rüyada uçmak

Rüyada uçmak;

İş hayatında başarı anlamını taşırken aynı zamanda kişinin bir yolculuk yapacağı manasına da gelir.  Rüyada bir evin çatısından uçtuğunu görmek ise evliliğe yorulur.

Rüyada bir yerden bir yere uçmak;

Rüya sahibine yol göründüğüne işaret eden rüyalardandır. Kişinin kendisini bekleyenlerin olduğu bir yere gideceğine işaret eder. 

Rüyada kuş gibi uçmak;

Rüyada bile hissi güzel olan bu rüyanın anlamı da güzeldir. Rüyada kuş gibi uçmak mevki değişikliğine delalet eder. Kişinin kısa zaman içerisinde yükseleceği ve maddi kazancının artacağına işaret eder.

Rüyada uçakla uçmak ne demektir;

Uçakta olup uçtuğunu görmek kişinin hayatında mutlu gelişmeler yaşanacağına işaret eder. Rüya sahibinin beklediği ve duymak istediği şeylerin gerçekleşeceği anlamındadır.

Rüyada gökten düşmek;

Gökyüzüne yükselip düştüğünü görmek eşiniz ile yaşayacağınız bazı problemlere işaret eder. Gökte kaybolduğunu ve geri dönmediği gören kişinin rüyası iyi yorumlanmaz. 

Rüyada bir çatıdan başka bir çatıya uçtuğunu görmek;

Rüya sahibinin yolculuk yapacağına eğer yolculuk gibi bir planı yoksa başka bir yere taşınacağına işaret eder.

Rüyada birini uçarken görmek;

Eğer uçan kişiyi tanıyorsanız elde edeceği başarılar nedeniyle onu kıskanacağınıza işaret eder. Bu rüya kıskanç ve kötü niyetli bir kadın şeklinde de tabir edilir.

Rüyada gökyüzüne uçmak;

Rüya sahibinin zarara uğrayacağının anlatır. Gökyüzünü doğru uçarak bir daha geri dönmemek ise bu dünyadan göçmeye işarettir.

Rüyada kıble yönünde uçmak;

Bulunduğu durumdan çok daha iyi bir duruma gelmeye  ya da çok fazla kazanç getirecek uzun bir yolculuğa çıkmaya delalet eder.

Rüyada kuşlarla beraber uçmak;

Rüya sahibinin gireceği bir ortamda kendisini yabancı hissedeceği manasına gelir. Rüyasında istediği zaman uçabildiğini istemediği zaman uçmadığını görmek ise işlerin kolayca yoluna gireceğinin habercisidir.

Rüyada kanatsız uçmak ne anlama gelir;

Kişinin mutlu olacağı bir haber alacağı,  mutlu olacağı ve sevineceği gelişmeler yaşayacağına işaret eder. Kanatsız herhangi bir vasıtası olmadan uçtuğunu görmek mutluluğa, zenginliğe ve ferahlığa işaret eder.

RÜYADA UÇAK İLE İLGİLİ ALTERNATİF YORUMLAR

Rüyada uçmak;

Düşmek, bir şeylerin yanlış olduğunun bir göstergesi olsa da, bir rüyada uçmak genellikle kendinizi sinir bozucu veya zor bir şeyden kurtardığınızın bir işaretidir. Wallace’a göre "uçma hissinin, kendinizi uyanık hayatınızda sizi ağırlaştıran koşullardan salıverdiğinizi ima ettiğini... Bu özgürleşme hissini sadece şans ya da tesadüf olarak görseniz de, bunun nedeni genellikle bir şeyler yapmayı başardığınız içindir.

Rüyada uçarken bir engele takılmak

Uçmak her zaman keyifli olmayabilir. Uçarken bir engelle karşılaşmak ise bir şeyin sizi bir konuda geriye çektiğinin göstergesi olabilir. Anderson, "Bir şeylerin yükseldiğini hissediyorsunuz, ancak henüz tam olarak o noktada da değil. Bu bir iş veya aşk olabilir. Bunun cevabı ise rüyalardaki ayrıntıları gözden geçirerek bulunabilir.

rüya tabiri arayın

a'dan z'ye rüya tabirleri