EVRAK: Genç bir erkeğin rüyada, evrak imzalaması hüzne veya boş yere mektup yazmasına yorulur. Evrak lekeli ise, bir tuzak hazırlandığının haberidir.

ERKEK KARDEŞ: Rüyada erkek kardeş müjde almak demektir.

ELMAS: Rüyada elmas şansın iyi olduğuna yorulur. Elmas gören kadın ise varlıklı ve bilgili biriyle; erkek ise anlayışlı, duygusal biriyle evlenecek anlamındadır.

EROİN: Rüyada eroin kullanıldığının görülmesi rüya sahibinin hayaller içinde olduğunu, ayaklarının yere basmadığını işaret eder.

ESİR: Rüyada esir düştüğünü görmek, başkasının malında gözü bulunduğuna veya borcunu inkar ettiğine yahut evlilikte mutsuz olacağına yorumlanır.

EDEBİYAT: Rüyada edebiyatla uğraşmak, rüyayı görenin duygulu ve hassas bir kişi olduğuna ve iş yaşamında başarılı olacağına işaret eder.

EZİYET: Rüyada birine eziyet ettiğini gören kişi bir iyilik yapar. Rüyasında eziyete uğradığını gören kimse büyük iyilik bulur.

ERKEK: Rüyada erkek görmek hayra yorulur. Rüyada tanımadığınız bir erkek görmek doğru haber, ferahlık veren sözler, güzel bir iş fırsatı demektir. Rüyada tanınan bir erkek görüldüğünde onun adının anlamına da dikkat edilmelidir. Adının anlamına göre yorum değişir. Yakışıklı erkek iyi haber, sağlık, hakkıyla kazanç demektir. Rüyada erkek kardeş müjde almak demektir.

ELEK: Rüyada elek gören kişinin arkadaşları hakkında dedikodu yapacaklar demektir.

EJDERHA: Ejderha benzeri korkunç bir hayvan görmek, hasımlarınızı yenebileceğinize işaret eder.