NUH PEYGAMBER: Rüyada Nuh peygamberi görmek, uzun hayata yorumlanır.

NAMAZ KILMAK: Rüyada kıbleye doğru namaz kıldığını görmek, dünya ve ahrette hayra yorumlanır. Kıbleye doğru değil de başka tarafa doğru namaz kıldığını görmek, dinden çıkacağınıza yorumlanır. Namazı yarıda bıraktığınızı görmek emellerinize kavuşamayacağınız anlamına gelir. Cenaze namazı kılmak ise uzun ömre yorumlanır.

NOHUT: Rüyada nohut görmek, yakınlarda güzel bir haber alacağınıza yorumlanır. Rüyada nohut zorlukla kazanılan paradır. Rüyada bir yerden nohut aldığını görmek parayla ilgili bir söz vererek güç durumda kalınacağına işaret eder. Nohut yediğini görmek ise para kazanmak demektir.

NUTUK VERMEK: Kendinizi nutuk verirken görmek, emeklerinizin karşılığını yakında alacağınıza işarettir.

NEFES: Rüyasında fazla nefes aldığını gören kişinin, canın bir şeye çok sıkılacağına işarettir. Rüyada nefes darlığı çekmek artık dertlerden kurtulma fırsatının doğacağına yorumlanır.

NALBANT: Rüyasında bir nalbant gören kişi, çok güzel haberler alacak demektir.

NAR: Kışın nar rüyası görmek hayırlıdır. Kırmızı nar zenginlik olarak yorumlanır. Genç kız rüyada ekşi nar yerse pek de hayırlı olmayan birisine aşık olacaktır. Nar ayıkladığını görmek çok para kazanmak demektir. Olmuş narları toplamak, zenginliğe, hamlarını toplamak ise hastalık ve üzüntüye yorumlanır.

NABIZ: Rüyada nabzın attığını görmek, hayat ve sağlık havadislerinin alınacağına yorumlanır.

NİKAH MEMURU: Nikah memuru görmek, bekar biri için evliliğe; evli kimse için ayrılığa işarettir.

NUMARA: Rüyada rakam görmek, iş yaşamında iyi şansa yorumlanır.