Tatil planı yapmadan önce mutlaka bu listeye göz atın!
‘Nereye gitsek?’ diye düşünüyor ve bir türlü içinize sinen bir yer bulamıyorsanız aradığınız yer muhtemelen küçük ya da butik otellerden biridir. Büyük otellerin ve tatil köylerinin aksine daha sakin, özel lezzetleri tadabileceğiniz, kendinizi özel hissedeceğiniz ve lüksü doyasıya yaşayacağınız ama kendinizi de evinizde gibi rahat hissedeceğiniz bir seçim için Türkiye’nin sahil şeridindeki butik otelleri bir araya getirdik. Kimi otel sanat eseri gibi mimarisiyle, kimi daha önce hiç görmediğiniz manzarasıyla, kimi gastronomi açısından zengin mönüleriyle bambaşka bir deneyime çağırıyor. Keyfini çıkarın, iyi tatiller...
ANEMOS HOTEL

Her şey Tutluoğlu Ailesi’nin Yunan dostlarının yönlendirmesi ile başlamış. Gökçeada’nın temiz havası, sakinliği ve korunmuş doğasına hayran olan aile, İstanbul’da yaşayan Atina kökenli yazar Alexandros Massavetas’ın da ortak olmasıyla Anemos Hotel’i açmış. 24 oda ile hizmet veren otel, sıcak ruhundan taviz vermiyor. Adanın dokusuna uyumlu mimariye, sadelik ve konfor eşlik ediyor. Anemos’un duvarlarını gazeteci Massevatas’ın fotoğrafları süslüyor. Feribot iskelesi 7 km’lik mesafede, Yıldız Koyu’na yürüyerek 15 dakikada ulaşıyorsunuz. Gökçeada Havaalanı 4 km uzaklıkta.

Yukarı Kaleköy Köyü
 No:98 Gökçeada-Çanakkale
Tel: 0286 887 37 29
www.anemos.com.tr

Öneri: Otelde adaya ait ve ailenin kendi üretimi ürünlerin yanı sıra kitap ve oteli süsleyen fotoğraflardan satın alabilirsiniz.
9 ODA

Adı her ne kadar 9 Oda olsa da toplamda 19 odası var. Bozcaada’nın
en merkezi yerinde konumlanıyor. Yerel mimariden izler taşıyan otel, iç dekorasyonunda rahat ve cesur bir tavır sergiliyor. İlk açıldığında 9 odayla hizmet veren otel bugün 19 odaya kadar ulaşmış, ama hizmetinden, servis kalitesinden ödün vermemiş. Adanın kalorifer tesisatına sahip
tek oteli ve yaz-kış açık. Feribot iskelesine 400 mt uzaklıktaki 9 Oda,
Ege mutfağından yemekler sunan yerel restoranlara 3 dakikalık yürüme mesafesinde.

Cumhuriyet Mah. 20 Eylül Cad. No:43 Bozcaada-Çanakkale Tel: 0286 697 02 36 www.dokuzoda.com

Öneri: Adanın en güzel ve en köpüklü kahvesini burada içebilirsiniz.
ASSOSYAL OTEL

Çanakkale Behramkale’de en genci 100 yıllık olan Üç taş binadaki 15 odasıyla hizmet veren Assosyal Otel, tamamı sit alanı olan bir bölgede yer alıyor. Bu yüzden taş evlerin dış görünümleri hiç bozulmamış.
100 mt uzağında Assos Antik Kenti bulunuyor. Kaz Dağları’na bakan manzarası ömre bedel. Çılgın kalabalıktan uzakta tatil yapmak için gerekli ortamı sunan Assosyal’de televizyon yok. Var olan; uzak dereden gelen kurbağa sesleri, cırcır böcekleri ve kuş cıvıltıları. Restoranı uluslararası mutfaklardan yemekler servis ediyor. Vejetaryenler için seçenekler de mevcut. Tüm odaların vadiye ya da yeşil avluya baktığı odalarda sade bir dekorasyon anlayışı hakim. Denize girmek isteyenler otelin çok yakınında bulunan Kadırga Koyu’nun mavi bayraklı sularında yüzebilir.Assosyal Otel Çanakkale Behramkale’de en genci 100 yıllık olan üç taş binadaki 15 odasıyla hizmet veren Assosyal Otel, tamamı sit alanı olan bir bölgede yer alıyor. Bu yüzden taş evlerin dış görünümleri hiç bozulmamış.
100 mt uzağında Assos Antik Kenti bulunuyor. Kaz Dağları’na bakan manzarası ömre bedel. Çılgın kalabalıktan uzakta tatil yapmak için gerekli ortamı sunan Assosyal’de televizyon yok. Var olan; uzak dereden gelen kurbağa sesleri, cırcır böcekleri ve kuş cıvıltıları. Restoranı uluslararası mutfaklardan yemekler servis ediyor. Vejetaryenler için seçenekler de mevcut. Tüm odaların vadiye ya da yeşil avluya baktığı odalarda sade bir dekorasyon anlayışı hakim. Denize girmek isteyenler otelin çok yakınında bulunan Kadırga Koyu’nun mavi bayraklı sularında yüzebilir.

Alan Meydanı No:8 Behramkale-Asos
Tel: 0286 721 70 46
www.assosyalotel.com

Öneri: Kaz Dağları’nda trekking yapabilirsiniz. Şömineli kış bahçesi de çok keyifli. Alan Meydanı No:8 Behramkale-Asos
Tel: 0286 721 70 46 www.assosyalotel.com Öneri: Kaz Dağları’nda trekking yapabilirsiniz. Şömineli kış bahçesi de çok keyifli.
İDA BLUE

Otelin mavi kapısından adım attığınız andan itibaren huzur dolu bir vaha sizi karşılıyor. Koca bir bahçede ağaçların arasına 100 civarında farklı Ege bitkisi dikilmiş. Otel 3 ev ve 9 odadan oluşuyor. İster oda
ister ev olarak kiralıyorsunuz. Her evin çok şık döşenmiş salonları var.
 İç mimari Jeffry Tucker ve Alba Lingardi’ye teslim edilmiş. Yöredeki eski mobilyalar ve eserler alınıp elden geçirilmiş, Osmanlı parçalarıyla uyum içindeki el yapımı mobilyalarla sade şıklık sağlanmış. İnce bir zevk her tarafa hakim. Fonda hafif bir müzik çalıyor, kendinizi çimenlere bırakıp hayallere dalıyorsunuz. Servisteki personelin güler yüzü harika bir evde ağırlandığınız hissi uyandırıyor. Lezzetli yemekler tatilinize ayrı bir keyif katıyor. Yemeklerin bazı malzemeleri bahçeden toplanıyor.

Adatepe Köyü No:87 Küçükkuyu/Ayvacık-Çanakkale
Tel: 0286 752 10 45
www.idablue.com.tr

Öneri: Kahvaltısı müthiş bir şölen, lezzetler parmak yedirten cinsten.
ASSOS BARBAROSSA HOTEL

Assos’un muhteşem konuma yerleşmiş bir plaj oteli burası. Otelin
teması denizcilik olunca adını da büyük Osmanlı kaptanı Barbaros Hayrettin Paşa’dan almış. Sahiplerinin denizcilik tarihine merakından dolayı otel adeta açık hava tiyatrosu gibi tasarlanmış. Sahile yürümek
3 dakika. Denize kadar kum üzerinde ahşap platformlar yapılarak yürümek kolaylaştırılmış. Çocuk ve aile dostu otelde, engelli misafirler de unutulmamış. Biri açık büfe olmak üzere iki restoranı olan otelin 64 odası var. Otel bünyesinde bir açık sineması hizmet veriyor. Edremit Körfez Havaalanı 68.6 km, Çanakkale Havalimanı 90 km uzaklıkta.

