SEMER: Rüyada semer görmek, genellikle evliliğe ve bir eş sahibi olmaya yorulur.

SAÇAK: Rüyada saçak görmek, güçlü birisinin koruması altında olmak demektir.

SARHOŞ: İşlerinizin kötü gitmesine ve aileniz içinde huzursuzluk çıkacağına yorumlanır.

SİS: Rüyada kendisini sis içinde yürürken görmek, dostlarınızın size yardım edeceğine işarettir. Rüyada evin içi sisli görülürse, bazı anlaşmazlıklarla, ilginç şaşırtıcı olayların gerçekleşeceği ve bir tehlikenin yaklaşmakta olduğu düşünülür.

SECCADE: İyi huylu ve güzel bir insanla evlilik yapılacağına işaret eder. Seccadede namaz kıldığını görmek, hacca gitmeye yorumlanır.

SANDALYE: Rüyada sandalye satın alan veya sandalyede oturan, işinde ilerler, başarılı olur. Bekar bir kadın için, makam sahibi birisiyle evliliğe yorumlanır. Çalışan kadın için bu günkü durumundan daha başarılı olacağı anlamına gelir. Bir kimsenin hareketsiz sandalyede oturduğunu görmek, ölüme yorumlanır. 

SU: Rüyada görülen su, güzel bir yaşam ve iyi bir rızkla yorumlanır. Bir kimsenin evinden su çıktığını görmesi, zenginliğe ve iyiye yorumlanır. Sıcak su içmek, çok fazla üzüntü ve sıkıntı çekileceğine işaret eder. Suyu emmek, maddi sıkıntı içinde olmak anlamındadır. Bulanık suyun bir yere akması veya içilmesi, rüyayı görenin hastalanmasına yorumlanır. Sudan içilmesi, para sıkıntısının olmayacağına rahat bir yıl geçirileceğine yorumlanır.

SIĞIR: Rüyada sığır görmek çok güzel bir hayat yaşayacağınıza, verdiğiniz emeklerin karşılığını alacağınıza işarettir. Sığır eti yemek, helal yollardan, çok para kazanılacağı anlamına gelir.

SABAH: Rüyada insanın sabah olduğunu görmesi, adaklarını, verdiği sözleri yerine getirmesi gerektiğine yorumlanır.

SAĞIR: Rüyada sağır olduğunu görmek kötü şeylere yorulur.