bakıma gitmek bile büyük bir olaya dönüştü hem de 2020 yılında sadeleşmenin değerini yeniden anladık. Bu nedenle cildinizi temizleyip nemlendirdiğiniz basit ama etkili cilt bakım rutinleriyle cildinizi koruyun.

Esnek hedefler edinin

Geçtiğimiz yıllarda büyük hedefler, her yıl yinelenen yeni yıl kararları veya ya hep ya hiç bakış açısıyla yaklaştığımız planlarımız vardı. Bunlar hala olabilir. 2020 yılında yaşananların ardından 2021!de büyük ve ulaşılması daha çok çaba gerektiren hedeflerimizin yanına 2021’e özel mikro hedefler belirleyebiliriz. Örneğin günde 10 dakika egzersiz yapmak, bütün bir yıl spor yapma kararından daha esnek ve uygulanabilir. Üstelik bunları yaptıkça iyi hissedeceksiniz ve büyük hedefleriniz için ilhamla dolacaksınız.

Soğuk terapiyi deneyin

2021 yılında popüler olacak wellness trendlerinden birinin soğuk terapi olması bekleniyor. Dünyanın wellness konusunda önde gelen isimleri her geçen gün daha çok, ucuz ve neredeyse herkes için mevcut olan soğuğa maruz kalma ve soğuk duşların faydasından bahsediyor. Daha zinde ve canlı hissetmek için soğuk terapiyi deneyenler arttıkça 2021’de daha fazla bu trendi göreceğimize ve hakkında bilgi edineceğimize eminiz.

Doğayı kendi haline bırakın

Sokaklardan elimizi eteğimizi çekince bizim hayatımız sıkıcı hale geldi ama doğanın kendine gelip tazelenmesi de hızlandı. Pandeminin başında aldığımız haberleri hatırlıyor musunuz? Venedik kanallarındaki balıklar ya da Çin’de havanın tertemiz olması aslında doğaya çok müdahale etmediğimizde kendini iyileştirmek için her zaman bir yol bulabildiğini gördük. Artık doğada vakit geçirirken ya da herhangi bir kaynağı tüketirken bunu aklınızda tutun!