Beyhankale Köyü Kadırga Koyu Ayvacık-Çanakkale
Tel: 0286 721 70 71
www.assosbarbarossahotel.com

Öneri: Çocuklarla rahatça tatil yapabilir, Kadırga Koyu’nun pırıl pırıl denizinde yüzebilirsiniz.
MOLA CUNDA HOTEL

Cunda’da bulunan Mola Hotel tamamen çevre dostu malzemelerle yapılan bölge dokusuna uygun bembeyaz mimariye ve otantik lezzetlere sahip. Latince ‘yel değirmeni’ anlamına gelen ‘Mŏla’dan ismini alan otel, iki ucunda bulunan yel değirmeni formundaki yapılarla farklı mimarisini hemen hissettiriyor. Otelde 350 yıllık yekpare sedir ağacı masa, el yapımı aydınlatmalar ve tasarım mobilyalar dikkat çekiyor. 21 delüks ve 9 süit odası var; denize yürüme mesafesinde. Ayvalık ilçe merkezine 7.5 km uzaklıkta.

Namık Kemal Mah. Üç Kuyular Cad. No:18 Cunda-Ayvalık

Tel: 0266 327 27 01
www.molacunda.com

Öneri: Havuz başındaki localarda yılın yorgunluğunu atın, Cunda değirmeni formunda tasarlanan barında kokteyllerini tadın.
YUNDANTİK CUNDA KONAKLARI

Adını doğada bir arada dolaşan atlardan alan Yundantik Cunda Konakları’nın tümü tescilli tarihi yapı özelliği taşıyor. Başarılı bir restorasyon ile küllerinden yeniden yaratılan konaklar, Dünya Kültür Mirası varlığı olan tarihi Taksiyarhis Kilisesi’nin yanı başında. Nisan-Ekim arası açık olan Yundantik Cunda Konakları’nın 16 odası var. Kapalı bir bahçe içerisinde yer alan ve girişleri de bu bahçe içinde olan binalarda otel standartlarını yükselten farklar var. Otopark ücretsiz.

Namık Kemal Mah. Hayat Cad. No:27 Cunda-Ayvalık

Tel: 0266 327 30 60
www.yundantik.com

Öneri: Hem tarihi hem de Kaz Dağları’ndan süzülerek gelen oksijeni bol bol soluyun.
NISI BUTİK OTEL

Cunda Adası’nın kalbinde, eşsiz bir konuma sahip Nisi Otel, 1873 yılında inşa edilen Taksiyarhis Kilisesi’yle misafirlerine mistik bir manzara
 sunuyor. Tarihi dokuyla iç içe harika bir ortamda konumlanıyor. 17 odası olan otel, yüzlerce yıl öncesine huzurlu bir yolculuğa çıkarıyor ama 
Ege’de olduğunuzu asla unutturmuyor. Cenneti andıran mis kokulu bahçesinde, zeytinyağının büyülü dokunuşuyla kişiye özel kahvaltı lüksünü doyasıya yaşatıyor. Ayvalık merkezine 7 km olan Nisi Butik Otel, Edremit Havaalanı’na 46 km uzaklıkta.

Namık Kemal Mah. Selamet Cad. No:38 Cunda-Ayvalık

Tel: 0266 327 19 80
www.nisi.com.tr

Öneri: Yemeklerinizi yazın kapıları açılıp çardak olan bahçedeki sundurmada yiyin.
GRIFFON BOUTIQUE HOTEL

Yüzyıllık bir zeytinyağı fabrikası ve depo binalarından oluşan, kendi içinde avlusu ve bahçesi olan bina, Anıtlar Kurulu onayıyla bugünkü haline dönüştürülmüş. Tarihi esintisini kaybetmeden, temiz, konforlu, gerçek
bir butik otel yaratılmış. Binalar arası sokak görünümünde. Adını da Athena Tapınağı’nın özelini korumakla görevlendirilmiş kartal başlı, aslan gövdeli mitolojik yaratık Griffon’dan alıyor. 17 odası var. Yemekleri lezzetli. Yenifoça Yat Limanı 2 dakika uzaklıkta.

Atatürk Mah. İzmir Cad. Fabrika Sok. No:2 Yenifoça-İzmir

Tel: 0232 814 77 77
www.griffonbutikotel.com

Öneri: Soslu bonfilesi yiyenlerin unutamadığı lezzetlerden.
BOUTIQUE HOTEL 7

Tarihi taş bina, birbirinden farklı dekore edilmiş 8 odaya sahip. Alaçatı’nın en hareketli caddesinin başında yer alan ve kapı numarasından dolayı Boutique Hotel 7 Sakızlıhan olarak bilinen otel, uzun ve eğlenceli geceleri, sakin ve her daim esintili gündüzleri ile her keyfi bir arada yaşayacağınız bir mekan. Modernize edilmiş odaları şehirden kaçış noktası. Tüm odaları aynı kullanım kolaylığına sahip. Dünyada sadece Çeşme yakınındaki Sakız Adası ve Alaçatı’da yetiştirilen sakız ağaçlarından biri de bu güzel taş binanın bahçesinde bulunuyor.

Yenimecidiye Mah. Kemalpaşa Cad. No:114 Alaçatı-İzmir

Tel: 0232 716 08 88
www.boutiquehotel7.com

Öneri: Bahçedeki sakız ağacının gölgesinde dinlenip sakızlı Türk kahvesi için.
BEYEVİ ALAÇATI

150 yıllık iki Rum evinin restore edilmesiyle butik otele dönüştürülen BeyEvi, provence tarzda ince bir zevkle dekore edilmiş. Rum evlerinin yanı sıra ek bir binası var. Alaçatı’nın en popüler restoran, kafe ve mağazalarının bulunduğu caddenin en sakin yerinde konumlanan otel, odalarında tarihin dokunuşları ile bugünün modernliği ve konforuyla tasarlanmış. Her biri farklı plana ve metrekareye sahip 15 odası var. 2015 Dünya Lüks Oteller Ödülleri’nde ‘En İyi Tarihi Otel’ ödülünü almış. Akdeniz ve Ege mutfağının seçkin örneklerini sunuyor. Alaçatı plajı ve rüzgar sörfü merkezlerine 3 km uzaklıkta.

Yeni Mecidiye Mah. Kemalpaşa Cad. No:126 Alaçatı-Çeşme

Tel: 0232 716 80 85
www.beyevi.com.tr

Öneri: Hayli büyük olan bahçesinde kitap okuyup güneşlenerek günün keyfini çıkarın.
ALAÇATI DEĞİRMEN OTEL

Alaçatı’nın tarihinde, sosyal hayatında önemli yer tutan ve simgelerinden olan değirmenden ilham alınarak tasarlanan otel, adını da yine buradan alıyor. Alaçatı’nın tam kalbinde dört ayrı kuleden oluşan otelin bir kısmı arazinin kendi taşından yapılmış. Belma-Umur Uğur’un sahibi oluğu otelin mutfağında Belma Hanım’ı görürseniz şaşırmayın. Hamur işlerindeki lezzet ona ait. Et lezzetleri ve mangal da Umur Bey’in elinden çıkıyor. 8 oda, Anadolu topraklarının armağanı olan sekiz farklı üründen esinlenilerek isimlendirilmiş: Arpa, Buğday, Çavdar, Başak, Yulaf, Kepek, Üzüm ve Zeytin. Otel rüzgar sörfü alanına 4 km uzaklıkta.

