UYUŞTURUCU: Rüyasında uyuşturucu kullanmak dedikodunuzun yapılacağına ve iftiraya uğrayacağınıza işaret eder.

UR: Rüyada ur görmek, iş hayatınızda büyük sorunlarla karşılaşacağınız anlamına gelir.

UYUZ: İşleriniz çok iyi olacağına, çok para kazanacağınıza işaret eder.

UYKU İLACI: Rüyada uyku ilacı içmek, kişinin yaşadığı sıkıntılı günlerin sonunda mutlaka rahata ve huzura kavuşacağına yorumlanır.

UĞURBOCEĞİ: Rüyada uğurböceğini uçarken görmek, çok güzel, mutluluk verecek bir haber almak demektir. Uğur böceğinin üstüne konduğunu görmek problemlerine çözüm bulacak ve mutlu olacak demektir. Uğurböceğini öldürmek uğursuzluğa yorumlanır.

UÇAK: Havalanan uçakta olduğunu görmek, isteyerek hayatında değişiklik yapılacağı anlamına gelir. Rüyada uçak, yenilik, değişiklik, toplum kurallarının dışına çıkmak şeklinde yorumlanır.

UN: Rüyada un çok para kazanmak ve zengin olmak demektir. Un dolu çuvallar görmek, hiç emek harcamadan zengin olmak demektir. Rüyada üstü başı una bulanan kişi, istediği şeylere sahip olur.

UTANMAK: Rüyada utandığını görmek, beklemediğiniz bir haberin sizi çok mutlu edeceğine işarettir. Başkalarının utandığını gören, çevresindeki insanlarla ilgili güzel sözler duyar.

UÇURTMA: Rüyada uçurtma, hiç beklemediğiniz bir zamanda, hiç beklemediğiniz yerden haberler alacağınıza yorumlanır. Bir yerde duran uçurtmalar, henüz yola çıkmamış haber demektir. Uçurtma uçurmak kişinin çevresindeki insanları etkileyeceği, itibar kazanacağı anlamındadır. Uçurtmanın yere düştüğünü görmek yalan habere yorumlanır.

ULUMAK: Rüyada uluma sesi duymak, çok kötü bir hastalığa tutularak, sıkıntılı günler geçireceksiniz demektir.