rüyada bit görmek

Rüyada bit görmek;

Zengin olmak ile de yorumlanmaktadır. Yapılan işlerde bolluk ve bereket artarak güzel gelirler elde edilecek manasını taşır. Bekar kimseler çok zengin bir kişi ile evlenebilir, evli olan kişilerin de kazançları artar. Ticaret ile uğraşan kişiler ticari yaşamda çok büyük kazançlar elde eder. 

Temiz ve yeni bir elbisede görülen bit;

Mal ve dünyalık, eski ve kirli bir elbisede görülen bit ise borç manasına gelir. Yerde görülen bitler zayıf ve aciz insanlara delalet eder. Kısacası rüyada temiz bir yerde görülen bit iyiye ve zenginliğe işaret ederken; pis ve kötü bir yerde görülen bit fakirliğe işaret eder.

Rüyada çok sayıda bit görmek;

Sıkıntıya düşmeye ve üzülmeye işaret eder.

Rüyada saçta bit görmek nedir;

Rüya sahibini iş ve günlük yaşantısından uzaklaştıracak bir olayı yaşanacağı anlamına gelir. Rüyada saçınızdan bit temizlediğinizi görmeniz; bir iş karşısında duyduğunuz tereddütün yersiz olmadığını göreceğiniz bir olayın olmasına ve alacağınız önlemlerin de daha kolay belirlenmesine işaret eder. Bu sayede işler daha kolay ilerleyecektir.

Rüyada bit görmek ve öldürmek;

Bir yakınınız, akraba veya arkadaşınıza karşı acımasız bir şekilde davranacağınız manasına gelmektedir.

Rüyada bit sirkesi görmek;

Kötülük ve fesatça düşünce anlamına gelmektedir.

Rüyada bit görmek;

Hastalıktan sonra sağlığa kavuşmaya, bit öldürmek; tanıdığı yakın bir kişiyi üzmek anlamına da gelebilir.

Rüyada kendisinin bitlendiğini görmek;

Birçok dost edinmek ve zengin olmak anlamına gelmektedir. Bitler tarafından sarılmak, sermayenin artacağına ve her geçen gün daha da iyiye gideceği anlamına gelir.

Rüyada üzerinizde gördüğünüz bitleri sallayıp atmak; malınızı har vurup harman savuracağınız manasına gelmektedir. 

Rüyada başkasının saçından bit ayıklamak;

Bit ayıkladığınızı görmeniz hatrı sayılan ve minnet duyulan kimseye delalet eder. Birisinin kötü anında her zaman yanında olan kimseye ve bu yüzdende etrafı tarafından çok sevilmeye işaret eder. Başkasının saçından bit ayıklamak iki taraf arasında orta yolu bularak iyiliğe vesile olmak anlamına gelir.

Rüyada tarakta bit görmek;

Saçınızı tararken tarakta bit olduğunu fark etmeniz ve bitin düşmesi bir niyeti gerçekleştirmek isterken bir aksilik ile karşılaşmaya ve bu durumun mutlaka düzeltilmesi gerektiği anlamına gelir. 

Rüyada yorganda bit görmek;

Ölmüş bit ise bir hastalığı farkında olmadan ayakta atlatmaya delalet eder. Rüya sahibinin kendisi ile ilgili olan fakat sonradan öğreneceği bir sorunun kendiliğinden çözülmesi anlamını da taşır. Eğer rüyada yorganda görülen bit canlı ve zıplıyorsa aslında önemsiz olan fakat rüya sahibinin kafasının takılacağı ve canını sıkacak küçük bir meselenin olacağı manasını taşımaktadır. Rüya sahibi bununla baş etmeye çalışacak ve harekete geçecektir.

rüya tabiri arayın

a'dan z'ye rüya tabirleri