1057 Sok. No:7 Alaçatı-İzmir

Tel: 0232 716 67 14
www.alacatidegirmen.com

Öneri: İncirli kekini, sakızlı lorunu ve tarçınlı kurabiyesini mutlaka tadın.
LALE LODGE

Dokuz odalı tesisin sahibi olan Lale Ailesi, ‘rüzgarla dans ederken, ruhunuzu dinlendirin’ sloganıyla yola çıkmış. Odalarının bazılarının balkonunda kocaman jakuzilerin bulunduğu Lale Lodge, romantik bir tatilin anahtarını veriyor. 4’ü standart 5’i süit oda, cumbalı, cumbalı süit ve teraslı jakuzili süit olmak üzere farklı tercihlere hitap ediyor. Lale Lodge, Ilıca plajına 2.5 km, İzmir Adnan Menderes Havaalanı’na 88 km uzaklıkta.

12500 Sok. No:56 Alaçatı-İzmir

Tel: 0232 716 79 99
www.lalelodge.com

Öneri: Eşinizle ya da sevgilinizle baş başa kalacağınız romantik bir tatil planlayın.
NEA GARDEN HOTEL ALAÇATI

Alaçatı’nın çam kokusuyla dolu en yeşil bölgesi Çamlıkyol’da dünyaca ünlü Ilıca Plajı ve Alaçatı merkeze yürüyüş mesafesinde bulunan, her biri 50 m2’lik 24 süit odadan oluşuyor. Alaçatı’nın ilk fırını ve bugün 60 yıllık bir ustalığa sahip Keskin Fırın’dan Boşnak böreği, boyoz ve kara fırında pişen Germiyan Köyü ekşi hamur ekmeği alınabiliyor. 1955 yılında kurulan ve Alaçatı’nın en önemli hazinelerinden biri olan Önder Soma manavından gelen Ovacık domatesi, kavunu, keçi sütü kelle peyniri ve Sakız Adası Kopanaki peyniri masaları süslüyor. Kekikli bal Çiftlik Köyü’ndeki Hilmi Amca’dan; sızma zeytinyağından hiçbir işlem görmemiş hurma zeytinine kadar bütün ürünler ise Uzunkuyu Barbaros Köyü’nden geliyor.

1430 Sok. No:24 Alaçatı-İzmir
Tel: 0232 716 00 29
www.neagardenhotel.com

Öneri: Akşam yemeğinde Selanikli Mehmet Usta’nın muhteşem Ege mezelerini mutlaka tadın.
SAILORS

15 yıldan uzun bir süredir Alaçatı’da olan Sailors ailesi, dört ayrı işletmesi ile hizmet veriyor. 150 yıllık eski bir Rum evi olan Sailors Hotel Meydan, üst katta mavi beyaz, sade odalarıyla tarihin içinde uyanmak isteyenlere keyifli bir tatil sunuyor. Konuklar, her sabah kahve ve kurabiye kokularıyla güne başlıyorlar. Girişte yaşlı dut ağacının gölgesindeki meydan, otelin vazgeçilmezi. Birbirinden farklı Ege mutfağı lezzetleri ve güzel müziğin yer aldığı Sailors Alarga da yine aynı işletmenin Hacımemiş mahallesinde bir klasik olan kafelerinden. Ayrıca Sailors Hotel Bahçe ve Sailors Hotel Ev de yine aynı aileye ait.

Kemalpaşa Cad. No:66 Alaçatı-İzmir

Tel: 0232 716 87 65
www.sailorsotel.com

Öneri: Gece, Alaçatı’nın serin rüzgarında girişteki dut ağacının altında oturup rüzgarın fısıltısını dinleyin.
TAŞ OTEL

Zeynep Öziş, Alaçatı’nın bugünkü haline gelmesinde önemli rol oynayan bir kahraman. Çünkü dünyalar güzeli oteli Taş Otel, Alaçatı’nın ilk oteli. 120 yıllık bir Rum konağının restore edilmesiyle otele dönüşen otelde
7 oda, 2 misafir evi var. Yüzme havuzu olan bahçesi dışarıdan kendinizi soyutlayabileceğiniz çöldeki vaha gibi. Taş Otel’in açık mutfağı büyükçe bir ev mutfağını andırıyor. Kahvaltısı dillere destan. Çünkü sunulan malzemenin çeşitliliği ve lezzeti Taş Otel’e özgü. Her gün pişen farklı tatlardaki kekini ve saray limonatasını mutlaka deneyin.

Kemalpaşa Cad. No:132

Yeni Mecidiye Mah. Alaçatı-İzmir
Tel: 0232 716 77 72
www.tasotel.com

Öneri: Yaz keyfi ayrı, bir de bahar aylarında ya da kışın gidip şömine karşısında keyif yapmayı ihmal etmeyin.
VENTO HOTEL ALAÇATI

Mavinin ve beyazın huzur verici sakinliği, doğayla iç içe birkaç gün... Geleneklerine bağlı bir misafirhane; geçmişi günümüze uyarlayan, geleneksel tatları modern yorumlayan, kişiye özel servislerle yeni bir Alaçatı masalında buluşuyor. Selanik ve Midilli göçmeni olan aile işletmesi Viento Hotel’de Yunanistan’dan Ayvalık’a bir asırdır taşınan kültürün izlerini taşıyan kahvaltı sofralarında lezzete ve keyfe doyuyorsunuz. Üstelik buram buram Ege kokan yemeklerin hepsi, ailenin Seferihisar ve Ayvalık’taki zeytinliğinden, taş sıkma usulü ile elde edilen zeytinyağı ile yapılıyor. 150 yıllık Alaçatı taş evinin masalsı bir ortama dönüştüğü Viento, ana bina, taş ev ve ek binadan olmak üzere üç bölümden oluşuyor ve 27 odası var. Ilıca Plajı’na 3 km, Çeşme ilçe merkezine 8 km, havaalanına da 85 km uzaklıkta.

Yeni Mecidiye Mah. 11039 Sok. No:18 Alaçatı-İzmir

Tel: 0232 716 95 85
www.vientoalacati.com

Öneri: Jakuzili çim bahçesinde ve keyifli müziklerin eşlik ettiği barda vakit geçirin.
VİLLA KORE

Çeşme Ilıca Yıldızburnu’nda bulunan Villa Kore’nin hikayesi; 1975 yılında iş ortağı ve çok iyi arkadaş olan Hasan Ertenü ve Ferda Kahraman’ın ortak aldıkları arsa üzerine tek parça ama istenildiğinde bölünebilecek bir villa yapılmasıyla başlıyor. Kendine ait plajı olan ev, iki dostun Güney Kore’ye ticaret yapmalarından dolayı bu adı alıyor. Deniz kenarındaki yalıya daha sonraki yıllarda 1975 Villa Kore adıyla yeni bir bina ekleyen işletme, bugün toplamda 27 odasıyla hizmet veriyor. Her türlü lezzetin yer aldığı mutfakta Ege ve Akdeniz mutfağına özgü zeytinyağlılar öne çıkıyor. Uzak Doğu lezzetlerinde mutfaktaki Uzak Doğulu aşçıların parmağı var. Mutfakta otelin kendine ait bahçesinden sebze ve meyveler kullanılıyor. İki ayrı binasında da açık havuzun bulunduğu Villa Kore’nin kendine ait plajı var. Ancak dolmuşlarla civardaki plajlara da gidebilirsiniz. İzmir Adnan Menderes Havaalanı 1 saat mesafede ve otelin transferi bulunuyor.

