rüyada köpek görmek

Rüyada köpek görmek; farklı anlamlar içerir. Bilgisiz bir insan ya da gözü tok bir erkek anlamına gelebilir. Rüyada köpeği ne şekilde gördüğünüz de anlamında değişikliğe neden olabilir. (Bu yazının ardından rüyada yılan görmek ne anlama geliyor? yazımızı da okuyabilirsiniz)

Rüyada dişi köpek görmek; 

çevrenizde sabit fikirli ve kötü karakterli bir kadın bulunduğu manasına gelir. Eğer dişi köpeğin erkek köpeği kovaladığını gördüyseniz kötü huylu bir kadın tarafından kötülüğe uğrayacağınız ve itibarınızın zedeleneceği anlamına gelir.

Rüyada köpek saldırması; 

Saldıran köpek sizi ısırmadıysa bunun anlamı etrafınızda bazı hasımlarınızın olduğu ancak bu hasımların size zararları dokunmayacağıdır.  Birden fazla köpeğin size saldırdığını görmeniz ve onları alt etmeniz aileden birinin davranışlarınızı yanlış anladığı anlamına gelir.

Rüyada ev köpeği görmek; 

Karakteriniz ile ilgilidir. Rüyada bir köpeğiniz olduğunu ve ona baktığınızı; onu gezmeye çıkardığınızı görmeniz, merhametli bir kişiliğiniz olduğu anlamına gelir. 

Rüyada çoban köpeği görmek; 

Rüya sahibinin etrafında itibar gören saygın bir kişi olduğu manasına gelmektedir. 

Rüyada av köpeği görmek; 

Düşmanınızdan bir fayda sağlayacağınız anlamına gelmektedir. 

Rüyada siyah köpek görmek; 

Düşman bazen de geçirilecek bir rahatsızlık manasına gelir. 

Rüyada beyaz köpek görmek; 

Merhamet sahibi olan fakat yine de size düşmanlık eden biri anlamına gelir. 

Rüyada süs köpeği görmek; 

Eşler arasında bir probleme ve aralarının açılmasına delalet eder. 

Rüyada köpek tarafından ısırıldığını görmek; 

Kıskanç bir arkadaş veya sizi kendine rakip gören bir iş arkadaşı ile yorumlanır. Hatta köpek ısırması rekabet içerisinde olan iş arkadaşından gelecek zarar anlamına da gelir.

Rüyada bir köpeği sevdiğini görmek; 

ve köpeğin de sizden hoşlanması düşmanlarınız ile uzlaşmaya ve düşmanların size karşı kötü tutumlarından vazgeçeceğine işarettir. 

Rüyada yavru köpek görmek; 

Tatlı bir çocuk şeklinde yorumlanmaktadır. 

Rüyada kaçan köpek görmek; 

Sizden kaçan bir köpek hasmınızın sizden korktuğu manasını taşır. Bu kişi sizden çekinecek ve zarar vermek yerine sizden uzak kalmayı tercih edecektir. 

Rüyada havladığınızı görmeniz; 

Köpekler ile birlikte havlamak dileklerinizin gerçekleşeceğine işarettir. 

Rüyada köpekle konuştuğunu görmek; 

Duygularınızı ailenizden ve arkadaşlarınızdan bile gizleyeceğinize işaret eder. Ayrıca düşmanlarınızın size zarar vermesini önlemek için kendinizi onlardan uzak tutmaya çalıştığınız anlamına da gelebilir. 

Rüyada köpek beslediğini görmek; 

Alçak gönüllü bir adam ile dost olacağınızın habercisidir. Hasta bir ev köpeği görmek ise, hastalığa, zarara ve evin bazı eşyalarının elden çıkmasına işaret eder.

Rüyada köpek sahibi olmak

Russell Grant, The Illustrated Dream Dictionary kitabında, köpeklerin genellikle arkadaşları sembolize ettiğini ve ilerideki iyi zamanları işaret ettiğini söylüyor ancak hırlayan bir köpek ise gördüğünüz size yakın birinin güvenilir olmayabileceğini gösterebilir.Eğer köpek seni ısırırsa bunun anlamı da sözde bir arkadaş sana zarar verebilecek bir şeyler yapabilir.Havlayan bir köpek ise ufukta görünen potansiyel yasal bir sorunun tehlike sinyallerini veriyor olabilir.

rüya tabiri arayın

a'dan z'ye rüya tabirleri