rüyada ekmek görmek

Rüyada ekmek görmek; 

O kişinin geçiminin çok iyi olacağının işaretidir.

Rüyada fırından yeni çıkmış ekmek görmek;

Taze, sıcacık ekmek aldığınızı görmeniz maddi sıkıntılardan kurtulup rahat bir yaşama kavuşacağınıza delalet eder. 

Rüyada yufka ekmek görmek;

Zor durumların bitmesine işaret eder. Aynı zamanda yolculuğa ve güç şeyleri kolaylaştırmaya delalet eder. Rüyayı gören kişinin durumuna ve yeteneğine göre mal sahibi olacağına da yorulur.

Rüyada ekmek aldığını görmek;

Bol kazancın ve helal paranın işaretidir. Ekmekten yalnızca bir lokma aldığını görmek tamah etmeye yorulur. Aldığınız ekmek sıcak ise iş hayatınız ile ilgili büyük başarılar elde edeceğinize ve iyi yerlerde olacağınıza delalet eder. Rüyada birden fazla ekmek görmek ise uzun bir ömür ile tabir edilir. 

Rüyada ekmek arası peynir görmek;

Ekmek arası peynir yaptığınızı ve yediğinizi görmek malın artmasına daha bereketli olmasına ve güzel günlerin geldiğine delalet eder. Bekar bir kimsenin ekmek arası peynir görmesi mutlu olacağını, istediği bir evlilik yapacağını anlatır. Sıkıntıların biteceğine, karanlıkların aydınlığa ulaşacağına işaret eden rüyalardan biridir. 

Rüyada ekmek kesmek;

Zor günlerin biteceğine veya zor bir durumdan kurtulunacağına, rahata erişileceğine işaret etmektedir. 

Rüyada ekmek kızartması görmek;

Yoksul birine ekmek vermek ile aynı anlamı taşıyan rüyadır. Hayır duası almaya işaret eder ve bolluk bereket anlamına gelir.

Rüyada ekmek bölmek;

Rüyasında ekmek böldüğünü gören kişi her zaman dürüst ve adaletli biri olmak için çaba gösterir. Eğer böldüğünüz ekmek bayat ve küflenmiş ise bazı kötü olayların yaşanacağına ve ayrılığa delalet eder. 

Rüyada taze ekmek görmek ne demek;

Helal yemek yemeye, helal mal kazanmaya ve hayırlı işler yapmaya delalet eder. Bereket, bolluk içerisinde keyifli ve zengin bir hayat sürüleceği manasına gelir. Ayrıca rüyayı gören kişinin ne muradı varsa olacağı anlamını da taşır.

Rüyada bayat ekmek görmek ne anlama gelir;

Rüya sahibinin eline bir fırsat geçeceğine fakat bunu iyi kullanamayacağına; bundan dolayı üzüleceğine delalet eder. Kişinin olduğu durumdan daha kötü duruma düşeceğine işarettir.

Rüyada ekmek hamuru görmek ve açmak; 

Uzun yıllar boyunca huzurlu bir şekilde yaşayacağına, yanında iyi dostlarının olacağına ve gerektiğinde anne ve babasının yardımına koşacağına delalet eder. Anne - babadan destek anlamına gelir.

Rüyada ekmek satmak;

Maddi durumunun iyi olmasına ve yüksekte olmaya bu nedenle de başkalarına iş vermeye, yanında eleman çalıştırmaya delalet eder. 

Rüyada yoksul birine ekmek vermek;

Gerçek anlamına benzer bir anlamı vardır. Hayır işlerine gireceğine ve kişinin aldığı hayır duaları nedeni ile elinin darlık görmeyeceğine, işlerinin yolunda gideceğine delalet eder.

rüya tabiri arayın

a'dan z'ye rüya tabirleri