5060 Sok. No:17 Yıldızburnu/Ilıca-Çeşme
Tel: 0232 723 42 05
www.villakore.com.tr

Öneri: Hayli büyük bir spa’sı olan otelde masaj yaptırmayı ihmal etmeyin.
MARGE BOUTIQUE HOTEL

Çeşme Ilıca’da bulunan Marge Otel, aslında Çeşmelilerin yakından tanıdığı tarihi Mahmudiye Oteli. Genişletilip adı Marge Hotel olarak değiştirilmiş. Ana bina 1876 yılında Hasan Ağa tarafından yapılmış. Hasan Ağa’nın ikametgah olarak kullandığı ve o dönem ‘büyük ev’ olarak adlandırdıkları bina, vefatından sonra torununa kalmış. Tarihi binayı da içinde barındıran Marge Hotel bugün 25 oda, spa merkezi, havuz ve restoranıyla hizmet veriyor. Restorasyonunda Umart Mimarlık, iç mimarisinde ARX Design Group, iç dekorasyonunda Alexandra la Capria’nın imzası var. Odalar1 adet Superior, 3 adet Dubleks, 2 adet Vintage Site, 1 adet Junior Suite ve 1 adet Cumbalı Executive ve süitlerden oluşuyor. Marge Hotel’in Ilıca Plajı’na uzaklığı 100 mt, Alaçatı merkeze 5 km, Çeşme Marina ve Çeşme Kalesi’ne 7.4 km, İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na 69 km.

Evcil hayvanın kabul edilmediği hotel, sadece 12 yaşından büyük çocuklara açık.
Ilıca Mah. 5117 Sok. No:1 Ilıca-Çeşme Tel: 0232 723 51 00
www.margehotels.com

Öneri: Güne, dillere destan kahvaltısıyla başlayın, beş çayını unutmayın.
ALAVYA

Sakız, dut, zeytin ve hünnap ağaçlarıyla çevrili geniş bir avlunun etrafında konumlanan özel altı taş evde 25 farklı odasıyla hizmet veriyor. Tüm yıl açık olan mekanda yoga, pilates gibi spor etkinlikleri de yapılıyor. Meyve, taze organik yumurtalar, fırından yeni çıkmış ekmek, günlük hazırlanan yoğurt, yerel çiftlik balı ve ev yapımı reçeller bölgesel lezzetlerden oluşan kahvaltının sırrı. Agrilia Restoran, cuma, cumartesi ve pazar öğle-akşam yemeklerinde yaz boyunca açık olacak. Şehir merkezine 300 mt uzaklıkta.

Yeni Mecidiye Mah. 3005 Sok. No:6 Alaçatı-Çeşme
Tel: 0232 716 66 32
www.alavya.com.tr

Öneri: Nişan, düğün, doğum günü gibi özel organizasyonlarınızı açık havada yapabilirsiniz.
GÜLLÜ KONAK

İlk sahibi, 1. Dünya Savaşı sonrasında kendisine mübadelede hak olarak verilen bu evi, kapısından tavanına el işi göz nuru işleyerek yaptırmış. Bahçesini de Şirince’ye layık olabilecek envai çeşit, mis kokulu gülle donatmış. Konak, 2001 yılında koruma altına alınmış. 100 yılı aşkın mazisini taşlarında barındıran bu konak, Şirince’nin tüm sükunetini yaşayabileceğiniz birbirinden zevkli ve konforlu 12 odaya sahip. Köyün merkezindeki otel, 3.5 dönüm arazi içinde konumlanan iki binadan oluşuyor. Zeytin bahçesi, gül bahçesi, terasları ve balkonlu odalarıyla eşsiz manzarası unutulmayacak türden. A la carte mönünün vazgeçilmez lezzetleri Şirince’deki çiftliklerinden geliyor. Kahvaltısı meşhur. Bunda ev yapımı gül reçeli ve karadut reçelinin payı büyük.

Şirince Köyü No:44 Selçuk-İzmir

Tel: 0232 898 31 31
www.gullukonak.com

Öneri: Gün boyu servis edilen meşhur kahvaltısının tadını çıkarın, keyifli bir sabah geçirin.
NİŞANYAN EVLERİ HOTEL

Şirince’nin tanınmasında önemli adımlar atan Müjde Tönbekici ve Sevan Nişanyan’ın güzel oteli Nişanyan Evleri; 18 oda, 1 köy evi, 5 odalı köşk, 5 odalı bir konak, 6 tane şahsına münhasır bağ evi ve 1 tane 2 katlı taş evden oluşuyor. Kütüphanesi, şahane restoranı ve başarılı servisleriyle dünya çapında nam salmış bir dinlence yeri burası... Sırf Nişanyan Evleri Otel’de kalmak için gelen Amerikalı zenginler, Avrupalı sanatçılar ve Türk entellektüellerle tanışıp, klasik müzik dinleyebileceğiniz ‘Türkiye’nin en iyi küçük otelleri’nden biri burası. Nişanyan Evleri Hotel’in felsefesi basit ama bir o kadar da zor. Güzellikten ve sadelikten taviz vermeden insanın gözüne, kulağına, ruhuna sükunet vermek. Akdeniz ve Ege yemeklerinin olduğu mutfağının yanında spa ve hamamı da var. Efes Harabesi yakınında bulunan Şirince Köyü’nün manzarasını sunan mekan, en yakın plaja arabayla 20 dakikalık mesafede.

Şirince Köyü Selçuk-İzmir

Tel: 0232 898 32 08
www.nisanyan.com

Öneri: Manzara çok özel ve güzel, şerbetleri çok leziz. Tatile denk gelirse yemek workshop’larına katılın.
BAKKHOS GUESTHOUSE

Doğa içinde, istediğiniz zaman şehire inebileceğiniz bir tatil arıyorsanız yüzünüzü Kuşadası Kirazlı Köyü’ndeki Bakkhos Guesthouse’a çevirin. 5 dönümlük bir arazi içinde konumlanan Bakkhos’un 11 odası, 1 apartı var. Sahibi 20 yıldır Türkiye’de yaşayan Hollandalı Manuela Özbaş. Köyün doğal dokusuna sadık şekilde inşa edilen, etrafı doğayla çevrili Bakkhos Guesthouse’da Akdeniz, Ege, balık ve ev yemekleri pişiriliyor. Ünlü Chester Hayvanat Bahçesi 10 dakika uzaklıkta, tren istasyonu ise yürüyerek 15 dakika mesafede.

