Ögeday (Ogeday) İsminin Anlamı, Özellikleri ve Detaylı İsim Analizi

Ögeday (Ogeday) ismi Türkiye'de dönem dönem arama motorunda anlamı aranan isimler arasında. Peki, Ögeday isminin anlamı ne? Ögeday ne demek? Bu yazımızda Ögeday isminin anlamını, kökenini, isim analizini ve daha fazlasını detaylıca görebilirsiniz. Hazırsanız başlayalım...

Ögeday (Ogeday) İsminin Anlamı, Özellikleri ve Detaylı İsim Analizi

ÖGEDAY (OGEDAY) İSMİ NE DEMEK, NE ANLAMA GELİYOR?

İsim: Ögeday
Cinsiyet: Erkek
Köken: Moğolca

ÖGEDAY İSMİNİN ANLAMI

Ögeday ise Türk Dil Kurumu'nun Kişi Adları Sözlüğü'nde yer alan bir isimdir. Erkekler için kullanılır. Türk Dil Kurum sözlüğünde Ögeday isminin 2 anlamı için şu bilgiler verilir:

1. Çok akıllı, bilgili.
2. Büyük Moğol hükümdarı Cengiz Han'ın oğlu.

Ögeday ismi yer yer Ogeday olarak da geçer. Ancak TDK, Ogeday isminin anlamı için de Ögeday'a atıf yapar.

ÖGEDAY İSMİNİN KARAKTERİSTİK ÖZELLİKLERİ

Namesorg, Ögeday isminin kişilik analizini şöyle yapıyor: Etkileyici ve aristokrat bir tavrınız var. Asil görünüyorsunuz. Başkalarının sizi nasıl gördüğünün kontrolü sizde. Zarif ve karizmatiksiniz. Aktör, dansçı ve herhangi bir sanat dalıyla uğraşabilirsiniz.

Ögeday ismine sahip ünlüler

Ogeday Girişken

Ögeday ismine benzeyen diğer isimler:

Emir,  Noyan, Batuhan, Kaan, Hakan, Han, Karan, Tuğhan, Belinay, Serenay, Selinay, Işılay, Miray, Seray...

(Daha fazla benzer isim için Elele Bebek İsimleri Sözlüğünü tıklayın: Ö harfi ile başlayan kız bebek isimleri) , (Ö harfi ile başlayan erkek bebek isimleri)

KURAN'DA ÖGEDAY İSMİ GEÇİYOR MU?

Ögeday ismi Kur'an'da geçen isimler arasında değildir.

HARF OLARAK İSİM ANALİZİ

O: Yalnızlığı severler. Akademik olarak güçlüler; yeni şeyler öğrenmeyi ve bilgi toplamayı severler. Mantığa ve zekaya güvenirler.

G: Romantik yanları vardır. Genel olarak fantastik hikayeleri, kurguyu severler. Kendilerini ifade etmede üstün yetenekleri vardır. Sanat için doğal bir yetenekleri vardır.

E: Baştan çıkarma, etkileme güçleri yüksektir. İradeleri sağlamdır.

D: Organizasyon becerileri yüksektir.

A: Yeni insanlarla tanışırken bazen kaba bir izlenim bırakabilirsiniz. Bu kasıtlı olarak yapılmaz. Sadece ısınmanız zaman alır. Bu ilk engel aşıldığında, çok sosyal olabilirsiniz. A harfinin sertlik eğilimi vardır.

Y: Güçlü karakteriniz ve zekanız; kolay pes etmeyen yapınız hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olur.

İSİM NUMEROLOJİSİ

Ögeday İsminin Numerolojisi: 3

ŞANS BEKLENTİLERİ

Kader ★★★★★
Aşk ★★
Sağlık ★★★
Para ★★
Aile ★★
Dostluk ★★★★

İDEAL MESLEKLERİ

İyimser, ilham verici, dışa dönük ve etkileyici birisiniz. İnsanlar sizi neşeli, pozitif ve çekici olarak görüyor. Kişiliğiniz başkalarına ilham verebilir. Tüm bu yukarı doğru enerji, yaratıcılığınızın bir belirtisidir. Sözel becerileriniz sizi sanat, yazı, tiyatro ve müzik alanlarına yönlendirebilir. Uygun meslekler: görsel-işitsel (televizyon, radyo) iletişim, sanatsal faaliyetler, satış, turizm, yayıncılık, gazetecilik size uygun olabilir.

İSİM NUMEROLOJİSİNE GÖRE AŞK HAYATLARI

Aşk söz konusu olduğunda çapkın ve etkileyici olabilirler. Her zaman etrafındakileri cezbetmek için bir tür rekabet içindeymiş gibi davranır. Partneriyle aynı ilgi alanlarına sahip olmak; sosyal olmak ister. Eğer mutlu değillerse arkalarına bakmazlar. İlişkilerinde sevginin canlı kalması önemlidir.

HARF VE NUMEROLOJİ ÖNGÖRÜLERİ

Coşkulu, enejrik ve iletişimin söz konusu olduğu alanlarda yetenekleriyle dikkat çekicidirler. İsimlerinin enerjisi herhangi bir hayal kırıklığının üstesinden gelmek için öz disiplini kullanmayı ima eder.

ÖGEDAY İSMİNİN SEMBOLLERİ

Şanslı Rengi: Sarı
Şanslı günü: Çarşamba
Şansı ayı: Nisan
Şanslı numaraları: 2, 6, 13, 25 ve 33
Şanslı Taşı: Beril

Etiketler: #İsim Analizi