Disney Plus: Üyelik ücreti ne kadar? Nasıl üye olunur? 5 soruda Disney Plus

Disney+ Türkiye bugün Türkiye'de yayın hayatına başladı... Peki Disney Plus: Üyelik ücreti ne kadar? Nasıl üye olunur? Hangi içerikler izlenebilir? 5 soruda Disney Plus'ı yakından tanıyalım...

Disney Plus: Üyelik ücreti ne kadar? Nasıl üye olunur? 5 soruda Disney Plus

Online film, dizi ve belgesel izleme platformları arasına bir yenisi daha eklendi .  14 Haziran 2022 itibariyle Disney Plus Türkiye pazarında yerini aldı.  Aksiyondan komediye, bilim-kurgudan fantastiğe kadar birbirinden farklı türlerde içerikleri bulunan Disney Plus hakkında araştırmalar da başladı. Peki, Disney Plus üyelik fiyatı ne kadar? Disney Plus Türkiye içerikleri neler? Nasıl üye olunur? 5 soruda Disney Plus'ı yakından tanıyalım...

DİSNEY PLUS ÜYELİK ÜCRETİ NE KADAR?  

Üyelik ücreti aylık 34,99 TL veya yıllık 349,90 TL olarak duyurulan platforma bugünden itibaren tüm uyumlu cihazlardan erişilebiliyor.

DİSNEY PLUS'A  NASIL ÜYE OLUNUR?

Disney +’a üye olabilmek www.disneyplus.com/tr-tr adresine giriş yapmak ve aylık veya yıllık paketler için ana sayfada yer alan bölümlere tıkladıktan sonra sizden istenen bilgileri tam ve doğru olarak girmeniz gerekiyor. Disney Plus'a bu linki (Disney Plus üyelik) tıklayarak üye olabilirsiniz.

DİSNEP PLUS’TA HANGİ İÇERİKLER VAR?

Peki, Disney Plus içerikleri neler? İşte yapılan açıklamaya göre platformdaki dizi ve filmler:

 • Yapılan açıklamada “Türkiye’ye özel olarak hazırlanmış bir içerik seçkisi ve yayın akışı ile Disney+; 170’i orijinal olan 1.000’den fazla film, 16.000’in üzerinde bölümden oluşan 400’den fazla dizi, belgesel ve özel içerik arşivi ve güçlü yerli orijinal yapımlarıyla dünyanın en iyi hikayelerini tek bir platformda sunmaya hazır” denildi.
 • Açıklamaya göre üyeler platformda, Star Wars’un Disney+ orijinal içerikleri olan “The Book of Boba Fett” ve her iki sezonuyla “The Mandalorian”ın yanı sıra “Obi-Wan Kenobi” dizilerine erişebiliyorlar. Disney+’da ayrıca, Star Wars’un 1’den 9. bölüme kadar tüm filmleri, ara filmler ve animasyonlar ile Skywalker yer alıyor.

Açıklamada şu bilgiler verildi:

 • Lansmanla birlikte üyeler Oscar® adayı “Shang-Chi ve On Halka Efsanesi”, “Eternals”, “Avengers: Endgame”, “Captain Marvel”, “Black Widow”’u içeren 60’tan fazla Marvel filmi ve “Ms. Marvel”, “Loki”, “WandaVision” ve “Hawkeye” dahil 80’den fazla Marvel serisine erişebiliyor. “She-Hulk” ve Samuel L. Jackson’ın yer aldığı “Secret Invasion” sıradaki orijinal yapımlar arasında.
 • “Oyuncak Hikayesi” serisinin tamamı, iki Oscar® ödüllü “Soul”, Oscar Ödülü® adayı “Luka” ve animasyon “Kırmızı” ve bundan sonra yayınlanacak tüm Disney ve Pixar içerikleri de Disney+’ta olacak. Oscar® ödüllü “Enkanto: Sihirli Dünya”, fenomen haline gelen Karlar Ülkesi filmleri ve Walt Disney Animation Studios’a ait 100’den fazla yapımının yanı sıra “Raya ve Son Ejderha” ve “Mulan (2020)” gibi iddialı Disney filmleri de platformda yerini almış durumda. Ayrıca, Emma Stone’un efsanevi “Cruella de Vil”i canlandırdığı Oscar® ödüllü “Cruella”, Dwayne Johnson ve Emily Blunt ile “Jungle Cruise” ve Tom Hanks ile tekrar hayat bulmaya hazırlanan Disney+ orijinali Pinokyo gibi Disney’in tüm canlı aksiyon filmleri de Disney+’ta. “Mucize: Uğur Böceği ile Kara Kedi”, “Fineas ve Förb” ve “Zatonya” da dahil olmak üzere yüzlerce Disney Channel çizgi dizisi, orijinal filmi ve özel bölümü de sadece Disney+ üyelerine sunulmakta.
 • İzleyiciler Oscar® ödüllü yönetmen ve yapımcılar E. Chai Vasarhelyi ve Jimmy Chin’in “Büyük Kurtarış” ve “Free Solo” gibi belgesellerinin yanı sıra “Gordon Ramsay ile Rota Dışı” gibi serilere ve James Cameron’ın yapımcılığını üstlendiği “Balinaların Gizemli Dünyası”, Renan Öztürk ile “Explorer: The Last Tepui” ve “Jeff Goldblum’un Dünyası” gibi Disney+ orijinallerine de ulaşabiliyorlar.
 • Eğlence içeriklerinde izleyiciler; popüler orijinal diziler “Pam & Tommy”, “How I Met Your Father”, “The Dropout” ve “The Kardashians”, efsane diziler “The Simpsons”, “The Walking Dead”, “American Horror Story” ve “Grey’s Anatomy”nin yanı sıra “How I Met Your Mother”, “Lost” ve “Desperate Housewifes” gibi kült dizilerin tüm sezonları ile “Death on the Nile”, “Free Guy” ve “The King’s Man” gibi büyük ilgi ile karşılanan yeni gişe filmlerine de erişilebiliyorlar”.

 

Açıklamada, üyelerin dört adede kadar eşzamanlı yayına, on cihaza kadar sınırsız indirme, seçili içerikleri IMAX Enhanced teknolojisi ile izleme ve yedi adede kadar farklı profil yaratma olanaklarının yanı sıra Çocuk Profilleri ile sadece yaşa uygun içeriklere erişilmesine olanak sağlayan çocuk dostu ara yüz gibi birçok özellikle karşılaştığı belirtildi.

DISNEY PLUS İÇERİKLERİ HANGİ CİHAZLARDAN İZLENEBİLİR? 

Disney Plus içeriklerini akıllı telefonlar, tabletler, web tarayıcıları, oyun konsolları, set üstü kutular ve smart TV’leri üzerinden izleyebilirsiniz. 

DISNEY PLUS ÜYELİĞİ NASIL İPTAL EDİLİR? 

Disney+ üyeliği taahhüt gerektirmiyor. Mevcut faturalandırma döneminin bitiminden itibaren geçerli olmak kaydıyla üyeliğinizi istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekiyor:

 • Disney Plus web sitesine gidip hesabınıza giriş yapın.
 • Profilinizi seçin.
 • Hesap bölümünü seçin.
 • Üyeliği İptal Et’i seçin.
 • İptal İşlemini Tamamla’yı seçerek işlemi onaylayın.