Değirmendere Mah. Çamtepe Mevkii Kirazlı Köyü Kuşadası-Aydın

Tel: 0256 622 03 37
www.bakkhos.com

Öneri: Doğanın ve kuşların sesini dinlemek tüm stresinizi alıyor.
MEDUSA HOUSE

Yaz-kış açık olan Medusa House, Didim’in İngilizler tarafından keşfinden önce inşa edilmiş, Akdeniz bahçesi içinde eski usul bir taş köy evi. 10 oda 2 aparttan oluşuyor. Denize 3 km uzaklıkta. Bahçesinin güzelliğine aşık olabilirsiniz. Rumlar zamanında kısmen antik malzemeyle inşa edilmiş olan Medusa House’un hemen yanı başında Apollon Tapınağı var. Denize 4 km, Milas-Bodrum Havalimanı’na 90 km uzaklıkta.

Apollon Tapınağı Mevkii Hisar Mah. No:246 Didim-Aydın

Tel: 256 811 00 63
www.medusahouse.com

Öneri: Tarihle iç içe bu mekana gelmişken yanındaki Apollon Tapınağı’nı ziyaret etmelisiniz.
BAGA OTEL

Gökova Akyaka’nın en ucunda kuytu bir koy. Etrafı ağaçlarla çevrili, hemen kumsalın yanında bir pınarı olan harika bir otel. 27 odası olan otel, sunduğu eşsiz doğa manzarasıyla insanın ömrünü uzatacak cinsten. İtalyan stili, ahşap ve beyaz ağırlıklı odaları hayli geniş. Gökova Körfezi’nin bakir kıyıları elinizi uzatsanız yakalayacağınız kadar yakın. Bölgeden temin edilen taze gıdalarla hazırlanan geniş bir mönüye sahip. Yemyeşil bahçesinde saatlerce otursanız içeri girmek istemeyeceğiniz güzellikte. Mekanın ücretsiz otoparkı da var.

Gümrük Sok. No:3 Akyaka-Gökova
Tel: 0252 243 45 50
www.baga.com.tr

Öneri: Bahçede denize sıfır mükemmel manzarada yemek yiyin.
ARHALYA TAŞ KONAK

Bodrum’un gizli cenneti Akyarlar’da denizden 100 mt içeride güzel bir villa Arhalya Taş Konak. İlk bakışta otel değil aile yazlığı havası veriyor. 7 odası var ve yerel motiflere bağlı kalarak dekore edilmiş. Oda+kahvaltı olarak rezervasyon alınıyor. Ama önceden söylerseniz yemek hazırlanabiliyor. En yakın plaj 80 mt, Turgutreis Yat Limanı 10 mt ve Milas Havalimanı 60 km uzaklıkta.

Akyarlar Köyü Barış Manço Cad. 12 Sok. No:1 Bodrum-Muğla
Tel: 0532 453 14 77
www.arhalya.com

Öneri: Şnorkel ile deniz altı dünyasının renklerini keşfedin.
BELLA SOMBRA HOTEL

Tam 5 bin m2 üzerine kurulu Bella Sombra, Bodrum’un yenilerinden sayılır. 19 odasını ve Edremit, Antalya, Urla ve Bodrum’dan getirilmiş farklı ağaç türlerinden oluşan bahçesini, provence tarzında sade ve samimi havasını yansıtan mobilyalar süslüyor. Yemyeşil bir doğa içinde en dikkat çeken ayrıntı açık alanı. Ünlü peyzaj mimarı Murat Pilevneli’nin imzasını taşıyan bu bölümde yeşil renkli havuz, özel tasarımıyla çok etkileyici. Otel dışı misafirlere de açık olan 80 kişilik restoranın mönüsü Akdeniz ağırlıklı dünya mutfağından oluşuyor. Sofralardaki lezzetin sırrı, kendisine ait olan bostanından toplanan taze sebzeler. Sahile 500 mt, Türkbükü’nün merkezine 10 dakika uzaklıkta.

Bağarası Cad. No:24 Göltürkbükü-Bodrum
Tel: 0252 377 61 00
www.bellasombrahotel.com

Öneri: Altıgen şeklinde tasarlanan barda, akşamüstü içkisi ideal.
CARESSE A LUXURY COLLECTION RESORT&SPA

The Luxury Collection’ın Türkiye’deki ilk sahil oteli olan Caresse’nin manzarası adeta ömür uzatan cinsten. İnşaatı 4.5 yıl süren otelin 84 odası da panoramik deniz manzarasına sahip. Karaada’nın tam karşısında konumlanan tesis mimarisiyle de dikkat çekiyor. La Plage Restaurant&Bar, Sushi Corner, Glass Restaurant&Lounge Bar’da Akdeniz’den Asya’ya lezzet yolculuğu sizi bekliyor. Caresse, Bodrum yeldeğirmenine 2 km, Pedasa Antik kentine 3.4 km, Milas-Bodrum Havalimanı’na ise 36 km uzaklıkta.

Adnan Menderes Cad. No:89 Asarlık Mevkii-Bodrum
Tel: 0252 311 36 36
www.caresse.com.tr

Öneri: Bodrum ruhuyla uyumlu ‘yalın lüks’ atmosferine
CASE DELL'ARTE

Türkiye’nin ilk butik sanat oteli. Görmeden tarifle anlayamayacağınız sürprizler ve şaşırtıcı detaylarla dolu. İsimlerini 12 burçtan alan 12 odalı otel ön yüzünden bakıldığında içeriye ait hiçbir ipucu vermiyor. ‘The Residence’, ‘Private Villa’ ve ‘The Village’ olarak konumlanıyor. Özel villanın duvarlarında Fikret Mualla’dan Nuri İyem’e nadide eserlerle kendinizi bir müzede hissedebilirsiniz. Casa dell’Arte bir yanıyla ultra modern diğer yanıyla ultra tarih kokuyor. Özel havuz ve iskelesi olan otelin The Residence bölümünde Kayseri’den getirilen eski taşlar ve Edirne’den getirilen eşi benzeri olmayan antika bir kapı kullanılmış. Time Magazine tarafından ‘100 En İyi Yaz Tatili’ listesinde yer alan, 12 yaşından küçük çocuk kabul edilmeyen otelde Ege ve Akdeniz mutfağını tadabilir, en lezzetli balıkları yiyebilirsiniz.

İsmet İnönü Cad. No:66 Torba-Bodrum
Tel: 0252 367 18 48
www.casadellartebodrum.com

Öneri: Odalar, tıpkı burçlar kuşağının ‘evleri’ gibi farklı enerjileri temsil ettiğinden burcunuza uygun odayı seçin.
NO:81 HOTEL

Denize sıfır konumuyla etkileyici bir manzaraya hakim olan No:81 Hotel, Türkbükü’nde... Milas Havaalanına 29 km uzaklıkta. Ege Denizi’ne ve yat limanına bakıyor. Hotel, 6 bin m2 alan üzerine kurulu. 49 özel odasıyla lüks tatilin adreslerinden biri. Modern mimarinin hakim olduğu hotel, doğa ve çevreyi özenle koruyarak inşa edilmiş. 950 m2 iskelesinde Daze Restaurant ve plaj hizmeti veriyor. Daze Beach’in Türk ve Uzak Doğu mutfağından hazırlanmış hafif ve lezzetli tatları ünlü şef Arif Solukanoğlu’nun elinden çıkıyor.

