rüyada altın görmek

Rüyada altın görmek;

Sıkıntıları aşarak sevinç ve ferahlık getiren günlere işarettir.

Rüyada altın bulmak;

Pek çok farklı yorum içermektedir. Hatta altının adedi bile yorumda farklılaşmaya neden olabilir. Rüyada bulunan bir adet altın rüyayı gören kişiye bir malın emanet edileceğine rivayet eder. Öyle ki, rüyada bulunan altının yeri bile bir anlam ifade etmektedir. Bazı yorumculara göre altının bulunduğu mekan, kişinin kısmetini beklediği yer demektir. 

Rüyada çeyrek altın görmek;

Veya altın külçesi görmek genel olarak iyiye yorulsa da altın külçesi görmek bezen maddi kayba uğrama anlamına da gelebilmekte. 

Rüyada altın bilezik;

Rüya sahibine uğrayacak zenginlik anlamına gelmektedir. Hatta bir miras kalacağına, mirasa sahip olacağı anlamına gelir. Rüyasında altın kolye gören kadın kısa bir zaman içerisinde hayırlı ve mutlu bir evlilik yapar. Rüyada kadının altın takması normal hayatta da olağan bir durum olduğundan dolayı bolluk ve bereket manasına gelir, fakat rüyada bir erkeğin altın takması hayra yorulmamaktadır. Bir erkeğin rüyasında altın taktığını görmesi, eşi ile birlikte yaşayacağı anlaşmazlığa delalet eder. 

Rüyada altın almak;

İyi anlam ifade eder. Rüyada birinden altın para almak sıkıntılarından kurtulmak şeklinde yorumlanmaktadır. Sikkeli altın görmek; güzel çocuk ile de yorumlanmaktadır. Sikke çok eskiye dayanan bir eşya olduğundan aynı zamanda miras olarak da yorumlanmaktadır. 

Rüyada birisinden büyük bir altın almak;

Yüksek bir mertebeye ermek şeklinde yorumlanmaktadır. 

Rüyasında altın dağıttığını gören kimse;

Borçları var ise bu borçlarını kısa bir zaman içerisinde kapatacaktır.

Rüyada altın bulup da bu altını sakladığını gören kimse;

Biri tarafından size bir sır verileceği anlamına gelir.

Rüyada altından bir elbise görmek;

İtibar, şan, şöhret ve zafer manasına gelmektedir. Altın elbise görmenin anlamı iyidir. Üniformadan, asker edası gibi görünen bir altın elbise görülmesi kazanılacak zafer anlamına gelmektedir. 

Rüyada altın eşyalar görmek;

Mutlu günlerin sizi beklediğinin habercisidir. Altından yapılmış yemek takımları, tabaklar, bardaklar, çatallar ile yemek yediğinizi ve bir şeyler içtiğinizi görmek kısa bir zamanda sıkıntılarınızın geçeceğini işaret eder.

Rüyada altın taç görmek;

Onur ve saygınlığı simgeler. Bilinç ya da ruhsal farkındalığın daha yüksek seviyelerine ulaşacağının bir işaretidir. Rüyada altından taç görmenin bir diğer anlamı da başarıyı ve üstesinden geleceğiniz birtakım olayları simgelemektedir. Kısacası rüyada altın taç takmak iyiye yorulur.

Rüyada altın kaybetmek;

Hayatınızda önemli olan bir kişi veya bir nesneyi kaybetmiş olabilirsiniz. Bu kayıp sizi derinden üzmüş olabilir. Rüyada altın sizin için maddi ve manevi olan birçok şeyi simgeleyebilmektedir.

rüya tabiri arayın

a'dan z'ye rüya tabirleri