rüyada balık görmek

Rüyada balık görmek; kısmet, rızık ve mal ile yorumlanır. Rüyada gördüğünüz balık eğer büyükse bu büyük balık salih bir kişi olarak; küçük ise üzüntü şeklinde yorumlanır.

Rüyada balık yemek; 

zenginlik, para, mal ve mutluluk olarak yorumlanmaktadır. Rüyada balık yediğini gören kimse kadın ise; hamileyse doğumunun kolay geçeceği ile yorumlanmaktadır. Rüyasında balık yediğini gören erkek ise; şansının açılacağı ve hayatta daha şanslı olacağı anlamına gelir. 

Rüyada balıkçı görmek; 

Zengin birisi ile evlenmek isteyen kişi olarak yorumlanmaktadır. Rüyadaki balıkçının anlamı gününü gün etmek ve gezip tozmak manasına gelmektedir. 

Rüyada balık satın aldığını görmek; 

Bu kişinin yakın bir zaman içerisinde evleneceği şeklinde yorumlanmaktadır. 

Rüyada ölü balık görmek; 

ya da kokmuş balık haram mal yemek ile yorumlanmaktadır. Rüyada ölü balık gören kişinin iş hayatında eline geçecek paranın hayırlı olmayacağına delalet etmektedir. Ayrıca rüyada ölmüş balık görmek yeni bir işe başlayacağınız fakat bu iş ile ilgili birtakım sorunlar yaşayacağınız anlamına da gelebilir.

Rüyada büyük balık görmek; 

Beklemediğiniz bir anda gelecek olan para, servet, mal anlamı taşır. Balık bereketi sembolize eder. Bu yüzden rüyada balık görmek genellikle iyi bir şekilde yorumlanır ve bereket anlamına gelir. 

Rüyada küçük balık görmek; 

Genellikle sıkıntı ve dert anlamına gelir. Rüyasında küçük balık avladığını gören bir kişi aile bireylerinden dolayı bir şeye üzülür. Bir süre dertli ve mutsuz günlerin sizi beklediği anlamına da gelir. Ayrıca aile, iş, aşk hayatı ile ilgili sıkıntılar da olabilir.

Rüyada yunus balığı görmek; 

Rüya sahibinin zengin olma yolunu bulduğu manasına gelmektedir. 

Rüyada balık sürüsü görmek; 

Kariyerinizde yükselişe geçeceğiniz manasına gelmektedir. 

Rüyada kokmuş balık yediğini görmek; 

Temiz ve lezzetli yemeğinizi yemeyip kötü lezzeti olan kokmuş bir balığı yediğinizi gördüyseniz bu rüya eğer evliyseniz eşinizi bırakarak çapkınlık peşinde koşacağınız manasına gelmektedir. 

Rüyada balık tutmak; 

Rüyada balık tuttuğunuzu görmeniz elinize bir yerden toplu bir şekilde para geçeceği manasına gelmektedir. Bir diğer anlamı ise emeklerinizin, karşılığını fazlası ile alacağınızdır. Bazen de bir arayış içerisinde olduğunuz anlamını taşıyabilir. Su yolunda balık tutmak; rüya sahibinin yapacağı birtakım hileler ile etrafındakilerin mallarını ellerinden alacağı manasına gelir. İçerisinde çeşit çeşit balıkların olduğu bir kova veya kap gördüyseniz işleriniz yolunda gidecek manasına gelir. Rüyada balığı tutup denizden çıkarmak ise elinize bir ganimet geçeceği anlamına gelir.

rüya tabiri arayın

a'dan z'ye rüya tabirleri