Bağarası Mah. 104. Sok. No:6
Türkbükü-Bodrum
Tel: 0252 377 61 05
www.no81hotel.com

Öneri: Akşam yemeği sonrası gece kulübüne dönen Daze’de hazırlanan 32 kokteylden birini mutlaka tadın.
4REASONS HOTEL+BİSTRO

Yalıkavak Tilkicik mevkiinde konumlanan 4reasons Hotel’e gitmeniz için çok neden var. Ancak otele adını veren dört neden, mekanın sahiplerinin de 4reasons’ı açarken kendilerine edindikleri motto: Serenity-Design- Quality-Attitude; yani sükunet-tasarım-kalite-tavır. Yalıkavak sahilini tepeden seyreden yamaçta kurulu 4reasons’ın 20 odası var. Conde Nast ve The Sunday Times’ın ‘Verdiğin Paraya En Çok Değen Oteller’ arasına aldığı 4reasons’ın mutfağı da en az bu doğal, rahat ve orijinal otel kadar öne çıkıyor. Ege lezzetleri, Ege usulü tapaslar, mezeler damakta unutulmayacak tatlar bırakıyor. Bir de buna huzurun tadını ekleyin. Bodrum Havaalanı’na 55 km uzaklıkta, zeytin ağaçlarıyla kaplı bir tepede yer alan gözlerden uzak bu otel, yemyeşil mandalina bahçelerinin, Yalıkavak, Bodrum ve Ege Denizi’nin nefes kesici manzarasına sahip.

Tilkicik Mevkii Bakan Sok. No:2
Yalıkavak-Bodrum
Tel: 0252 385 32 12
www.4reasonshotel.com

Öneri: Evcil hayvan da kabul eden otelin tropik bir ormana dönüşen bahçesinde doğanın sesini dinleyin.
BOZBURUN YAT KULÜBÜ

Sıra dışı bir tesis. 2009’dan beri hayat kalitesi ve yaşam tarzı açısından kendine has hizmetiyle restoran, bar ve otel olarak misafirlerini ağırlıyor. Bozburun’a, Dalaman Havaalanı’ndan 1 saat 45 dakikalık bir yolculuk sonrasında ulaşılıyor. Yolu olmadığı için Bozburun Köyü’nde inilip 10 dakikalık bir tekne yolculuğu sonunda cennete varıyorsunuz. Bozburun’un eşsiz manzaralarının tadını Akdeniz mutfağı eşliğinde çıkarabilirsiniz. İki tane Formula tekneleri var. Onlar ile yelken sporunun limitlerini zorlamak mümkün. Kendinizi kulübün geniş bahçesinde, zeytin ağaçlarının altında Ege’nin temiz havasını içinize doldurup meditasyon yaparken bulmanız an meselesi. Mekanın 13 odası bulunuyor.

Bozburun Yat Kulübü Mevkii Bozburun-Marmaris
Tel: 0252 456 21 92
www.bozburunyatkulubu.com

Öneri: Ege’nin temiz havasını içinize bolca çekin, Akdeniz mutfağının tadını çıkarın.
ZEPHYROS OTEL

Zephyros Otel doğada ne varsa size onu sunuyor. 7 dönümlük bir bahçe içinde 7 oda ve 2 bloktan oluşuyor. Muhteşem doğa, deniz ve Yunan adaları manzarasına hakim. Cennet gibi bu mekan, Rodos’un fethine şahitlik etmiş zeytin ile keçiboynuzu ağaçlarının doğal dekoru içinde size lavanta, adaçayı ve kekik kokuları vadediyor. Sürekli hafif esintisi ve nemsiz havası ile bunalmadan tatil yapabilme imkanı da cabası... Adını ölümsüz Batı rüzgarı tanrısından alan Zephyros Otel, kendi organik bahçesinde yetiştirilen ürünleri mutfağında kullanıyor.

Döşeme Mah. Mesudiye Köyü
No:56 Datça-Muğla
Tel: 0252 728 03 30
www.zephyrosotel.com

Öneri: Simi, Rodos, Halki ve Tilos adalarına karşı büyüleyici bir manzaraya sahip. Keyfini çıkarın.
PETUNYA BEACH RESORT

Ege ve Akdeniz’in kucaklaştığı gizemli mavi sularıyla vadileri, çam ormanları ve kuş sesleriyle örülü dünyadaki cennet. Yörenin tüm sükuneti, çam ormanlarının kokusunu, tadını ve zevkini yaşamayı vadediyor. 28 odalı butik otelde tatil boyunca kültür turları, doğa yürüyüşleri tüm yılın yorgunluğunu atmanızı sağlıyor. Petunya, Bodrum şehir merkezine 11 km, Milas Havaalanı’na 45 km uzaklıkta.
Ortapınar Cad. No:5 İçmeler-Marmaris
Tel: 0252 455 41 41
www.petunyakonak.com

Öneri: Yürüyüş sonrası Türk hamamında günün yorgunluğunu atın.
D&C GÖCEK HOTEL

Türkiye’nin el değmemiş cennet köşelerinden biri olan Gökçeovacık’ta yer alan hotel, farklı dekore edilmiş orman ve vadi manzaralı 4 odada, günlük yaşamın yoğunluğundan, stresinden uzaklaşarak kendinizle baş başa kalabileceğiniz bir adres. Ev konforunda, sıcacık bir ortamda hissedeceğiniz hotelin her odası farklı dekore edilmiş. Üstelik konumu itibariyle Göcek’e 15 km, Dalaman Havalimanı’na 35 dakika mesafede...
Eski Gökçeovacık Mah. No:51 Gökçeovacık-Fethiye
Tel: 0252 645 28 75
www.dcgocek.com

Öneri: Doğayla baş başa bir ortam buldunuz; yürüyüş yapmayı ihmal etmeyin.
DALYA LIFE

Tam anlamıyla izole bir hayat, doğayla baş başa kalmaktan mutluluk duyacağınız bir mekan. 18 odalı Dalya Life, asırlık üç ulu ağacın gölgesinde kurulu, huzurlu bir kaçış noktası. Bir tarafında ördeklerin kaplumbağaların olduğu dere, diğer yanı uçsuz bucaksız sığla ormanı ve öte yanı bağ, bahçe ve tarladan oluşuyor. Her biri bağımsız bölümden oluşan Dalya Life’ta duyacağınız tek ses kuş sesleri. Havuzu bölgenin en büyük havuzlarından. Böyle doğal ortamın mutfağı da doğal olarak ev yemeklerinden oluşuyor. Sahile inmek isterseniz 5 km yürüme mesafesinde... Otel, arabaya beş dakika uzaklıktaki Göcek Yat Limanı’na ücretsiz servis imkanı sunuyor.

Şerefler Mah. Terkasan Mevkii Göcek-Dalaman
Tel: 0252 791 10 40
www.gocekotel.com

Öneri: Kalabalıktan ve şehirden bunaldığınızda birkaç gün için bile kaçıp yenilenebileceğiniz çok özel bir adres.
RENK HOTEL&SPA

Denizin, yeşilin ve sessizliğin en güzel buluşma noktasında adeta huzur yuvası. Dört asırlık iki çınar ağacının bekçilik yaptığı, narenciye ağaçları arasında konumlanıyor. Yarı olimpik yüzme havuzu ve onu çevreleyen yemyeşil bir bahçesi var. Kendine has mimarisi olan Renka Hotel, 18 odasıyla hizmet veriyor. 2 oda taş binada, diğerleri ana binada yer alıyor. Renka Hotel, Göcek alışveriş caddesine 500 mt, otogara 1 km, Dalaman Havalimanı’na 23.1 km mesafede.

