Squid Game şekeri (Dalgano) tarifi nasıl yapılır

Squid Game dizisi ile popüler bir tarif olan Squid Game Şekeri bir diğer adı ile Dalgona şekeri nasıl yapılır merak ediyor musunuz? Bu yazımızda son günlerde merakla araştırılan ve denenen Squid Game Şekeri tarifini ele aldık. Gelin birlikte Squid Game şekeri nasıl yapılır bir bakalım...

KAÇ KİŞİLİK

2 kişilik

HAZIRLAMA SÜRESİ

2 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

10 dakika

KALORİ

382

Netflix’in son dönemlerde en popüler dizisi Squid Game dünyanın dilinde. Squid Game konusu kadar ilginç bir tatlı tarifi ile oldukça rağbet gördü. Squid Game'de gösterilen Squid Game şekeri, kısa sürede herkes tarafından merak edildi. Aslında bu tarif Squif Game dizisiyle ünlenmedi. Squid Game şekeri bir diğer adı ile Dalgano Şekeri her zaman evde yapılması kolay bir Kore lezzetidir. Kore'de aslında Dalgona, birçok Kore şehrinin sokaklarında kepçelerle küçük ocaklarda yapılır ve çocuklar arasında çok popüler bir ikramdır. Peki bu kadar çok ünlenen tarif nasıl dizi ile popüler oldu? Squid Game şekeri tarifini yaptıktan sonra dizinin konusunu da ne merak ediyorsanız Squid Game dizisinin konusu ne yazımıza da bir göz atabilirsiniz. 

Squid Game Şekeri Tarifi İçin Gerekli Malzemeler

  • 2 yemek kaşığı. toz şeker
  • 1 tutam kabartma tozu

Squid Game şekeri tarifi adım adım yapılışı

1 Yağlı kağıdı fırın tepsisine koyun.
2 Yapışmaz bir tavaya toz şeker ekleyin. Orta ateşte şeker eriyene kadar yaklaşık 2 dakika tahta bir kaşıkla karıştırın.
3 Tüm şeker eriyip karamel rengi göründüğünde, tavayı hemen ocaktan alın. Karışım hafifçe havalanana ve açık kahverengiye dönene kadar kabartma tozu ilave edin.
4 Hazırladığınız karışımı fırın tepsisine 2 eşit daire şeklinde dökün. Bir bardak altığı ile verdiğiniz daire şekillerine bastırın.
5 Daire şekillerine bir kurabiye kalıbı yardımı ile dilediğiniz şekli verebilirsiniz.