Sevgililer Günü hediyesi seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

Hediye seçiminde bu 5 maddeye dikkat!
3- Kolaya kaçmaktan kaçının
"Ne alacağım? Her şeyi var." Olabilir, olmaya da bilir. Teması aşk olan bir günde hediyeyi "ihtiyaç" giderici olarak düşünmek işin kolayına kaçmaktan başka bir şey değil. Belki de bu yüzden "yeni bir kazak istiyordu",  "yeni bir paltoya ihtiyacı var" gibi cümleler ile açıklıyor seçim kriterini bazı sevgililer. Siz siz olun aklınızdan çıkarmayın, ihtiyacın karşılanması kişiyi geçici olarak mutlu edecektir. Ancak hediyenizin ömrü ürünün ömründen öteye geçmeyecektir.

4- Romantik olun
Sevgililer Günü’nde sevdiğinizi mutlu edin, şımartın ve unutulmayacak bir gün yaşatın! Onu hep görmek istediği şehre veya ülkeye götürmeye, en sevdiği sanatçının konserine bilet ayarlamaya veya mum ışıklarıyla, kırmızı güllerle donattığınız evinizde bayıldığı yemeği kendi ellerinizle ve özel sunumlarla yapmaya ne dersiniz?
Bu özel günde aşırı gerçekçilikten ise kaçının! Bir arkadaşımın sevgilisi “dayanıklı” olacağı gerekçesiyle plastik çiçek buketi hediye vererek küçük çaplı bir krize yol açmıştı. Sevgilisi adı üstünde “yapma” çiçeklerin, asla gerçeğinin yerinin tutamayacağını, Sevgililer Günü’ne hiç de uygun olmadığını anladı anlamasına ama kız arkadaşını sakinleştirmesi hiç de kolay olmadı.

5- Aşk emek ister
Bundan yıllar önce bir İstanbul hanımefendisi ile tanışmıştım. Çok güzel ipeksi sarı saçları vardı. Ve insanın ilk bakışta dikkatini çeken, şimdilerde çok da rastlanmayan sedef işlemeli saç tokaları. Daha doğrusu tarakları… Her doğum gününde rahmetli eşinin yazdığı mektuplardan ve o mektupla sunduğu hediyelerden bahsetmişti. Taraklar o hediyelerden sadece biriydi.

Hepimizin böyle el becerileri, yetenekleri olmayabilir. Ancak kendi üretiminiz ile ortaya çıkardığınız her hediye "dünyalara bedel" hissiyatı verir. Çünkü eşsizdir. El yazısı ile yazdığınız bir kart, kendi elleriniz ile yaptığınız bir pasta, onun için yazdığınız bir şiir, birlikte hazırladığınız bir sofra.  Ya da sizcesi. Emek verilen her şey özeldir, etkisi de paha biçilemezdir.