Göcek Mah. İnönü Cad. Gün Sok. No:1 Göcek-Fethiye
Tel: 0252 645 24 34
www.renkagocek.com

Öneri: Otelin spa’sında uzman masözlere masaj yaptırın, ruhunuzu arındırın.
CLUB AMAZON BÖRDÜBET

Türkiye’de 35 yıl önce ‘lüks kamping’ ya da ‘butik kamping’i başlatan yer. Gökova Körfezi’ne bağlanan derenin kıyısında tam da ormanın içinde harika bir tatil beldesi. 1 süit oda, 7 çingene arabası, 4 butik, 2 taş oda ve 5 bungalov olmak üzere toplamda 19 odası var. Doğanın tam kucağındaki Amazon Club’ın hemen yanında, kanoyla en sakin koylara ulaşma imkanı tanıyan bir dere bulunuyor. Kamp diye lezzetli yemekler olmayacağını sanmayın. Harika bir mutfağa sahip. Doğayla baş başa ama dilediğinizde 10 dakika içinde muhteşem koyda yüzme imkanınız olabilen, klasik tatil anlayışından farklı, sıra dışı bir tatil imkanı sunuyor.

Bördübet Mah. Amazon Mevkii No:41 Hisarönü-Marmaris
Tel: 0252 436 91 11
www.clubamazon.com.tr

Öneri: Gece yarısı açık hava sineması seyredin, balık tutun, yıldızları izleyin.
BEYAZ YUNUS HOTEL

80’li yılların başında genç bir denizcinin, gerçekleşen hayalinin adı Beyaz Yunus. Denizden yüksek, kayaların tepesinde üç odalı bir taş ev... Tarihi zeytin ağaçlarının arasında alçak gönüllü bir balıkçı lokantası ve yamaçlarda Akdeniz’i seyreden meyve bahçeleri... Aşağısında dalgaların arasında tonoza bağlı bir tekne... İşte gerçekleşen düşlerin özeti. 7 odalı otelin, o günden bugüne aynı lezzetteki yemekleri, aynı gün batımı ve aynı romantizmiyle yerinde duruyor. Bölgenin en muhteşem manzarası, sahibine gerçekleşen düşlerini hatırlatırken gelen konuklarına yepyeni rüyalar kurduruyor. Beyaz Yunus, Fethiye Yat Limanı’na 9.1 km, Dalaman Havalimanı 35 km uzaklıkta.

Ölüdeniz Mah. Kıdrak Yolu. No:22 Belceğiz Mevkii Fethiye-Muğla
Tel: 0252 617 02 44
www.beyazyunus.com

Öneri: Gün batımında romantizme eşlik eden dalgaların konçertosunu dinleyin.
LİSSİYA HOTEL

Ölüdeniz’in yakınında ama aynı zamanda kalabalıklardan da bir o kadar uzak olan Hotel Lissiya’dan içeri adım atar atmaz kendinizi özel hissetmeniz için gereken her şey mevcut. Güler yüzlü çalışanlar ve dekorasyonun yarattığı huzurlu atmosfer sadece bedeninizin değil ruhunuzun da dinlenmesini sağlamak için bir iş birliğine girmişler sanki. Yaptıracağınız masaj vücudunuzun rahatlamasını sağlarken, uzmanlar eşliğinde uygulanan nefes çalışmaları ve yoga programları da ruhunuzun arınmasına yardımcı oluyor. Tümü deniz manzaralı, birbirinden bağımsız ve birbirini görmeyecek şekilde konumlandırılan evler muhteşem bir havuzun etrafında yer alıyor. Toplamda 2 süit ve 6 delüks, 8 standart odasıyla hizmet veriyor. Plaj otelden 1.5 km ileride ve Ölüdeniz 15 km mesafede.

Uzunyurt Köyü Kabak Mah. No:16 Fethiye-Muğla
Tel: 0252 642 11 05
www.lissiya.com

Öneri: Odanın balkonundan sonsuz maviyi ve yıldızlarla kaplı gökyüzünü seyredin.
MANDARIN&MANGO BOUTIQUE HOTELS

Mandarin&Mango Boutique Hotels doğanın içinde bir tesis, manzarası ve odaların konforuyla dikkat çekiyor. Yetişkin misafir uygulaması ile sessiz bir ortamda tatil imkanı sağlıyor. Odalarda şömine ve jakuziler doğayı seyredebileceğiniz şekilde yerleştirilmiş. Otelin ortak alanları hem yalnız başınıza keyfini çıkarabileceğiniz hem diğer misafirler ile keyifli sohbetler yapabileceğiniz şekilde tasarlanmış. Ana otel Mandarin, villadan dönüştürülerek yapılmış 2 süit, 6 delüks oda ile hizmet veriyor. Yeni eklenen Mango Hotel’de her birinde iki kişilik jakuzi ve balkon bulunan 17 oda, 2 tane kendine özel havuzlu taş villa var. Mekan, Kabak Plajı’na yürüyerek 45 dakika, Ölüdeniz Plajı’na ise 9 km uzaklıkta.

Kızılcakaya Mevkii Faralya Mah. Fethiye-Muğla
Tel: 0252 642 10 02
www.villamandarin.com

Öneri: Taze ve organik malzemelerle sunulan zengin bir mönüsü var. Bu yüzden yarım pansiyon fiyatları avantajlı.
TURAN HILL LOUNGE

Hiçbir şey alışık olduğunuz gibi değil. 1970’lerde hippi ruhunun yaşadığı bir yer Turan Hill Lounge. Muhteşem bir doğa içinde binasız, betonsuz, plastiksiz bir vaha. Ulaşımı zor ama tepeye çıktığınızda gördüğünüz manzara her şeyi unutturuyor. Konaklamak için ahşap kulübeler var. Turan Evi, Leo Evi, Libra Evi, Bambu Hill Evi, Bambu Lounge, Bambu Zeytin House, Bambu Cosy, Bambu Villa, Bambu Shade olmak üzere 9 bungalov var. Dokunduğunuz, yediğiniz her şey el yapımı. Evcil hayvan kabul ediliyor. Yoga yapabiliyorsunuz. Denize 100 mt uzaklıkta.

Faralya Mevkii Kabak Mah. Kabak Koyu No:46 Fethiye-Muğla
Tel: 0252 642 12 27
www.turanhilllounge.com

Öneri: Açık havada uyumanın keyfini en güzel burada çıkarabilirsiniz.
YEDİBURUNLAR FENERİ

Türkiye’nin ve belki de dünyanın en nefes kesici manzaralarından birine sahip. Tarihi Likya Yolu üzerinde ve 600 mt yükseklikte konumlanıyor. Otelde 3’ü özel olmak üzere toplam 11 oda var. Tüm odalar Yediburunlar koylarının eşsiz deniz, dağ ve doğa manzarasına sahip. Antik kentlerin büyülü atmosferi, sırtınızı yasladığınız Toroslar’ın heybetli görüntüsü, önünüzde uzanan Ege ve Akdeniz’in birleştiği noktada gizli bir cennetin tam tepesindesiniz. Doğa dostu otelin ‘şifa kapısı’ adlı bir de yoga stüdyosu var. Yemekler vejateryen beslenmeye uygun, günlük pişirilip açık büfe olarak servis ediliyor. Dalaman Havalanı 106 km uzaklıkta.

