g noktası

@image([ 'path' => $content->getImagePath(), //zorunlu 'webp' => true, //opsiyon default: false 'alt' => $content->seo_title, //zorunlu 'lazy' => true, //opsiyon default: false 'ratio' => (16 / 9), //zorunlu (width / height) 'resize' => true //opsiyon default: true ])

Cinsellik ve seks yaşamıyla ilgili en sık duyulan terimlerden biri de G noktası... Peki, G noktası nedir? G noktası neresidir? Nasıl bulunur? Kadın Hastalıkları, Doğum ve Cinsel Terapi Uzmanı Op. Dr. Burcu Çetinkaya  bu soruyu şöyle yanıtlıyor: G noktası ilk olarak 1950 yılında Dr. Grafanberg tarafından belirtilmiş ve 1970 'li yıllarda kadavra deneyleriyle de varlığı ispatlanmış bir bölgedir. Diğer bir deyişle varlığı efsane değil gerçektir.

G Noktası Nedir?

G NOKTASI NERESİDİR?

G noktası vajen giriminde ön yüzde çiş yapılan delik yani üretra altında girimden 3-4 cm’lik kısımda bulunan, kan damarı ve sinir ağıyla örülü alandır. İlişki sırasındaki uyarılmayla birlikte genişler ve tümsek halini alır.

G noktası her kadında vardır ama  kişisel yapıyla, yaşla, menopoz dönemine girilmesiyle tümsekliği azalıp silinebilir. Son dönemdeki dolgu ve PRP uygulamaları ile bu alan tekrar tümsek haline getirilebilmekte ve kanlanması arttırılabilmektedir. Bu uygulamalara G-Shot  denilmektedir. G shot uygulamaları ile kadınların daha kolay orgazm olmaları sağlanmaktadır.

BU İÇERİKLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

a'dan z'ye cinsel terimler sözlüğü