Otizmin farkındayız

Yerlerde tepinen bir çocuk gördünüz. Bağırıyor, çağırıyor, asla susmuyor!
Bana bir şey söylemek yerine yapmam gerekeni gösterin. Ve bunu defalarca tekrarlamaya da hazır olun. Bu şekilde öğrenebilirim ancak. Sosyalleşme konusunda bana yardımcı olun. Dışarıdan bakıldığında parktaki çocuklarla oynamak istemediğimi düşünebilirsiniz. Oysa bazen bunu nasıl yapacağımı bilmiyor olabilirim. Diğer çocukları beni oyunlarına davet etmek konusunda cesaretlendirmek işe yarayabilir.

Öfke nöbetlerimi tetikleyen şeyleri bulmaya çalışın. Duyularımdan biri aşırı yüklendiğinde bu durum ortaya çıkar. Eğer nedenini bulursanız, önleyebilirsiniz.

Lütfen beni koşulsuzca sevin. ‘Keşke şöyle olsaydı’, ‘Keşke bunu yapabilseydi’ türünde düşünceleri kafanızdan uzaklaştırın. Siz ailenizin tüm beklentilerini karşılayabildiniz mi? Sizin desteğiniz olmadan başarılı ve bağımsız bir hayat sürmem uzak bir ihtimal. Desteğiniz ve rehberliğinizle olasılık o kadar yüksek ki…

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.