Yediburunlar Sok. Boğaziçi Mah. Seydikemer-Muğla
Tel: 0536 523 58 81
www.walkyediburunlar.com

Öneri: Zamanlaması uyarsa yoga, meditasyon kamplarına katılabilirsiniz.
COURTYARD

Bir zamanlar bir ağanın evi olan ve Kalkan tarihi yerleşim yeri içinde restore edilerek sevimli bir otele dönüştürülen Courtyard, kocaman bir avluya sahip. İsmi de buradan geliyor. Yeşiller ve rengarenk çiçekler avluyu daha da güzelleştiren detaylar. Kahvaltı, hangisini yiyeceğinizi şaşıracağınız kadar çeşitli. Hemen yanından denize inen patikası var ve sadece 3 dakika sürüyor. Odaların duvarlarında ebru sanatının güzel örnekleri sanki bir sanatevindeymişsiniz hissi uyandırıyor. 6 odası olan Courtyard, doğal malzemeli mimarisiyle dikkat çekiyor. Plaj, tesise yalnızca 200 mt mesafede. Dalaman Havalimanı 116 km uzaklıkta bulunuyor.

Süleyman Yılmaz Cad. 5 Sok. No:24-26 Kalkan-Antalya
Tel: 0242 844 37 38
www.courtyardkalkan.com

Öneri: Pek çok yerinde nefis ahşap işçiliğinin en güzel örnekleri mevcut, inceleyin.
FİDANKA HOTEL

‘Masal gibi bir yer’ tanımını sonuna kadar hak eden bir tesis. Zamansız ve yaşanmışlık hissini her adımda yaşatan bir dekorasyonu var. Ahşap yapılar, her yanı saran çiçeklerle bütünleşiyor. Havuzun denizle kucaklaştığı manzaranın tadını özellikle gün batımında çıkarmak harika. Plaja 200 mt uzaklıkta. Birbirinden farklı 5 oda tipinde toplam 16 odası var. Deniz manzaralı bir terası bulunuyor. Mutfaktaki lezzetlere bahçelerinde yetiştirilen fesleğen, kekik, biberiye tat katıyor. Süzme yoğurdun en alasını burada yiyebilirsiniz.

Kışla Mevkii Zeytinlik Cad. Kalkan-Antalya
Tel: 0242 844 12 45
www.fidanka.com

Öneri: Gün batımında manzaranın tadını çıkarın.
HOTEL VİLLA MAHAL

2007 yılında Avrupa’nın en romantik oteli seçildi. Yeri muhteşem; neredeyse dikey bir yamaçta! Her oda başka bir set üzerinde yer alıyor. Bazı odaların kendilerine ait özel havuzları var. 13 odalı otelde manzaranın ve keyifli dinlenmenin tadını çıkarabilirsiniz. Denize 181 basamakla iniliyor ama aldığınız mesafeye değiyor, şahane bir deniz karşılıyor sizi. Restoranı da oldukça başarılı. Kaş ve Kalkan arasında bulunan Kaputaş Plajı’na yakın.

Kalkan-Antalya
Tel: 0242 844 32 68
www.villamahal.com

Öneri: Konumu itibarıyla sahip olduğu kesintisiz Akdeniz manzarasının tadını çıkarın. Bölge şnorkelli yüzme aktivitesi ile popüler.
HOTEL PRIMA DONNA

Kalkan’a 45 dakika uzaklıkta, orman içinde yer alan orijinal bir otel. 26 dönümlük kocaman bir arazi içinde taş evler bulunuyor. Köy evi usulü ocaklı, açık mutfaklı, plastiksiz, alüminyumsuz doğal bir tarzı var. Dekorasyonundan enerji akıyor; klasiğin ardına saklanıp otantik bir atmosfer yerine zebra desenli yatak örtüleri, retro eşyalar, Marilyn Monroe baskılı koltuklar tercih edilmiş. Tesisin her odasından her köşesinden kuş bakışı Patara sahili ve Eşen Ovası görünüyor. Sadece 7 odası var.

Yalı-Belkuyu Mevkii Yeşilköy Kaş-Antalya
Tel: 0532 130 85 90
www.hotelprimadonna.com

Öneri: Yemekler iddialı. Bahçede yetiştirilen sebze ve otlarla hazırlanan pizzaları meşhur.
KAUÇUK RESIDENCE

Antalya’nın göbeğinde eski kent bölgesinde, restore edilmiş iki tarihi konakta hizmet veriyor. Türk tarzı benzersiz bir tasarıma ve bahçe manzarasına sahip 2 süit, 8 normal olmak üzere 10 odası var. Bunların sekizi Pembe Ev’de ve diğer üçü ise özel bir kat olarak düzenlenen Yeşil Ev’de yer alıyor. Mermerli Plajı’na 250 mt mesafede. Otelin açık alanları dahil sigara yasak. 10 yaşın altında misafir kabul edilmiyor.
Tuzcular Mah. Paşacamii Sok. No:22 Kaleiçi-Antalya
Tel: 0242 244 23 77
www.kaucukresidence.com

Öneri: Özellikle geniş aile ve arkadaş tatili yapanlar için ideal.
PORTALIMO LODGE

5000 m2’lik bir alanda narenciye, nar, farklı meyve ağaçları ve palmiyeler arasında 5 konforlu ve şirin bungalov ile havuzdan oluşan sessiz bir dünya. 12 yaş altı misafir kabul edilmediğinden, duyacağınız tek ses doğanın sesi... Restoranında olabildiğince doğal ürünlerden hazırlanmış nefis yemekler var. Akdeniz’in en güzel kumsalların birine 1800 mt uzaklıkta. Etrafınızda yeşilin her tonunu, başınızı kaldırdığınızda masmavi gökyüzünü görebileceğiniz cennet gibi bir yer. Mekanın Çıralı Plajı’na uzaklığı 20 dakika, Phaselis’e 22 km, Kemer kent merkezine ise 32 km, Antalya Havalimanı ise 90 km uzaklıkta bulunuyor.

Alasini Mevkii Ulupınar Köyü No:61 Çıralı Kemer-Antalya
Tel: 0242 825 71 50
www.portalimolodge.com

Öneri: Gitmeden önce haber verirseniz özel yemekler hazırlayabiliyorlar.
HOTEL VİLLA TURKA

Bütün şehri ayaklarınızın altında görebileceğiniz bir konumda. Harika bir manzara sunuyor. Alanya Kaleiçi’nde konaktan hotele dönüştürülen Hotel Villa Turka’nın 12 odası var. Surların içinde 3 konaktan oluşan mini bir kompleks. Odalar, otel sahibinin akrabalarının ismini taşıyor. Bahçesinde jakuzili bir havuzu var. Plaja yürüyerek 5 dakika ve kent merkezine 10 dakika mesafede. Alanya Kalesi 2.5 km, Kızıl Kule 200 mt, Antalya Havaalanı ise 125 km uzaklıkta.

Tophane Mah. Kargı Sok. No:7 Alanya-Antalya
Tel: 0530 547 46 41
www.hotelvillaturka.com

Öneri: Pestilli yumurta, keçiboynuzlu kek gibi özel lezzetleri es geçmeyin.

En iyi 50 butik otel

Saffet Emre Tonguç, Elele için Türkiye'nin en güzel 50 butik otelini yazdı...
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.