"Kendi cümlelerimi çalıyorum"

"Kendi cümlelerimi çalıyorum"

Bu kez yazar olarak değil, elinde saksafonu ve caz müzisyeni kimliğiyle duran bir Kürşat Başar var karşımızda.

ZEYNEP TALU
“MELİH BENİM İLKOKULUM GARO İSE ÜNİVERSİTEMDİR”
‘Kaldığımız Yerden’ albümünün prodüktörü Zeynep Talu, albümün hazırlıklarının yaklaşık bir yıl sürdüğünü söylüyor.

Yaklaşık 800 yayınlanmış şarkı sözünüz var. Sizce söz yazarlığı gibi önemli bir meseleye gereken önem veriliyor mu, geçmişle bugünü karşılaştırdığınızda nasıl farklar görüyorsunuz?
Bir şarkı sözünün gerçekten o şarkının sevilmesinde büyük payı var. Geçmişte çok az sayıda şarkı sözü yazarı varken günümüzde farklı tarzlarda söz yazan birçok sanatçı var. Ben bu çeşitliliği yararlı buluyorum. Farklı söylemler müzik için her zaman zenginlik demek. Her dönemde çok iyileri olduğu gibi tabii ki kötüler de var ama dinleyici kendine yakın bulduğu sözleri dinler ve seçici davranır.


Bu albümün prodüktörlüğünü üstleniyorsunuz. Bu proje nasıl doğdu?
Kürşat Başar’la dört yıl önce müzikal üzerinde çalışırken bana sevdiği şarkılardan oluşan bir albüm yapmak istediğini söyledi. Ne yaparız, nasıl yaparız diye konuşurken zaman içinde albüm repertuvarı ve şarkıcı isimleri de ortaya çıkmaya başladı. Esen Müzik bu albümün yapımcısı olmayı teklif ettiğinde benim de albümün prodüktörü olmamı istediler. Ben de memnuniyetle kabul ettim.

Müzik hayatınızdaki en önemli isim kim?
Aslında iki önemli isim var; Melih Kibar ve Garo Mafyan. Melih benim ilkokulum, Garo ise üniversitemdir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.